• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Георги

Не си извинен, защото не казваш какво ще има в този аквариум.
Сложи 10 големи американски цихлида вътре и ще ти трябват два атмана. Айде да задаваме въпроси като хората а?

boxy

 :-|  *DRINK* Благодаря за бързите отговори и аз смятам да взема него  *YAHOO*
Поздрави!
И.Стоянов
П.П Друг път пак ще питам в бързата тема .

alleyesonme

Препоръчайте ми филтър за 11 литра аквариум :) http://www.krueger-aquaristik.de/images/product_images/popup_images/aquael-pat-mini-filter_0.jpg нещо такова, само че да не се закрепя чак най-горе, защото гледам костенурка и не пълня аквариума до горе. Не ми пречи да сложа някакъв друг филтър, който е без гъба, обаче ще стане като пералня вътре  :-D


Nikiengi

Цитат на: alleyesonme - 20.12.2011 13:20
Препоръчайте ми филтър за 11 литра аквариум :) http://www.krueger-aquaristik.de/images/product_images/popup_images/aquael-pat-mini-filter_0.jpg нещо такова, само че да не се закрепя чак най-горе, защото гледам костенурка и не пълня аквариума до горе. Не ми пречи да сложа някакъв друг филтър, който е без гъба, обаче ще стане като пералня вътре  :-D

За този аквариум само филтърче гъба с въздух, иначе може да използваш HJ111B, но пак ще дойде силен.  :-)

alleyesonme

Така е, пак ще дойде много защото водата ще е наполовина :) Е, ще взема акваел микро-то или една гъба с въздух и така :) Мерси.

BlackHawk

Колеги, моля препоръчайте външен филтър и награветел за 450 литров аквариум (180х50х50). В аквариума ще се гледат 3-4 Balantiocheilos melanopterus (сребърна акула), 8-10 Puntius denisonii (барбус торпедо) и няколко звездни анциструса L183.
Кой ще бъде по-добрият вариант:
a) 1 силен външен филтър
b) 1 силен външен и 1 силен вътрешен филтър
c) 2 по-слаби външни филтъра
Ще ви бъда благодарен, ако може да препоръчате читави модели, които са на приемливи цени, нямат доказани дефекти (протичания най-вече) и могат да се набавят резервни части за тях.
Въпросът за награветел е същия, гледам че повечето 300 ватови награватели са до 300-350 литра, затова 2 ли трябва да сложа или 1 по-мощен ще бъде достатъчен?

erho

Филтър външен JBL CristalProfi 1500 нагревател Jager 300 W, а ако ще слагаш вътрешен този е хубав Boyu SP-103B.Подреди си филтърните пълнежи както трябва, а ако трябва си купи нови по- хубави с две думи тунинговай си филтрите. *THUMBS UP*

MeTogu

Нагревателя е Jager 300w то е ясно.А един Sun sun 303B ще ти върши работа според мен.И може да добавиш вътрешни ако не ти стигат.Чак от 2 външни няма да имаш нужда.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

BlackHawk

Благодаря за инфото :)
Очевидно Jager-ите са мердецесите на нагревателите, със сигурност ще взема такъв. Пък за филтрите ще комбинирам външен (до 250 лв, искаше ми се някакъв Eheim, но цените им са доста високи) + вътрешен филтър.
На сегашния аквариум съм поставил Tetratec EX 400 и засега се справя с положението, но четох, че много често протичали... иначе Tetratec EX 1200 ми се струва добър вариант.

paolo6481

Цитат на: BlackHawk - 26.12.2011 20:28
Благодаря за инфото :)
Очевидно Jager-ите са мердецесите на нагревателите, със сигурност ще взема такъв. Пък за филтрите ще комбинирам външен (до 250 лв, искаше ми се някакъв Eheim, но цените им са доста високи) + вътрешен филтър.
На сегашния аквариум съм поставил Tetratec EX 400 и засега се справя с положението, но четох, че много често протичали... иначе Tetratec EX 1200 ми се струва добър вариант.
Ако протичат то ще е от уплътнителя на главата.Ако има от кеде да се купуват резервни проблемът е нищожен.Лично аз обаче не съм любител на техниката на Тетра.Има толкова други по-евтини алтернативи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

erho

Ако търсиш ефтин вариант за външен филтър виж тези ОТТО PF 450G или АTMAN 3338 или SUN SUN HW 303 A или SUN SUN HW 304 A или JEBAO 918 напълваш ги с хубави качествени пълнежи и ти си човека. *THUMBS UP*

k0tkata

Здравейте,
нова съм в отглеждането на рибки и във форума. Ето го моя аквариум. Четох за моя проблем,но имам още един въпрос. Аквариума ми е от 2 седмици и водата му се замъти много. Прочетох че трябва да му се спре светлината и да сложа УВ и ще се оправи. Не ми се смейте, но за УВ стелиризатор ли говорите?

Bolta

На първо време е добре да се въздържиш от прибавяне на още риби (казвам го като превантивна мярка).
Азотния цикъл в аквариума ти не е заработил на 100%, от там идва и помътняването на водата. Можеш да добавиш Нитривек на Сера или да правиш по-чести смени на вода, докато се стабилизира напълно.

BlackHawk

Цитат на: paolo6481 - 26.12.2011 20:35
Лично аз обаче не съм любител на техниката на Тетра.Има толкова други по-евтини алтернативи.
То и аз не робувам на дадена марка и в никакъв случай не съм се венчал за идеята да взема Тетра филтър, но ми се струват сравнително читави - най-вече заради това, че се правят в Германия.
Предложенията на erho ще ги обмисля много внимателно - този Atman 3338 не е ли много стар модел (от 2002 година), има ли резервни части (уплътнения, ротори и тн) за него? SUN SUN ми звучи доста китайско... не знам дали бих поверил 450 литра вода баш на него... как се представят, надеждни ли са?

Similar topics (5)

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4175

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13173

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26810

1405

Публикации: 53
Прегледи: 15337

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4729