• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

skorpi_zoo

Ами като свършиш работа просто остави малко силикон да ислезе на вънка за да изсъхне.
Като ти потрябва дърпаш изсъхналото парче и остава запазения силикон,просто това парче се явява като тапа един вид.
Ако го хвана тоя Мърфи...

stanilabg

Хм, нещо не ми се иска да повярвам, че е толкова лесно.
Слагал съм найлоново фолио на два ката, след което завивам накрайника и пак изсъхва. Разбира се, не за два дни, но след половин година е сух.

skorpi_zoo

Ами след полон година нормално да е сух. :-)
Ако го хвана тоя Мърфи...

stanilabg

Цитат на: skorpi_zoo - 19.05.2011 09:19
Ами след полон година нормално да е сух. :-)
Т.е. невъзможно е да се запази толкова дълго?
Колко е максималното време?

Nikiengi

При мен съм използвал силикон и след 6 мес., разбира се не за аквариум, а за по-неотговорни неща, но той в никакъв случай не е като пресния, просто е малко по-гъст и най-вероятно с по-слаби качества, като го държа на хладно! :-)

stanilabg

Въпроса е, как го "запушваш", "затапваш", "увиваш с нещо" или както там се казва.

Nikiengi

Както е казал колегата skorpi_zoo, да излезе малко силикон и това е! *THUMBS UP*

stanilabg

Добре де, оставяте ли човката? Това което излезе на въздух ли стой или слагате и тапата след като засъхне?
Или пък махате човката и тогава пускате да излезе малко силикон?

Аз съм се сблъсквал с два варианта:
- когато махна човката и увия изхода с найлоново фолио и след това навия човката, силикона винаги ми е изсъхвал, било то след малко или много време (малко разбирай месец-два).
- без да махам човката (тя остава пълна с силикон) завивам само тапата - силикона в тубата е в течно състояние, но в човката е изсъхнал. Явно количеството в човката изиграва ролята на буфер. Днес отворих туба затворена по втория вариант от миналата година лятото, и беше течен.

Асен Евгениев

Цитат на: stanilabg - 19.05.2011 16:27
- без да махам човката (тя остава пълна с силикон) завивам само тапата - силикона в тубата е в течно състояние, но в човката е изсъхнал. Явно количеството в човката изиграва ролята на буфер. Днес отворих туба затворена по втория вариант от миналата година лятото, и беше течен.
По този начин съм го използвал след близо година. Изсъхналия силикон го избутвам с главата на един пирон,
излиза си както е с конусовидната форма. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stanilabg

Ок, ама при толкова "специалисти" по лепене на аквариуми, само трима са дали мнение.
Или да разбирам, че на тях никога не им се е налагало да съхраняват силикон за толкова дълго време. ;-)

gecatax

Цитат на: stanilabg - 20.05.2011 11:03
Ок, ама при толкова "специалисти" по лепене на аквариуми, само трима са дали мнение.
Или да разбирам, че на тях никога не им се е налагало да съхраняват силикон за толкова дълго време. ;-)
Сега като видях мнението отворих да видя какво е станало с моя черен, след близо година и 6-7 месеца е още свеж, принципа който ползвах е:
След като си свърша работата стискам още малко да излезе, после останалото го размазвам по човката така че да се запечата и след година и половина бяха сухи само горните 2-3 см. на човката.
Мисля че повечето ползват варианта с човката, но в малко по-различни начини.Естествено и начина по който се съхранява е важен, температура, влажност и т.н.
Поздрави!

-250л.

Nikiengi

Задължително с човката! Дори и да изсъхне, то изсъхва само в нея и се отстранява лесно в обратна посока на конуса! :-)

Асен Евгениев

Цитат на: gecatax - 20.05.2011 11:08
повечето ползват варианта с човката
Щото от мързел така зарязваме силикона. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

TiratroN

Винаги съм се питал каква е разликата в направата на един аквариум относно метода на залепяне на дъното :
-стените върху дъното
-дъното между стените.
Има ли предимства и недостатъци на двата метода и въобще какви са особеностите при двата варианта.

Асен Евгениев

Цитат на: TiratroN - 24.05.2011 15:28
Винаги съм се питал каква е разликата в направата на един аквариум относно метода на залепяне на дъното :
-стените върху дъното
-дъното между стените.
Теоретично вписаното дъно е залепено по-здраво. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

24403

Публикации: 2
Прегледи: 3478

49074

Публикации: 10
Прегледи: 5559

27987

Започната от Genadig


Публикации: 10
Прегледи: 5704

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8207