• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема оборудване 2

Започната от Георги, 31.03.2013 00:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ribarche

В момента съм със Сън-Сън, и никога повече не бих купил нищо на тази марка. В краткосрочен план филтрите са им добри, но след време започват да шумят (мнооооого), трудно се обезвъздушават,... само не са протичали до сега.

Penta

Просто марката Hailea е в същата категория качество като Sun-Sun, само дето канистрите им са по-малко разпространени у нас.

dalgia

Винаги когато съм си купувал нещо китайско съм съжалявал. :-(

Nikiengi

Цитат на: dalgia - 05.10.2013 16:34
Винаги когато съм си купувал нещо китайско съм съжалявал. :-(

Аз пък не! Половината ми техника е на Хайлея и нито е шумна, нита ми е създавала проблеми. Следващия ми канистър ще е пак на хайлея.

Ribarche

Nikiengi би ли споделил кои канистри точно ползваш,  какви са ти впечатленията от тях, можеш ли да ми препоръчаш някой определен модел ?

Nikiengi

В момента все още ползвам Н12 на Хайлея, вече е на 4 години, смених му ротора защото не се продават отделно лагерни шайби, спирал е само за почистване по около 30 мин. Мой познат си купи на Сън - сън HW303B, ползва го вече 2 години и не съм чул да се оплаква до сега, нито от шум, нито от протичане. Това, което съм си харесал сега да си купя е Хайлея НТ-20, не мога да кажа за сега нищо за него, но в магазина са ми го демонстрирали и работеше чудесно. Различното при мен е че изхвърлям пълнежите, с които ги продават и поставям други, закупени от мен, защото стандартните не струват, разбира се ги редя и различно от това, което е показано на снимката на кутията. Освен това имам 3 бр. вътрешни филтри на Хайлея - ВТ400 - 2 бр. и един ВТ700, първите работят вече 3 години без спиране, а втория - 2! Е, ако главата ти не е навряна в шкафа с филтъра не би трябвало да го чуваш изобщо дори като си легнеш нощно време, иначе най-вероятно е развален. Разбира се избора си е само твой и ти ще си решиш сам. Огледай го хубаво и ако решиш, накарай в магазина да ти го пуснат за да си по-сигурен, все пак даваш доста пари!  :-)
Аз все пак съм и голям почитател на "Сръчни ръчички", правил съм си два външни филтъра, и двата работят малко повече от  2 години, също не са спирани, единия е с глава JP 023, а другия работи с филтър JP 012F - все китайски (втория е по-малък, но е за 60 л. аквариум). *YAHOO*

Ribarche

Колега искренно ти благодаря за съветите и споделеното мнение! *DRINK*
С твоя помощ решението кой филтър да купя е взето :) 

istoev

Здравейте,
Ще си правя капак от ПДЧ ,и въпроса ми е дали стъклата под капака са задължителни или може без тях?При вас как е?Отлага ли се много конденз по лампите и самия капак?

georgymit

Да има много конденз ако нямаш стъкло и ПДЧ-то ше свърши много бързо. Виждал съм на колеги пръскан с яхтен лак и пак се подува това ПДЧ. Така че си помисли.

Карган

Цитат на: istoev - 10.10.2013 17:32
Здравейте,
Ще си правя капак от ПДЧ ,и въпроса ми е дали стъклата под капака са задължителни или може без тях?При вас как е?Отлага ли се много конденз по лампите и самия капак?

Предишният ми аквариум нямаше стъклен капак. На капака от ПДЧ имах 2 вентилатора по 8см. Не съм имал проблеми с осветлението въпреки, че не беше влагозащитено. Също така капака се беше запазил в много добро състояние. Въпреки това не бих махнал стъклените капаци, които имам в момента.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

manyg

ако имаш вентилатор няма да имаш проблем с капака, но ще имах проблем с влагата в стаята ;)

Nikiengi

Цитат на: manyg - 10.10.2013 18:51
ако имаш вентилатор няма да имаш проблем с капака, но ще имах проблем с влагата в стаята ;)
И то голям!  :-)

Misho97

Здравейте колеги, начинаещ съм в акваристиката и мисля освен 200 литровия си общ аквариум да си напражя и едно 20-30 литрово, но съм го замислил филтъра да е от тези дето в аквариума се слага една гъба само като тази :
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages.zoo-paradise.com%2Fshop%2Fzoo%2Fimages%2Fproducts%2Fbig%2FFilter_Sponge.jpg&hash=d898d0489269149cc0bbd127ae53ce6713ba0e65
Въпроса е какво друго се купува за да се върти водата в аквариума (то е ясно че като сложа една гъба нищо няма да стане  :-D )

shnufito


Misho97

Цитат на: shnufito - 15.10.2013 23:44
Аераторна помпа.

Досетих се но няма ли само да духа и да прави мехурчета ?  :-D

Similar topics (5)

48454

Публикации: 15
Прегледи: 5379

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26810

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4178

18260

Публикации: 14
Прегледи: 8547