• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Penta

Цитат на: Misho97 - 15.10.2013 23:45
Досетих се но няма ли само да духа и да прави мехурчета ?  :-D
Мехурчетата увличат водата след себе си, тя навлиза през гъбата която задържа боклуците.

georgymit

Oсвен че прави мехурчета гъбата засмуква мръсотията от аквариумчето и по този начин  пречиства водата.

Misho97

А ефективни ли са ? Важи ли правилото аератора да има дебит 3-4-5 пъти обема на аквариума ?

georgymit

Ефективни са за малки аквариуми.

Penta

Цитат на: Misho97 - 16.10.2013 22:39
Важи ли правилото аератора да има дебит 3-4-5 пъти обема на аквариума ?

А коня колко конски сили има?  :-D
Дебита е показател за помпите за вода, за въздушните помпички просто няма такъв статс.

negepamopukc

Цитат на: Penta - 17.10.2013 14:27
А коня колко конски сили има?  :-D
Дебита е показател за помпите за вода, за въздушните помпички просто няма такъв статс.

Зависи какво е ял коня...
http://aquariumbg.com/forum/sera-in-bulgaria/pompichki-za-vazduh-sera-air/ *CRAZY*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

Penta

Цитат на: negepamopukc - 17.10.2013 16:29
Зависи какво е ял коня...
http://aquariumbg.com/forum/sera-in-bulgaria/pompichki-za-vazduh-sera-air/ *CRAZY*

И тези да кажем 110л/ч имат нещо общо с това колко пъти обема на аквариума ще мине през филтъра за един час?
Имах в предвид че и коня има сили, но не онези конски сили. И тези литра/час не са онези....w/e

Misho97

Като прочетох ироничните ви отговори си отговорих сам  :-D

naskolov

Здравейте, опитах се да поразгледам из темата и може да се каже, че получих част от отговорите си. И все пак, за по конкретно, реших да пусна едни бързи въпросчета.

Преди години гледах рибки, имах си родилни отделения, люпих артемия и т.н...имах страхотен аквариум с невероятно красива растителност. Но поради ред обстоятелства, леко загърбих хобито. Сега, след 10-15г, реших отново да възобновя дейността. Закупих си 300л.аквариум с шкаф на JUWEL, както и външен филтър EHEIM 2329. Всичко беше ОК, докато не дойде ред да сглобя филтърната система. С филтъра получих комплект филтри /синя гъба, бяла вата/ и субстрати /цилиндърчета и сферички/. Обаче, кое и къде се нарежда по кошниците, нямам си на идея. А отделно има и един изход, помежду входящата и изходящата вода с по-малко сечение. За там си имам по-тънък шлаух с едно PVC бастунче, от което нито излиза вода, но и не влиза..дали трябва да е във водата и всъщност, за какво служи?

Другият ми въпрос е, как да разбера, че субстратът е вече за смяна? Променя цвят, просто изчеза или има някакъв друг критерий?

Благодарен съм на всяка една помощ от ваша страна  *thanks

Penta

Цитат на: naskolov - 21.10.2013 17:47
А отделно има и един изход, помежду входящата и изходящата вода с по-малко сечение. За там си имам по-тънък шлаух с едно PVC бастунче, от което нито излиза вода, но и не влиза..дали трябва да е във водата и всъщност, за какво служи?
При положение че е wet/dry филтър ,това бастунче се закрепва над водната повърхност за да смуче оттам въздух периодично.

a__andreew

Здравей колега, филтъра ти е доста добър имам го и неговия по малък брат 2227. Така третия маркуч с пластмасовата кривка се слага до другите кривки за входящата и изходящата вода. Чрез този шлаух филтъра  ти може да прави циклите да се пълни с вода и да я изхвърля. Сложи в най горната кошница сложи синята гъба, в другите си слагай керамиката, а за бялата вата не я слагай , че бързо ще се замърси. Ако затапиш тънката тръба можеш да си го ползваш , като обикновен филтър, но така губиш голямото му предимство на обливането на керамиката с вода. Друго ако се сетиш питай

deepblue

   Здравейте :-) Имам китайски фабричен аквариум 82л. Спря му лампата. Смених я с нова, смених и едно като бубинка/бушонче и пак не работи. Къде могат да ми я ремонтират?

Лора

Може да споделиш марката аквариум, като за начало. Всъщност, ако не пазиш старата пура, да се ориентираме за осветлението. Има различни пури с различно запалване. Може да не си уцелил точния тип. При пури Т8 е едно, при Т5 е друго.
Една снимка също би помогнала.
Може да кажеш и от къде си, за да те насочим.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

deepblue

  Марката предполагам е sun sun. На капака пише discus.com  и е купен от пазара. Нещо такова изглежда

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2F9pvxuhwzx%2F2yw9wgn.jpg&hash=2df98432123538b4ca6e2814f21b635ca89ae32b

пурата е 438мм фи 26. Беше с оригиналната обикновен неон. После съм купувал още 2-3 различни и си работеха. От магазина на Подуене. Не е от това.

  От София съм, и питам дали има някъде хора които се занимават с такава работа. Не съм звънял и ходил до магазина на Дискус, а първо питам тук , ако някой е имал подобен проблем да сподели. Да го занеса капака на човека и да каже какво му е и евентуално да го оправи.

hunter

Причините може да са много колега като почнеш от прекъснат кабел минеш покрай лоша връзка и стигнеш до електронното запалване. Така едва ли някой ще ти каже само по снимка на аквариума. По добре го занеси да си го видят нагледно.

Similar topics (5)

18361

Започната от BatV


Публикации: 8
Прегледи: 5395

59424

Публикации: 0
Прегледи: 2088

52776

Публикации: 1
Прегледи: 1764

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4761