• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

evgeni200

Цитат на: K02irs - 22.06.2016 16:58
Канистъра ще пълня само с био медия естествено :)
Колко и какви обитатели, че да е само биомедия ?

K02irs

Experience 350 е филтъра, а аквариума е около 200 литра растителен и има около 50 малки рибки

evgeni200

Има проблем с биофилтрацията или?!?!

K02irs

Той е чисто нов и сега ще го стартирам, досега бях с друг и мисля че така нареден ще е по-добре. Същевременно новия е с чисто нови медии, а аз имам стари от сегашния ми филтър, като обмислям да експериментирам :)
Реално ако някой го е пробвал и знае ефекта да не се опитвам и аз :)

ogun

Здравейте,
Сега лятото с вентилатор доста се изпарява вода от аквата. Нямаше ме няколко дни и това което се е изпарило (3-4см ниво на стъклото) стои като варовиково. Долях вода, но сега седи много грозно.
Знам, че ако е празин аквариума мога да го почистя с оцет ама сега като е пълен какво да направя?
Пробвах само с гъба и триене ама не става? Някакви идеи?

dalgia

Пак със оцет.Като сменяш водата преди да го напълниш.Със гъбичка капваш малко оцет на нея и така.По внимателно и ще стане работата.Гледаш да не попада в аквариума.Че капнала някоя и друга капка вътре не е проблем.

smirnof

Уважаеми колеги,

Член съм на форума от 2006г. и в общи линии от тогава не съм се занимавал активно с аквариуми. Имам намерение да поправя тази грешка и да въведе в експоатация старият ми аквариум (100х40х45), който реално никога не е ползван. Ще отглеждам живородки, основно неони и гупи, средно заселен с растителност.

1) Аквариума е от 2006г., като през всички тези години е бил празен, има ли опасност от авария заради годините и как да бъда сигурен, че всичко е ок?

2) Трябва да взема външен филтър, като съм се спрял на следните модели:

Sera fil Bioactive 400 + UV
http://dvatamopsa.com/index.php?p=18&productId=6263&catId=6531

EHEIM Professional 3 250
http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=146_153&product_id=1497&filter=10,68,69

EHEIM Professional 4+ 350
http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=146_153&product_id=1810&filter=10,68,69

Коментари, препоръки и впечатления какво да взема?

3) Необходима ще ми бъде автоматична хранилка, да препоръчате някоя за подобен обем и обитатели.

Благодаря предварително.

Поздрави,

jabeto

На аквариума нищо му няма ,освен ако не е седял на слънце и да е изгорял силикона.Напълни аквариума полека и огледай шевовета,ако има мехури или разлепяне на силикона тогава зле,ако всичко е наред и шевовета са ок действай.Последния филтър е най-добре  предвид,че ще гледаш предимно живородки,които цапат доста.Китайските филтри Сън Сън също са добър вариянт и са доста по-евтини,но ако взимаш от тях вземи Сън СЪН 304 2000л/ч  150-160 лв е някъде.

smirnof

Видях още една опция:

JBL CristalProfi e1501 greenline
http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=146_153&product_id=716&filter=10,12

Като цяло държа на надежност.

jabeto

Също е много хубав избор.Много колеги го ползват и са много доволни.Ще ти стигне за аквариума.

a__andreew

Хи, колега погледни и в емаг какви са цените мидле, че с 10% са по надолу.

iivs


bestlap

Здравейте :) от много време не бях гледал риби /и предишните бяха все в аквариумчета по 30-35л/ та от няколко седмици само за това си мисля и снощи се сдобих с 200литров аквариум придружен с jbl cristalprofi e901 greenline. Обаче приятелката ми установи, че и е много шумен филтъра и иска да го спирам докато спим обикновено от 12:30 до към 08:00ч в доста случай и по рано. Та въпроса ми е пагубно ли ще е за аквариума ако изключвам помпата за 7ч всяка нощ? Или да мисля варианти да го вкарам в шкафа и да му направя някаква кутиика от фибран или друга изолационна материя  *dontknow* *HELP* *HELP* *SORRY*
www.st-wedding.com - Нещо повече от фотография!

addicted

ДЖиБиЕл е можеби най безшумния филтър на пазара, ти да чуеш сънсъните какви са бръмчаки. Пагубно ще е ако го изключваш, никога няма да имаш работещ без проблеми аквариум. Сигурен ли си че филтъра е пуснат правилно? Че е обезвъздушен? Данеби да е сложен на някаква плоскост която да вибрира и да създава този звук?
Аз имам два сънсъна, единия по начало не се чува че работи, щом се движи водата значи работи. Другия си бръмчи без диагноза и лечение. Нов или втора употреба е филтъра? Да не е бил с проблем.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


a__andreew

Здравейте, колега  шума може да е от липсващо гумено краче на кофата. Не пречи да се сложи някаква гумена постелка под филтъра ако няма гумени крачета. Обикновено филтрите са достатъчно тихи и за да ги чуеш трябва да си до тях. Има вероятност също да е изпаднало уплътнението керамичната ос и тогава ще шуми и ако не се обезвъздушил също ще го прави. 

Similar topics (5)

15360

Публикации: 6
Прегледи: 6490

57123

Публикации: 2
Прегледи: 1809

49074

Публикации: 10
Прегледи: 5559

36796

Публикации: 15
Прегледи: 8113

27625

Публикации: 8
Прегледи: 6070