• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Dinko

Не знам каде да задам този вапрос затова ще питам тук.Ако трябва го преместете в друга тема.
Скоро ми предстои ходене до софия по точно до болница Токуда.Някой може ли да ми каже аква магазин в района?

iek

Виж в тази тема адресите на повечето магазини:http://aquariumbg.com/forum/magazini/adresi-na-magazini-podredba-po-produkti/, търсиш нещо конкретно или просто искаш да разгледаш? Иначе болницата е в близост до зоопарка.

Асен Евгениев

От Токуда тръгваш по бул. Вапцаров /по някое време става Ситняково/ посока Сточна гара и стигаш до
Аквадизайн - един добър магазин. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Mirobg

...от 'Аква Дизайн',ляв завой и 200м.по бул.'Мадрид' и  в дясно и си на Пазара.Ако е Събота разбира се. :-)
: 11.04.2011г 21:09ч
...от Пазара през парка 'Займов'и си в "АКВА СВЯТ".
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Dinko

Цитат на: akapulko - 11.04.2011 20:38
От Токуда тръгваш по бул. Вапцаров /по някое време става Ситняково/ посока Сточна гара и стигаш до
Аквадизайн - един добър магазин. *THUMBS UP*

Срещу училище Жулио Кюри ли е?

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Dinko

И още нещо да питам.Възможно е да не ходя с кола затова ме интерисува много път ли е от болницата до магазина и ако е далеч с какъв номер автобус да отида.Благодаря ви предварително.

grek

колеги има ли смисъл да добавям 2ра лампа гро лух при наличието на една аква стар ,една гро лух и една 865 по 30 вата са ,а аквариума е 200 литра с размери 100 ,50 ,40 д.в.ш

paolo6481

Цитат на: grek - 15.04.2011 21:03
колеги има ли смисъл да добавям 2ра лампа гро лух при наличието на една аква стар ,една гро лух и една 865 по 30 вата са ,а аквариума е 200 литра с размери 100 ,50 ,40 д.в.ш
То си зависи и какви растения искаш да имаш вътре.Но за повечето от тях и тези са достатъчни.И ти е добра комбинацията от гледна точка на спектъра.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

grek

благодаря за отговорите колеги,а да ми препоръчате някаква лампа ?
*thanks

Nazgh0ul

Колеги на 100 литра аквариум 46 см някъде на височина лампа 18 вата филипс(пура) добре ли е или има нужда от още една?Благодаря предварително.

Mirobg

Цитат на: Nazgh0ul - 19.04.2011 17:55
Колеги на 100 литра аквариум 46 см някъде на височина лампа 18 вата филипс(пура) добре ли е или има нужда от още една?Благодаря предварително.
Зависи от растенията.
100литра-поне 50 вата за да бъде поне 0,5 в. на литър.
: 19.04.2011г 18:06ч
За растенията по важно е силата на светлината отколкото продължителността.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Nazgh0ul

Цитат на: Mirobg - 19.04.2011 18:05
Зависи от растенията.
100литра-поне 50 вата за да бъде поне 0,5 в. на литър.
: 19.04.2011г 18:06ч
За растенията по важно е силата на светлината отколкото продължителността.
Лошото е,че капака ми е фабрично направен за една лампа и сега ще тряя да правя място за още една явно.А каква да взема,същата като тая или да я сменя и нея?Ако можеш да ме насочиш какво да търся.

peter_m

Помпа за въздух Сера110. Искам да и намаля количеството на изпускания въздух. Как е по-добре (за работата на помпата). Да и сложа кранче (да намаля диаметъра на тръбичката) или да изпускам от някъде въздух (примерно да пробия тръбичката извън аквариума) и така да запазя същия дебит но реално в аквариума ще влиза по-малко.

Или питано по друг начин - ако стесня изхода това как ще се отрази на помпата - по-добре, по-лошо ...

Similar topics (5)

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8208

21105

Публикации: 1
Прегледи: 3028

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4178

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13187

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26810