• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Penta

Цитат на: Misho97 - 15.10.2013 23:45
Досетих се но няма ли само да духа и да прави мехурчета ?  :-D
Мехурчетата увличат водата след себе си, тя навлиза през гъбата която задържа боклуците.

georgymit

Oсвен че прави мехурчета гъбата засмуква мръсотията от аквариумчето и по този начин  пречиства водата.

Misho97

А ефективни ли са ? Важи ли правилото аератора да има дебит 3-4-5 пъти обема на аквариума ?

georgymit

Ефективни са за малки аквариуми.

Penta

Цитат на: Misho97 - 16.10.2013 22:39
Важи ли правилото аератора да има дебит 3-4-5 пъти обема на аквариума ?

А коня колко конски сили има?  :-D
Дебита е показател за помпите за вода, за въздушните помпички просто няма такъв статс.

negepamopukc

Цитат на: Penta - 17.10.2013 14:27
А коня колко конски сили има?  :-D
Дебита е показател за помпите за вода, за въздушните помпички просто няма такъв статс.

Зависи какво е ял коня...
http://aquariumbg.com/forum/sera-in-bulgaria/pompichki-za-vazduh-sera-air/ *CRAZY*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

Penta

Цитат на: negepamopukc - 17.10.2013 16:29
Зависи какво е ял коня...
http://aquariumbg.com/forum/sera-in-bulgaria/pompichki-za-vazduh-sera-air/ *CRAZY*

И тези да кажем 110л/ч имат нещо общо с това колко пъти обема на аквариума ще мине през филтъра за един час?
Имах в предвид че и коня има сили, но не онези конски сили. И тези литра/час не са онези....w/e

Misho97

Като прочетох ироничните ви отговори си отговорих сам  :-D

naskolov

Здравейте, опитах се да поразгледам из темата и може да се каже, че получих част от отговорите си. И все пак, за по конкретно, реших да пусна едни бързи въпросчета.

Преди години гледах рибки, имах си родилни отделения, люпих артемия и т.н...имах страхотен аквариум с невероятно красива растителност. Но поради ред обстоятелства, леко загърбих хобито. Сега, след 10-15г, реших отново да възобновя дейността. Закупих си 300л.аквариум с шкаф на JUWEL, както и външен филтър EHEIM 2329. Всичко беше ОК, докато не дойде ред да сглобя филтърната система. С филтъра получих комплект филтри /синя гъба, бяла вата/ и субстрати /цилиндърчета и сферички/. Обаче, кое и къде се нарежда по кошниците, нямам си на идея. А отделно има и един изход, помежду входящата и изходящата вода с по-малко сечение. За там си имам по-тънък шлаух с едно PVC бастунче, от което нито излиза вода, но и не влиза..дали трябва да е във водата и всъщност, за какво служи?

Другият ми въпрос е, как да разбера, че субстратът е вече за смяна? Променя цвят, просто изчеза или има някакъв друг критерий?

Благодарен съм на всяка една помощ от ваша страна  *thanks

Penta

Цитат на: naskolov - 21.10.2013 17:47
А отделно има и един изход, помежду входящата и изходящата вода с по-малко сечение. За там си имам по-тънък шлаух с едно PVC бастунче, от което нито излиза вода, но и не влиза..дали трябва да е във водата и всъщност, за какво служи?
При положение че е wet/dry филтър ,това бастунче се закрепва над водната повърхност за да смуче оттам въздух периодично.

a__andreew

Здравей колега, филтъра ти е доста добър имам го и неговия по малък брат 2227. Така третия маркуч с пластмасовата кривка се слага до другите кривки за входящата и изходящата вода. Чрез този шлаух филтъра  ти може да прави циклите да се пълни с вода и да я изхвърля. Сложи в най горната кошница сложи синята гъба, в другите си слагай керамиката, а за бялата вата не я слагай , че бързо ще се замърси. Ако затапиш тънката тръба можеш да си го ползваш , като обикновен филтър, но така губиш голямото му предимство на обливането на керамиката с вода. Друго ако се сетиш питай

deepblue

   Здравейте :-) Имам китайски фабричен аквариум 82л. Спря му лампата. Смених я с нова, смених и едно като бубинка/бушонче и пак не работи. Къде могат да ми я ремонтират?

Лора

Може да споделиш марката аквариум, като за начало. Всъщност, ако не пазиш старата пура, да се ориентираме за осветлението. Има различни пури с различно запалване. Може да не си уцелил точния тип. При пури Т8 е едно, при Т5 е друго.
Една снимка също би помогнала.
Може да кажеш и от къде си, за да те насочим.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

deepblue

  Марката предполагам е sun sun. На капака пише discus.com  и е купен от пазара. Нещо такова изглежда

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2F9pvxuhwzx%2F2yw9wgn.jpg&hash=2df98432123538b4ca6e2814f21b635ca89ae32b

пурата е 438мм фи 26. Беше с оригиналната обикновен неон. После съм купувал още 2-3 различни и си работеха. От магазина на Подуене. Не е от това.

  От София съм, и питам дали има някъде хора които се занимават с такава работа. Не съм звънял и ходил до магазина на Дискус, а първо питам тук , ако някой е имал подобен проблем да сподели. Да го занеса капака на човека и да каже какво му е и евентуално да го оправи.

hunter

Причините може да са много колега като почнеш от прекъснат кабел минеш покрай лоша връзка и стигнеш до електронното запалване. Така едва ли някой ще ти каже само по снимка на аквариума. По добре го занеси да си го видят нагледно.

Similar topics (5)

23157

Публикации: 8
Прегледи: 4515

5309

Публикации: 13
Прегледи: 8444

48454

Публикации: 15
Прегледи: 5377