• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 14:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Dinko

не е ли малко 10-20 см за 160 л аквариум?

MeTogu

Колко литра обем мислиш има един канистър?6 може би 8.В твоя случай ще ги имаш.Ако толкова те притеснява малкия обем,направи го 1/3 от аквариума.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Slavov

Имам неонова луминисцентна лампа 60 см. мога ли да я сложа в аквариума , предполагам за нощно осветление не мога да я ползвам, ама поне за 2-ри кръг ще е инт като свети едновременно със червената ми hailea ?

MeTogu

Червено и неоново!  *CRAZY* това не е аквариумна светлина.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

discus

Цитат на: MeTogu - 10.07.2011 09:01
Червено и неоново!  *CRAZY* това не е аквариумна светлина.
За неоново си прав, ама всички растителни лампи си светят в червено, не че определението е правилно.

Slavov

Ясно, ама то и рибите не са си ходили в истинската среда, такаче не знаят че ги мамя с това червено. мерси за отг ;)

MeTogu

Като чета постовете на колегата ми е ясно за какво червено става въпрос.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Dinko

Тъй като не можах да открия тема за led осветление ще питъм тук.
Скоро ще стартирам аквариуми с размери
80/40/50 и  80/30/40 (д/ш/в) и много ми се иска да си сложа led осветление но нямам никаква представа какво трябва да е.
В тях ще отглеждам поне по 5-6 вида растения.
Рибки-молинезии гупи цихлиди анцитрос разбора неон може и някоя бета сиамски водораслояд, вече как ще ги разпределя в аквариумите ще видя.
А и ако ми дадете инфо и за някой подходящ филтар ще съм ви много благотарен.

paolo6481

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

fiona

 *HELP* лепихме мидички и камъчета по стълбичките на акватерариума със силикон за аквариуми Den Braven, оставихме го 24 да изсъхне , михме го доста продължително с вода, напълнихме го, но водата мирише на препарат, а не сме мили с препарат, от силикона е тази миризма, пак източихме пак михме, пак напълних и пак мирише, на какво се дължи, кога  ще се измирише и да си пусна костенурките в къщата им? Моля дайте някаква идея

aznavur

24 часа не е достатъчно за изсъхването на силикона особенно ако е дебело нанесено.Лепих 260 литров с Den Braven,който след една седмица го стартирах и след няколко дена пуснах и рибите понеже грунда ми беше от работещ аквариум-не съм имал проблеми с жертви и тем подобни.Мисля,че след 24 часа е нормално да мириши още на ацетат.

stilista

Лятото съхне доста бързо но наистина 24ч. са малко.Изчакай няколко дена.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

discus

Силикона се полимеризира от влагата във въздуха, не от температурата. След 1 седмица пак ще си мирише леко, но това непречи с нищо.

stilista

Цитат на: discus - 23.07.2011 19:21
Силикона се полимеризира от влагата във въздуха, не от температурата. След 1 седмица пак ще си мирише леко, но това непречи с нищо.
Прав си ,изказах се доста набързо :-[
Колкото за влажността ,колегата има късмет че го дават валежно  :-D
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Асен Евгениев

24 часа са напълно достатъчни за да не мръднат мидичките и камъчетата.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

24403

Публикации: 2
Прегледи: 3480

49074

Публикации: 10
Прегледи: 5560

27987

Започната от Genadig


Публикации: 10
Прегледи: 5704

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8212