• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 11:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yasenst

Цитат на: антонио - 12.11.2014 02:47
Здравейте. Искам и аз да си задам въпроса,понеже изчетох няколко статии но така и неоткрих отговора на моя проблем. Та питането ми е следното: разполагам с аквариум с размери 80/40/40 и възнамерявам да сложа цихлиди. Купих аквариума с вътрешен филтър който стои доста грозно,а на самия капак на аквариума има фабричен съд който е предназначен за горен филтър, ако небаркам наименованието му. Той е с размери 80/12/7 та вазнамерявам да ползвам него като ппставя за палнеж гъба, лава скали ,керамика,вата и активен въглен. Проблема ми е ,че незнам помоа с какъв дибит да взема и по точно това което ме притеснява е с каква скорос трябва да се придвижва водата въвъ филтъра. Другият ми проблем е че незнам точно как да подбера цихлидите за аквариума ми,понеже тук (Кипър) продавачите нитознаят какъв тип е  цихлида,  нито разпознават мажките от женските. Някой би ли ме насочил от къде мога да получа информация. И да знам че аквариума ми е малак за циклиди,но за начало за мен става,след година по голям.

Здравей, можеш да използваш този филтър, но нещата, които мислиш да сложиш вътре са доста. Нужна ти е вата или гъба и някаква керамика, в която да живуркат бактериите. Дебита на помпата, трябва да е такъв, че да обръща водата 4-6 пъти, може и малко повечко. При мен аквариума е 70л. и помпата е 600л. на час. Виж за цихлидите, някой по-запознат да каже.

Публикациите са слети: 19.01.2015 22:59

Упссс, не забелязах датата на коментара. Моля, някой модератор, с гумичката...  *spam

EMSI_

Здравейте колеги!
Аквариум 150л. с вътрешен филтър 350л.ч.дали ще е достатъчен?Фабрично го дават с него,но???
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.postimg.cc%2F4yqzg55f5%2FBlu_Wave05_op.jpg&hash=4f1715694d0cadf1d0df0d263fc142aca0ad2e70
На местото на пластмасовите рингове съм сложил керамика.
Дали ще върши работа или направо да обмислям вариант за външен?

zoomaniak

Ще върши работа. Просто зависи какви са рибите, какъв им е хранителният режим, колко % във водата има механични боклуци от растенията, колко % има процеси на гниене и т н....

Но това си проличава след 15-90 дни работа според десетина фактори...
Да продаваш е изкуство, отговорност - всичко останало е Хаос, който се опитвам да овладея... във всеки работен ден.

Methokill

Каква помпа за въздух да си взема за 300 литров аквариум.Искам да използвам аерация като декорация.Трябва ми някоя китайска,която да издържи налягането.Какъв дебит да търся горе долу?
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

Penta

Това което знам за китайската техника е че данните са силно завишени, общо взето делиш данните от спецификацията на 2 или 3.
Без да претендирам че съм пробвал всички китайски помпи за въздух, съвета ми е е - купи си германска :)

dalgia

Цитат на: Methokill - 19.02.2015 23:03
Каква помпа за въздух да си взема за 300 литров аквариум.Искам да използвам аерация като декорация.Трябва ми някоя китайска,която да издържи налягането.Какъв дебит да търся горе долу?
Това е компресора Eheim Air Pump 3704 400L/h .

Methokill

Колеги взех си страхотна помпа за въздух.Прави ги един бургазлия,просто съм изумен колко е силна и тиха.При интерес пишете ми на ЛС,цената е повече от атрактивна!
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

em3ata

Здравейте ! Искам да попитам има ли аналог на пурите които са специално за аквариум ("гро лукс") да речеме филипс или някоя друга марка ? И ако има какво точно трябва да се гледа ? 

ata_nas


em3ata

Цитат на: ata_nas - 27.02.2015 21:32
http://www.aqa.ru/plants/articles/color.htm
Ако това ти помага....
Да доста ми помогна ама в друга насока :D Не се изразих правилно май (нищо ново) :D Имат ли аналог на тези които се ползват в ежедневието ? ( примерно за осветяване на балкон  :D ) 

azanzu

ако може и аз да питам нещо
преработих малко филтъра вграден в аквариума и се получи това дали е удачно и какво да променя


yasenst

Не е ли по-добре във второто отделение, филтърната медия да е под ватата. Така, както е в момента, всяка по-едра частичка, преминала през първото отделение ще попада в медията. Доколкото виждам, водата преминава от едното в другото, някъде по-ниско и медията не се обтича, а само се кисне. Другото е, че всеки път, когато трябва да изплакваш ватата, ще трябва да вадиш и мрежичките с медията.  :-)

azanzu

не те разбрах точно за това начертах една проста схемичка как е направен не знам дали от снимките се вижда както трябва
да го разработя че оригиналния е просто една флейта с вата отдолу.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fpubpic%2F85%2F4D%2Ffc06bbf459e6854d.jpg&hash=00e39548f471c48bacbae56597e916103c034486

yasenst

Така става по-ясно. На снимките си помислих, че ватата е под медията и просто и стърчи единия край. Би трябвало да върши работа, но не зная защо си правил всичко това. Просто можеше да сложиш медия под ватата и щяха да се получат нещата. Успех и да кажеш след време, дали работи системата  :-) А и доста боклуци, ще се утаяват в сектора с медията, защото отвора за отичане ти е височко. Ще трябва да чистиш там  :-)

azanzu

беше така отначало сложих медията под ватата но новото на водата беше ниско и след 20-тина дена всичко започна да мирише на мухал. може да сложа още една преграда да станат 2 вати една след друга и да намаля височината на последната. единственото което ме притеснява е да не се позадрасти ватата и да започне да прелива

Similar topics (5)

51290

Публикации: 26
Прегледи: 8452

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8279

27987

Започната от Genadig


Публикации: 10
Прегледи: 5717

21105

Публикации: 1
Прегледи: 3031

1405

Публикации: 53
Прегледи: 15370