• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Penta

Да, трябва да продължи да тече вода на принципа на скачените съдове.

Caxapa

С помпичката се избягва  засмукването  на водата с уста но явно или  от някъсе дърпа въздух и неможе да се  създаде достатъчен воден поток който да си се движи  самостоятелно, без помощ от помпи и други.

sVGNsali

Чудя се дали предфилтъра на Eheim ( https://www.eheim.com/en_GB/products/accessories/installation_prefilter#spareparts ) ще стане на тръбите на моят JBL e901? В сайта не можах да видя диаметъра на тръбичката  *SORRY*
Или ако може някой линк за DIY решение..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

iLudia

Понеже и аз съм се засилил да го купувам, някъде прочетох, че става за тръби 16mm и 12mm. Явно отгоре е на конус.
Using Tapatalk

asito

Дебита на филтъра ще спадне, в един момент драстично според мен.

iLudia

Със сигурност, но е доста по-лесно да почистиш този, отколкото целия канистър. Писна ми всеки месец да чистя маркучи и тръби.
Using Tapatalk

asito

На 4 или 8 месеца го чистя канистъра...

bunzip2

Канистъра всеки месец, в компромисен вариант на 2 месеца.
Вече съм си патил от оставен по-дълго канистър без профилактика. Докато намеря къде е проблема... добре че беше evgeni200 да ме пита дали съм го чистил, та да се сетя да видя кво става вътре. Иначе така се водих по съвети на някои хора, че канистъра се чисти едва ли не 2 пъти в годината. Но това определено е грешка :)

asito

Зависи от филтъра също :)
И пълнежите...

Penta

Най-хубавото на канистъра е че боклуците са вътре в него и при всяко чистене отиват в канализацията на банята.
Най-лошото на вътрешния филтър (пре-филтър) е че боклуците са леко прилепнали по него и при всяко чистене се връщат обратно в аквариума.

bunzip2

Цитат на: Penta - 08.10.2014 12:17
Най-хубавото на канистъра е че боклуците са вътре в него и при всяко чистене отиват в канализацията на банята.
Най-лошото на вътрешния филтър (пре-филтър) е че боклуците са леко прилепнали по него и при всяко чистене се връщат обратно в аквариума.

Преди като ползвах вътрешен филтър, преди да го спра и да го извадя за почистване, с едно маркуче издърпвах налепите по филтъра, иначе като го спреш, и всичко се разхвърчава в аквариума :)

iLudia

Цитат на: Penta - 08.10.2014 12:17
Най-хубавото на канистъра е че боклуците са вътре в него и при всяко чистене отиват в канализацията на банята.
Най-лошото на вътрешния филтър (пре-филтър) е че боклуците са леко прилепнали по него и при всяко чистене се връщат обратно в аквариума.
Да, връща се една част, но не 100%. А обслужването е несравнимо по-лесно, и няма да ми е проблем и всяка седмица, заедно с подмяна на част от водата, да мия и него.
Using Tapatalk

Caxapa

Аз съм намерил решение на този въпрос. Във всеки аквариум който е с канистър имам и по един вътрешен филтър.  Вадя само касетката на вътрешния като подлагам кофичка да не тече по пода. Мия и пак пускам вътре. И така канистъра го чистя  два пъти в годината а вътрешния  като му падне дебита.

stanilabg

Имам помпа EHEIM compact+ 2000, която не ползвам по предназначение, а за претакване на вино. :-D Дали ще има проблем, ако само за 2-3 сек. запуша с пръст изходния маркуч, докато го преместя в друга туба?

Caxapa

НЕ..Нищо няма да му стане на виното и не се притеснявай  :vino: Няма да го пресечеш!  Колкото до помпата..и на нея нищо няма да и стане... за няколко секунди.

Similar topics (5)

57123

Публикации: 2
Прегледи: 1809

49074

Публикации: 10
Прегледи: 5559

36796

Публикации: 15
Прегледи: 8114

27625

Публикации: 8
Прегледи: 6070

18361

Започната от BatV


Публикации: 8
Прегледи: 5305