• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 05:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

_Kirilov

На това "лечението" освен махане и слагане на по-фина гъба - друго не ми идва на ум  *NO*
Само не знам дали няма да почне да изтича по-бързо отколкото се пълни   :-D
А междодругото другият плюс му е че може да се регулира (ако дойде силен , което не ми се вярва)

manyg

тoва с регулирането може да го забравиш :) защото като го завъртиш и почва от там да влиза въздух.
при мен модифицирането се състоеше в това 4е изхвърлих тоя пълнеж на филтъра. Сложих еднопореста гъба, финна гъба и след тях сера сипораск ;)
Ако си се засилил към него ...  модификацията е неизбежна :) освен ако не вземаш през 20 дена нова кошничка :)

_Kirilov

За мое нещастие намерих и други теми и 3-ма колеги не са доволни , защото бил много слаб и май ще се ориентирам към другият вариант - ако евентуално не изкочи нещо по-добро от този магазин (под нас се намира)

Дискус

Мога ли да сложа допълнителна външна помпа преди или след канистъра за да му увелича дебита ? Примерно тази
http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp?key=liniendetail_28394_ehen

FHM

Цитат на: Дискус - 20.04.2012 12:38
Мога ли да сложа допълнителна външна помпа преди или след канистъра за да му увелича дебита ? Примерно тази
http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp?key=liniendetail_28394_ehen
Незнам дали ще стане това и каква ти е идеята но защо просто не сложиш 2ри филтър

Дискус

Защото нямам място за още един канистър. Не ми е достатъчна филтрацията в момента и си мисля как да вдигна дебита на кофите. Иначе от към медия мисля ,че е достатъчно 4 литра ехейм субстрат про + 7 литра сера сипоракс ?!?!?

NO CARRIER

Дебитът зависи и от вътрешния диаметър на маркучите. Виж да не са запушени.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Дискус

Не са запушени. Но във водата плуват много малки частици. Нещо не могат да ги оберат. Затова си мисля да вдигна дебита за да филтрират по голямо количество вода. 1200л/ч ги дават тетрите но като гледам няма да са повече от 800 литра реални.Ако им сложа по една глава 2000л/ч допълнителна дали ще стане нещо не знам .... Да не стане така да купя и да ми стоят без да мога да ги ползвам.

FHM

Замислял ли се се за вътрешен да сложиш аз съм с 300 литров с канистър тетра 1200л/ч и вътрешен китайски сънсън 800л/ч в който има само вата .

Опа аз непопитах и с колко литра си то вътрешен може дане свъши работа .Та ми дойде идея за уевмейкър мисля така се казваха едно такова да прави течение за да подпомога достигането на отпадъците до всмукателните тръби на филтрите .

Nikiengi

Цитат на: Дискус - 20.04.2012 13:40
Не са запушени. Но във водата плуват много малки частици. Нещо не могат да ги оберат. Затова си мисля да вдигна дебита за да филтрират по голямо количество вода. 1200л/ч ги дават тетрите но като гледам няма да са повече от 800 литра реални.Ако им сложа по една глава 2000л/ч допълнителна дали ще стане нещо не знам .... Да не стане така да купя и да ми стоят без да мога да ги ползвам.

Аз пък мисля, че по-големия дебит няма да ти помогне за това, филтъра не може да събере всички мърсотии от аквариума, а по-голямата скорост на водата през него означава, че бактериите няма да могат да си свършат работата и ще става по-зле! Това е мое мнение, поради тази причина не чистя моите канистри месеци наред, по-бавно движение на водата означава повече преработени отпадъци. Според мен трябва да се въоръжиш с търпение и да не пипаш в аквариума, а да го оставиш да се стабилизира сам!  :-)

_Kirilov

Колегата е много прав - ако увеличиш дебита , това значи , че водата ще минава по-бързо през филтриращата част - а по-бързото минаване не значи по-добра филтрация !!!!
Иначе лесно можеш да го увеличиш- въобще не пускаш филтъра а на входа му слагаш една глава с по-голям дебит(повече литри за час от канистъра) но не мисля , че това ще ти оправи проблема .

Иначе аз ти препоръчвам да си сложиш вътрешен и го напълни с вата за да ти обира боклуците за които говориш

Дискус

Възможно ли е ув лампите да намаляват дебита на филтрите ?

ludiqdoctor

Не само е възможно, ами то си е така.
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

zariio

Цитат на: ludiqdoctor - 23.04.2012 08:13
Не само е възможно, ами то си е така.

Не е задължително да е така.Зависи от ув-лампата и по специално от входа и изхода и.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

PVV

Тези дни ще стартирам аквариума и прочетох доста противоречиви мнения за зеолита. Мислех да сложа торф, керамзит, зеолит и отгоре пресят  речен пясък/2-5мм/ Дъното е с размери 100/40 и около 5 кг зеолит много ли ще са? Четох по темите ,че зеолита отнемал хранителната среда на растенията и не е много добре за тях.А мисля в аквариума да има доста растения както и дребни пасажи риби. Чета някои слагат в грунда, други във филтъра. Аз във филтъра ще имам керамика и затова мислех да сложа един слой в грунда. Но да не се окаже това количество голямо и растенията да заминат. Трябва да пълня , пък не съм си изяснил достатъчно този въпрос. Ако има някой запознат , който да обясни какво точно прави зеолита и в какви количества е полезен  или вреден моля за помощ.

Similar topics (5)

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4187

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13453

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26924

1405

Публикации: 53
Прегледи: 15375

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4759