• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 04:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yasenst

Благодаря за съветите. Аквариума вече е пълен. Сложих пластмасови подложки да уберат луфта. Поздрави :-)

Mirobg

  Здравейте.
Имате ли впечатление от двата компресора?
-resun АСО-003
-Resun Lp-60 Air-pump
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Antuni

LPто задължително!

Няма да навлизам в обяснения но...  На ACOто можеш да си "пръжнеш" яйчица на корпуса. По шумно и т.н. Но с по реален дебит от LP серията.

Аз от едва няколко дни съм с AIRLAB EV80 (85лтр/мин - 55W). Изключително съм доволен от машинката. Изхвърлих съответно ACOто.
0899808552

bialk

Колеги, можете ли да ми кажете как се задава желаната температура на нагревател RS 25 Watt? На кутията му пише, че фабрично е със зададени 24 градуса, но в аквариума ми (20 литра) поддържа 28 градуса.

Тук намерих, че се върти издатъка в горната част -

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages.onccc.com%2Fi001%2F2013%2F12%2F18%2F52%2F8f3277bbef09fead41f3078e48a818f7.jpg&hash=a41d390db42da461da1a9cdd60e705747a8b157a

Маха ли се гумичката или директно се завърта knob-а? 

a__andreew

Здравейте, върти се от врътката. Бих те посъветвал да не го потапяш изцяло във водата само до гумената част.

yasenst

На кутията на RS-ките е обозначено, че трябва да са изцяло потопени. Температурата се задава чрез завъртане на гуменото палче най-горе. Тези нагреватели не са точни. Може са си го настроил на 18, а той да поддържа 28. Намалявай го и си следи температурата, докато не постигне тази, която ти е необходима.

Nikiengi

Цитат на: bialk - 30.06.2015 05:53
Колеги, можете ли да ми кажете как се задава желаната температура на нагревател RS 25 Watt? На кутията му пише, че фабрично е със зададени 24 градуса, но в аквариума ми (20 литра) поддържа 28 градуса.

Тук намерих, че се върти издатъка в горната част -

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages.onccc.com%2Fi001%2F2013%2F12%2F18%2F52%2F8f3277bbef09fead41f3078e48a818f7.jpg&hash=a41d390db42da461da1a9cdd60e705747a8b157a

Маха ли се гумичката или директно се завърта knob-а?

Нагревателя може и да го потопиш целия, направен е водоустойчив, но принципно всяка ел. апаратура може да има дефект, щом вече си го потопил и няма проблем всичко е ок!
Сега за нагласяването на температурата въпроса е по-сложен! Отстрани на кутията трябва да има таблица за литража на аквариума и температурата в зависимост от температурата на околната среда, трябва да се гледа и тя. А за какво ти е нагревател в тази жега сега, аз се мъча да я смъкна по някакъв начин, а ти топлиш!  =-O

Lasho

Здравейте,

след две години с вътрешен филтър в аквариума, вече и аз минах към правата вяра и се сдобих с канистър :) Избраника е JBL CristalProfi e701. В неделя му предстой стартиране. Обаче имам два въпроса:

1. Гледам, че на отворите на блока към който се прикачват маркучите има някаква смазка. Нещо бяло, като вазелин. Та въпроса ми е трябва ли да го измия това или е безопасно за хайванчетата и да си го оставя да си седи?

2. Когато сменяте водата в аквариума изключвате ли канистъра или го оставяте да си шурти?
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

a__andreew

Здравей колега, остави си смазката на гумите не я махай, при смяна на водата ,аз не спирам филтрите даже смукателя на единия филтър ми е като ориентир до къде да сменям водата. Керамиката от вътешния може да я сложиш във външния или да ги оставиш да работят заедно така филтрацията ще ти е още по добра.

gebo777

Канистърът най-добре да работи при смяната, за да разбърква водата, иначе може да се получат пластове стара и нова...
А смазката вероятно е технически вазелин - аз лично ползвам обикновен от аптеката, защото не знам какво съдържа техническия, но съм сигурен, че JBL не биха си позволили да ползват отровна смазка...
Така че действай смело, всичко е наред!
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

Lasho

ОК. Няма да трия смазката. А керамиката от вътрешния филтър задължително ще отиде в канистъра плюс известо количество Сера нитривек  :-)

Благодаря за отговорите.  *DRINK*
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

Penta

Да бе, как ли пък няма да го оставя да работи и да пръска вода навсякъде около аквариума :) Пускам го чак когато го напълня. Поне един час ровя по растенията, подрязвам, пресаждам и т.н.т. и искам да има добра видимост през повърхността на аквариума. В най-лошия случай бактериите в него да станат от 25 на 20 милиона.

Lasho

Абе и аз си помислих, че няма да е добре да ми шурти из ръцете докато ровя. До сега вътрешния филтър винаги го изключвах докато сменям водата.

Цитат на: gebo777 - 16.07.2015 16:40
... А смазката вероятно е технически вазелин - аз лично ползвам обикновен от аптеката...

Това означава ли, че периодично трябва да смазвам нещо по филтъра? Какво, на какви интервали?
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

zariio

Смазката се слага по уплътненията с цел по-лесно затваряне и отваряне.Не е задължителна но с нея е по-лесно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

NeLyTo

Здравейте,

прецака ми се лампата на аквариума вчера и ся съм без такава. Капака е в гаранция, кат' че ли и ще го водя на ремонт ..
въпроса ми е колко време ще ми изкарат водните растениица без лампа ... ако ме забавят .. не искам да ги съсипя!

Similar topics (5)

23157

Публикации: 8
Прегледи: 4529

5309

Публикации: 13
Прегледи: 8454

48454

Публикации: 15
Прегледи: 5460