• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 14:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zezo_inter

за 40 литров аквариум колко вата трябва да ми бъде осветлението?

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Цитат на: zezo_inter - 16.08.2011 18:38
за 40 литров аквариум колко вата трябва да ми бъде осветлението?
Зависи за какво ти е, аз на 45 л. съм с 13 W и си е екстра.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

zezo_inter

ми имам рибки и мисля да сложа и растения.начинаещ съм

Асен Евгениев

Цитат на: zezo_inter - 16.08.2011 21:53
мисля да сложа и растения.начинаещ съм
Вземи си непретенциозни растения, изискващи до 0,5 W/L.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

zezo_inter

а може ли да ми предложиш някакави..значи в аквариума имам 3 хелера 1 молинезия 2 скалара 5 гупи и мисля да добавя 2 коридораса и някое друго неонче...иначе вътрешния филтър ми е сънсън 350 л/ч имам и нагревател.....

MeTogu

Валиснерия,роголистник,лудвигия,анубиас,микрозориум,криптокорини.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Miroo

Здравейте,
Един начинаещ акварист т.е. аз, имам нужда от малко помощ. Взех си вътрешен филтър http://zoolucky.com/product_info.php?products_id=1869&osCsid=f4e91d958b2c52031ed60801eaa31712 . Пише, че обогатява водата с кислород. Въпроса ми е следния. Наистина ли го обогатява? Защото не виждам едно "балонче въздух" да излиза от него освен, че "изстрелва" водата. Доколкото съм виждал изстрелват малки балончета. Поставих го както пишеше на опаковката. Има маркуче, което идея си нямам къде да го сложа. Затова, ако може някой по-старши да се обади ще ми бъде от голяма полза. Аквариумчето е 40 л
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2FAudi%2Fm27733.gif&hash=f1c27a38e97fd6141310348b0c5455ac787ef7dd

MeTogu

Водата се обогатява с килород от движението на горния слой вода.Не е задължително да пуска балончета във водата.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Mc Queen

Здравейте на всички.
Преди три дена се опитах да си стартирам аквариума.
Но Тетрата ЕХ700 ми излезна дефектна ( прокапа от холендъра на единият кран, оказа се счупен ),и се наложи да я върна за сервиз.
Та, въпросите ми са:
1 ) Да източвам ли водата от аквариума? Или да си я оставя да стои в него.
2 ) Ако я източа как да си съхранявам грунда, за да не мухляса?
3 ) Как да процедирам със "Siporax-a", който извадих от канистъра?  Нали вече е напръскан с "Filter biostart" на Sera

Предварително ви благодаря.

Dinko

Вчера налних новият си аквариум 90/35/40 и тази сутрин забелязох че предното и задното стъкло са се издули с над 2мм и тъй като нямам сложени разпънки искам да попитам това проблем ли ще е?
Видях в таблицата за дебелината на стъклото че може да е с 6мм, този размер но все пак искам да видя и вашето мнение какво ще е.
И ако е проблем ще го реша ли с разпънки или ребро-защото все още мога да си сложа?

M14iro

Нямаш проблеми  Dinko. Важна е височината, 6мм. стъкло издържа до 45см дълбочина и без разпънки, а твоята 40см, нали? Но ако искаш сложи разпънки , избора е твой. Успех!

iek

Едно от свойствата на стъклото е еластичност, но ако искаш аквариума ти да прилича на боксониера на 1-ви етаж в Обеля, слагай ребра, винкели и разпОнки  :-D.
: 28.08.2011г 18:06ч
Цитат на: Mc Queen - 22.08.2011 21:59
Здравейте на всички.
Преди три дена се опитах да си стартирам аквариума.
Но Тетрата ЕХ700 ми излезна дефектна ( прокапа от холендъра на единият кран, оказа се счупен ),и се наложи да я върна за сервиз.
Та, въпросите ми са:
1 ) Да източвам ли водата от аквариума? Или да си я оставя да стои в него.
2 ) Ако я източа как да си съхранявам грунда, за да не мухляса?
3 ) Как да процедирам със "Siporax-a", който извадих от канистъра?  Нали вече е напръскан с "Filter biostart" на Sera

Предварително ви благодаря.

Преди години, когато умувах какъв канистър да си взема, обмислях и тази "немска" марка (повечето храни са им добри), в един руски форум, обаче, попаднах на прекалено много теми с оплаквания от тези канистри и това ме отказа, историята се повтаря и на наша почва.
- Кое е най-важното качество на един канистър:  мислите си- да има добър дебит, голям обем на филтърния материал, да е тих и т.н., да, ама не- най-важното му качество е да не тече вода от него. Точно с това качество, обаче не се славят канистрите на Тетра, така че:
-ако сте на гранитогрес
-нямате бесни комшии под вас,

....рискувайте!

zezo_inter

как да разбера дали грундът е от варовиков произход?

ludiqdoctor

Капваш малко оцет - ако кипне значи има CaCO3.
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

Similar topics (5)

49074

Публикации: 10
Прегледи: 5580

27987

Започната от Genadig


Публикации: 10
Прегледи: 5717

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8280

21105

Публикации: 1
Прегледи: 3032