• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jabeto

Струята от филтъра трябва да върви по дължина на аквариума.Дългата тръбичка с дупчиците по нея се нарича флейта.Доближия максимално близо до повърхността на водата така че хем да не ти шуми хем да виждаш,че раздвижва повърхността на водата.Колкото повече се движи повърхността толкова повече се снабдява водата с кислород

baldjiska

Цитат на: jabeto - 01.12.2015 18:07
Струята от филтъра трябва да върви по дължина на аквариума.Дългата тръбичка с дупчиците по нея се нарича флейта.Доближия максимално близо до повърхността на водата така че хем да не ти шуми хем да виждаш,че раздвижва повърхността на водата.Колкото повече се движи повърхността толкова повече се снабдява водата с кислород
Много благодаря за бързият отговор.

kaloqn_0998

Някой знае ли аквариумите Hailea от 60 литра, с колко по-силна пура от 24 вата могат да работят?

pla.stenik

Външен филтър SunSun HW304B / с UV лампа-9 W/ ако някой ползва такъв филтър да си каже мнението !

ivaniko

Колеги искам да попитам дали ми е нужна допълнителна аерация на водата.
Аквариума е 150 литра имам топ филтър HQJ 900G   900l/h. Филтрираната вода която се връща в аквариума пада от 3  4 см. височина.
Рибите са:
10 гупи, 10 хелера, 10 молинезии, 10 неона, 4 сома.
Понеже имам една помпичка за въздух, та ако е нужно допълнително аерация на водата да я пускам ?

Penta

Няма нужда. Водата се обогатява с кислород още докато е в топ филтъра.

MarioChalukov

Аз си знам отговора ,но все пак да попитам  :-[
80/40/26 д/ш/в от 4-5 мм стъкло и 5-6 мм дъното  , не е препоръчително да се ползва за аквариум или?!
п.п. правен е професионално за гущери(терариум) черен силикон отгоре капак , хубаво испълнение *CRAZY*

Благодарско за бързите отговори :) 
http://www.infosphere.org/tools/aqualculator/

ogun

Имам едно питане относно цихлидарските аквариуми. Понеже отглеждането на растения е свързано с не малко изисквания и се чудя мога ли да си направя цихлидарник, само камъни и пясък и да гледам живородки + някой друг анцитрус?

Caxapa

Е как циxлидарски биотоп и облик а вътре живородки? Или нещо не съм доразбрал.

ogun

Да, точно така, цихлидарски биотоп и облик а вътре молинези и гупи.

Ще има ли някакъв проблем за рибите? Те нали уж обичат по-твърда вода?

Знам че не е по никакви закони, но мисля че ще стои красиво. Поне на мен си мисля че би ми харесало.

nicco

Цитат на: pla.stenik - 07.12.2015 10:12
Външен филтър SunSun HW304B / с UV лампа-9 W/ ако някой ползва такъв филтър да си каже мнението !
Имам три такива,първият от преди три години,работят си безпроблемно.Двата са абсолютно безшумни,даже поглеждам да видя дали движат водата за да съм сигурен че работят.От последния обаче още като нов се чуват някакви шумове като от стържене на ротора и бълбукане.Поставен е на нивото на аквариума,едната кошница е заредена с биобол(който е лек) и вата върху него.Ако някой има идея от какво може да е този шум и как може да се отстрани, моля да сподели.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

HegeJl4o

Здравейте колеги,
искам да попитам от скоро имам система за со2, но в моя град Карлово няма къде да напълня бутилката.
Въпроса ми е към колегите от Пловдив къде зареждате бутилките си?
Дайте адрес за да мога да закарам и моята там да я напълнят.
Благодаря ви!

Caxapa

Цитат на: ogun - 10.01.2016 14:21
Имам едно питане относно цихлидарските аквариуми. Понеже отглеждането на растения е свързано с не малко изисквания и се чудя мога ли да си направя цихлидарник, само камъни и пясък и да гледам живородки + някой друг анцитрус?
малко ме съмнява да работи дълго една такава система.

Nikiengi

Цитат на: HegeJl4o - 11.01.2016 17:14
Дайте адрес за да мога да закарам и моята там да я напълнят.
Благодаря ви!

Най-близо от Карлово ще е на Скобелева майка зад ТМТ Елком има пълначна. Като се завие от булеварда по колелото отдолу, изхода към ТМТ, но не влизаш в двора му, а продължаваш покрай него и след лек завой надясно ще я видиш от лявата страна на пътя. GPS координати 42°09'00.5"N 24°47'52.7"E . Има също в двора на бившия Балканкар Рекорд като се влезе през служебния вход (отстрани на завода по пътя към централата на EVN), питай на портала ще те упътят. Успех!
:-)

HegeJl4o

Благодаря ти колега на следващото ходене към Пловдив ще я метна в колата и ще ги потърся
Още веднъж благодаря

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


Similar topics (5)

48454

Публикации: 15
Прегледи: 5377

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26810

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4175

18260

Публикации: 14
Прегледи: 8546