• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 07:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

m_nanchev

С риск да стана досаден искам да попитам за да гледам не много претенциозни и средно претенциозни растения при положение ,че в момента дебелината на грунда е в предният край 4см в задния 10-12см. фракция на гунда 2-4мм. трябва ли под грунда да слагам растителен субстант или той е достатъчен . С периодично торене и евентуално в бъдеще ако се наложи СО2, ще виреят ли ? Другият варянт за които се сещам е да добавя и по ситен грунд.

Да използвам това ,че никой още не ми е отговорил и да попитам още нещо.При положение че съм с външен филтър трябва ли да вкарвам въздух в аквариума тои не вреди ли на растенията?
140 l. 800/353/500/8mm.JBL CristalProfi e700
4х24 W
t=26 C˚,PH=7,2,NO₂=0,NO₃=0,KH=6,GH=7,CI₂=0
Кеф цена няма

hank87

Ще можеш да гледаш непретенциозни растения с гози грунт (естествено и осветлението е от значение, но при половин ват/литър няма да имаш ядове)

Допълнителна аерация не ти е нужна. Само гледай порърхността на водата да се раздвижва достатъчно от филтъра ти

Владимир Павлов

Здравеѝте,дано да съм объркал мястото.Имам аквариум от малък около 80л.с рамка от винкел непрекъснато се появява ръжда оттук оттам което много ме дразни.Та му доѝде времето да го сменям.И така и така ще се сменя та реших да го направя като хората.Новият ще бъде с размери 110/45/55 с дебелина на стъклото 1см.На много въпроси тук намерих отговор но все пак да питам.
Аквариума ще има разпонки на челното и задното стъкло 1см.на 2-3см широки,та ще има ли нужда от разпонка отгоре за челното и задното стъкло?
Спрял съм се на канистър сън сън 303В дали ще бъде добре да го сложа на стария аквариум за около месец да се завъдят бактериите в сипоракса и после да го пусна в новия?Но не знам при тези 80л.дали няма да стане центрофуга вътре?Питам защото до сега не съм имал канистър.
Извинявам се ако съм пропуснал някъде за въпросите които зададох.Предполагам че,ще имам още много въпроси но за сега това.
Благодаря предварително.

P.S.А някои знае ли къде в София мога да намеря фасунги т5 влагоустоичиви?

Асен Евгениев

Цитат на: Владимир Павлов - 15.02.2014 11:09
ще има ли нужда от разпонка отгоре за челното и задното стъкло?

Не.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Владимир Павлов

Много благодаря ,че ми беше на премисъл.

m_nanchev

Някои дали знае от къде могат да се намерят - купят по едри късове пемза ,че нещо го закъсах с аранжирането?
Предварително благодаря.
140 l. 800/353/500/8mm.JBL CristalProfi e700
4х24 W
t=26 C˚,PH=7,2,NO₂=0,NO₃=0,KH=6,GH=7,CI₂=0
Кеф цена няма

skorpi_zoo

Айде и аз да попитам,тая пура свърши ли курса?
На два месеца е Гро-лукс Т5,8вата.
От двете страни се вижда как е потъмняля ,около 2-3см.,а в средата светлината е почти бяла.
Като я сложих в началото ,цялята беше в един червено-розов цвят. :duvar:
Ако го хвана тоя Мърфи...

petko

За смяна е.
Какво е захранването и?

skorpi_zoo

Трудна работа,това е готов аквариум на Сън-сън. Никаква идея си нямам.
Ако го хвана тоя Мърфи...

petko

А каква е била оригиналната лампа?
Най-вероятно не е за такива лампи иначе не би почерняла лампата.

skorpi_zoo

Те бяха две,Т5,8вата по 14000к на Сън-сън.
Така си пишеше на пурите. От долу имаха едно пастмасово стъкло,което аз веднага отсраних,защото не можеше да се пипне от жега. Много нагряваше и водата.
Ако го хвана тоя Мърфи...

petko

Тогава явно самото захранване не е в час.Нормално е да греят,ама да почернеят за два месеца,захранването ги надува яко.

skorpi_zoo

И какво мога да направя,освен това. :duvar:
Ако го хвана тоя Мърфи...

petko

Чакай малко.Преди са били две пури ,а сега си сложил една.Ако е така сложи си пак две лампи и не би трябвало да има проблем.

skorpi_zoo

То така,ама не става. Аквариума ми в момента и за по-нататък има нужда от слабо осветление. Не повече от 8 вата.
А ако го "изкормя",с какво мога да го сменя. Без това лятото много ми грее водата?
Ако го хвана тоя Мърфи...

Similar topics (5)

15360

Публикации: 6
Прегледи: 6500

57123

Публикации: 2
Прегледи: 1810

49074

Публикации: 10
Прегледи: 5560

36796

Публикации: 15
Прегледи: 8135

27625

Публикации: 8
Прегледи: 6070