• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

user951260

Ще пускам още един аквариум.
Купих филтъра. Сложих го в сегашния, който е 70литра. Вътре има филтър с мощност 500л/ч. Този за новия аквариум е 880л/ч. Сега в 70литровия има 2 филтъра, става малко силно течение, но по-мощния съм го направил да духа към стъклото за да не става голяма пералня. Идеята е новия филтър да работи в стария аквариум, за се засеялят по-бързо бактериите.
Колко време ще е достатъчно? Има ли опасност на гупите и анциструсите да им стане нещо от по-силното течение? Засега не дават признаци да им е по-кофти с мощния филтър.

Новия аквариум ще го пусна с 80-90% вода от стария аквариум и с филтъра, който е работил в стария. Само грунда ще е чисто нов. Предполагам чакането от 1 месец в този случай няма да е задължително, нали?




nicco

По-добре направо пусни временно за един два месеца стария филтър в новия аквариум (освен ако не може да размениш само филтърните пълнежи),ако преместиш и малко камъни,корени ще от полза за азотния
цикъл и би трябвало веднага да станат нещата.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

ogun

Взех кокосови орехи да направя за анциструсите пещерички.
Счупих ги, но се чудя мога ли да залепя непотребните парчета със силикон? Идеята и от непотребинет парчета да направя някаква форма. Ще държи ли? Някой има ли идея?

Nikiengi

Слаба работа! Силикона не хваща добре на черупката, не си струва усилието.

ogun

Поръчах си аквариум, един човек с опит ми го залепи. Взех го 30 часа след като е залепен. Напълних го с вода, сега /12-15 часа по-късно/ ми звъни човека, който го залепи, и ми вика да не го пълня с вода още, да изчакам до утре...
Аз съм го напълнил преди 12 часа...
Има ли опасност да протече?
За колко време стяга силикона?

Ето и снимка на нещо притеснително, има малко въздух в един от ъглите, но това си беше още преди да го напълня с вода.

Трябва ли да се притеснявам?

Аквариума е 90-100литра.


vanko77777

Как се казва този майстор, по принцип майсторите които се занимават професионално с лепене на аквариуми ти продават аквариума след като е вече годен за пълнене.
Тези балони ако ги е имало преди да напълиш не е страшно, но все пак го наблюдавай
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Nikiengi

Аз ги пълня 24 часа след като ги залепя, би трябвало, ако силикона не е стар или негоден (имаше статия за една такава серия във форума)за 24 часа да се втвърди, в по-горните два случая изобщо няма да втвърди, така че твоя не е от тях. Ако аквариума ти е голям и количеството силикон, налято за залепване на стъклата е дебело се чака и до 3 дни, но всичко зависи от случая. Може би човека ти е казал правилно, но пък ти вече си го напълнил ..... каквото е трябвало да стане е щяло да стане! Но аквата е във вас, така че само ти решаваш!
:-)

senzar

Здравейте! Имам аквариум около 125 л., растителен с 20-на микроразбора галакси и няколко отоцинклуса. Филтърът ми е Eheim Classic 250, който ми се струва крайно недостатъчен, защото след около месец работа дебита му пада неимоверно и се налага пълно почистване. Колебая се между следните филтри:

EHEIM Professional 3 350 / EHEIM Professional 4+ 350
или
EHEIM Professional 3 600 / EHEIM Professional 4+ 600

Кой е по-удачен за моя аквариум? И дали версия 600 няма да създава прекалено силно течение? Очаквам мнения и препоръки.

Buhoff

Колега и двата са прекрасни филтри ама втория е голям за твоя аквариум(ако не си наумил да го сменяш).
Аз имам от 5 години Eheim Professional 3 2073 купен от колега от форума втора ръка при него незнам колко е ползван. Филтъра работи безотказно и си върши перфектно работата с пълнежи на Eheim.
Единствения кусур е че му блокира крана за пускане и спиране и палеца който го регулира се счупи и сега е постоянно отворен.
А за течението можеш да го регулираш с крана или като му сложиш допълнителни гъби вътре или пък флейта има много начини да му намалиш дебита.  *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

mybabybook

Здравейте,
трябва да залепя едно хоризонтално стъкло за островче на костенурка, но разполагам с универсален силикон(бял) на момент. Пише, че съдържа 2 октил 2Н изотиазол 3н. Мога ли да го ползвам за целта, или ще навреди на костенурката? Също така пише, че може да причини алерхични реакции.

Nikiengi

По-добре недей! Една туба силикон за аквариуми не е чак толкова скъпа.
:-)

mybabybook

Цитат на: Nikiengi - 03.04.2017 10:22
По-добре недей! Една туба силикон за аквариуми не е чак толкова скъпа.
:-)
Може ли да кажеш коя марка да взема, че по магазините казват, че всички стават :)

vanko77777

ceresit, soudal-и двете марки имат силикон специално за аквариуми
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

mybabybook

Благодаря. Ще потърся при първа възможност.

Nikiengi

Цитат на: mybabybook - 03.04.2017 16:45
Благодаря. Ще потърся при първа възможност.

CS23 на Церезит, аквасиликон на Судал, има ги и прозрачни и черни, както си решиш.

Similar topics (5)

48454

Публикации: 15
Прегледи: 5377

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26810

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4175

18260

Публикации: 14
Прегледи: 8546