• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yasenst

Здравейте, филтъра ми представлява помпа и ваничка под капака. Доста често, помпата засмуква части от растения и се задръства. Почти всяка седмица се налага да я отварям за почистване. Сложих мрежа за комари върху отвора на всмукателната тръба, където има решетка, но е с доста големи отвори. Сега ме тормозят две неща. Първото е да не претоваря помпата и второто, да не остават по-едрите боклуци в аквариума и да се влоши филтрацията.

toto_vd

Здравейте колеги предстой ми оборудване на  135 литра аквариум с филтър и нагревател та искам малко помощ. Филтъра ми се иска да е вътрешен какво да гледам и да търся за цена около 50 лева?Нагревател от 150вт.мисля че ще ми върши работа!Китайските вършат ли работа?

jabeto

За аквариуми над 100л. е препоръчително(да не кажа задължително)използванетона външен филтър(канистър)За да сложиш хубав вътрешен филтър,който да ти върши работа за твоя обем,ще похарчиш пари като за външен филтър(китайски).Вътрешния има по малък филтриращ обем,заема място в аквариума и не седи красиво.Иначе за около 50лв
http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=146_147&product_id=469
можеби ще ти свърши работа ,ако няма много рибки

Deqn99

Приятели, бихте ли могли да ме посъветвате коя марка за филтър е по-добра "RS electrical или SunSun" ? Филтъра ще се използва за скаридарник 38 литра. Благодаря Предварително *thanks

Raykov72

Дай конкретни филтри , какво означава марка? По добра е с повечето гаранция.
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

Deqn99

Цитат на: Raykov72 - 30.03.2015 18:26
Дай конкретни филтри , какво означава марка? По добра е с повечето гаранция.
Добре ще опиша филтрите, не искам да поствам линкове, за да не е като реклама. Та ето единият филтър на RS electrical : Вътрешен филтър подходящ за сладка и солена вода. За всички видове аквариуми.

Модел   RS-062А
Литрчи на час   300 л/ч
Мощност   2 W
За сладководен аквариум   ДА
За морски аквариум ДА
Размери
45x33x20 мм
Гаранция: 1 година
Производител: RS electrical

Ето и другият който е на SunSun:- Филтъра е подходящ за аквариуми от 20 до 50лтр
- Освен гъбата за механична филтрация е снабден и с контейнер с активен въглен за химична филтрация
- Снабден с флейта за настройка на ъгъла на водната струя, както и за подобряване аерацията на водата.
- Прикрепване към аквариума чрез вендузи
- Компактен и изключително тих. Изработен от качестени материали, лесен за поддръжка и инсталиране.
Размер  д-ш-в  - 49 x 33 x 149 мм
Дебит - 300лтр/ч
Мощност - 3W
Само не забелязах тук да има гаранция  *dontknow*

Nikiengi

Цитат на: Deqn99 - 30.03.2015 18:19
Приятели, бихте ли могли да ме посъветвате коя марка за филтър е по-добра "RS electrical или SunSun" ? Филтъра ще се използва за скаридарник 38 литра. Благодаря Предварително *thanks
Ако няма да има риби - марка "гъба с камъче и въздушна помпичка", повече няма да ти трябва. Иначе от двата, които предлагаш няма никакво значение, все са една стока. Лично аз мисля, че в тази големина с този дебит на Хайлея HL-BT200 е по-добър избор. Имал съм от всичките изброени, всичките работят, но за живота на един Хайлея смених по два от другите.

Deqn99

Цитат на: Nikiengi - 30.03.2015 19:36
Ако няма да има риби - марка "гъба с камъче и въздушна помпичка", повече няма да ти трябва. Иначе от двата, които предлагаш няма никакво значение, все са една стока. Лично аз мисля, че в тази големина с този дебит на Хайлея HL-BT200 е по-добър избор. Имал съм от всичките изброени, всичките работят, но за живота на един Хайлея смених по два от другите.
Погледнах Хайлеята във един сайт, дават я 200 литра на час, апък тези които гледам аз са със 300 литра на час, във аквариума ще има главно СКАРИДИ и МЪХОВЕ. Ще разгледам отново и така като гледам твоят съвет е доста полезен, Благодаря ти много !  *thanks  *DRINK*

Nikiengi

Не гледай какво дават! Хайлеята е по-силен и от двата, казвам го от опит, ти си решаваш. И пак казвам - не ти трябват вътрешни филтри. За аквариум със скариди и мъхове, както казваш, гъбичката е много добър вариант.
:-)

Deqn99

Цитат на: Nikiengi - 30.03.2015 20:00
Не гледай какво дават! Хайлеята е по-силен и от двата, казвам го от опит, ти си решаваш. И пак казвам - не ти трябват вътрешни филтри. За аквариум със скариди и мъхове, както казваш, гъбичката е много добър вариант.
:-)
За гъбата съм съгласен, но тя не бръмчи ли много ?

toto_vd

Здравейте колеги предстои ми стартиране на 140 литров аквариум и мисля да закупя външен филтър JBL CristalProfi e901 Greenline или TetraTec EX700  кой е по добър от двата. Кой от филтрите е по-лесен за експлоатация? Колко често се сменят пълнежите? ?И двата ли са напълно готови за употреба?Може да предлагате и други модели!

Raykov72

Прав си помпичката бръмчи , и двата филтъра изглеждат еднакви , според мен водеща трябва да е цената , а виж поне за 6 мес. гаранция щото една шупла в изолацията и може да се окаже че си дал пари на вятъра , иначе с тези безчеткови моторчета няма проблем по принцип , развалят се чак когато им се рабият втулките , ще минат години.
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

Deqn99

Добре приятели ! Благодаря ви за бързите мнения и до 2-3 дена филтърчето на Хайлея ще бъде поръчано заедно с още други работи за аквариумът, апък ако нещо се наложи за гъба, тук за 1-2 лева ще си намеря. Благодаря ви отново за бързите "реакции"  :-D

aquafan

Имам филтър Хайлеа за аквариум около 70л. , който от известно време работи слабо и често се задръства. Вчера  му смених керамиката (представлява едни бели топчета), изчистих го и днес пак не работи както трябва. Необходимо ли е да купувам нов филтър
И още нещо - Пуснал съм филтъра да работи, така че тръбичката е над водата. Ще му вдигна ли дебита ако я потопя и я поставя хоризонтално?

niki_o

Колеги ,много ли ще скъся живота на пура 25в. Т8 ако я захраня със електронен баласт 36в.? И в тори въпрос-колко Лумена е Т5 35 ватовата пура  Juwel Higt Lite Day.....?В нета не можах да намеря точна цифра а и на кутията не пише.Ако някой я ползва да каже отзиви :whistle:

Similar topics (5)

23157

Публикации: 8
Прегледи: 4515

5309

Публикации: 13
Прегледи: 8444

48454

Публикации: 15
Прегледи: 5379