• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 21:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

salamandar

Колеги,аз бих искал да попитам какъв външен филтър бихте ми предложили за 50л аква,аз съм с вътрешен но се чудя дали външен няма да е по-добре?И един за 100л аква,такаче станаха 2 за 50 и 100л.Ще се радвам на предложения.Сега съм с Атман ф301 за 50л.

click

За 50 литровия - окачен филтър, ако капака го позволява. Ако не - пак вътрешен, но с по-голям дебит - 500л/ч. За 100 литровия - канистър. Някакъв по-евтин модел. Например от китайските на Sun-sun HW302.
There is no place like 127.0.0.1

salamandar

Да за 50л позволява да е окачен но няма ли да е много 500л/ч?

click

Няма да е много. Просто трябва да сложиш флейта и да насочиш струята към някое от страничните стъкла.

PS: Ако е вътрешен де. Окачените изливат водата на широка струя и нямат нужда от такива трикчета.
There is no place like 127.0.0.1

stilista

Цитат на: salamandar - 02.03.2011 19:49
Да за 50л позволява да е окачен но няма ли да е много 500л/ч?
Като сложиш гъбите и някаква керамика дебита ще падне поне с 1/3 а и като поработи 1-2 седмици и се позатлачи ще падне дори на половина ,така че 250 л/ч смятам да те удовлетворяват *THUMBS UP*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

salamandar

Така обаче :Външен филтър Sun-sun HW302

Модел: HW-302

Мощност: 18W

H-Max: 1.4 метра

Дебит – 1000 литра на час

Тегло: 3.5 кг

Размери: 23 х 23 х 39,5 см

Подходящ за аквариуми 150-300 литра

Тоя ли да е за 100л,понеже гледам че го дават за 150-300л?

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stilista

Перфектен е за 100литра.Един колега беше с същия за 100 литров аквариум и беше доволен .
Ако аквариума е растителен може и да ти дойде малко силен ,но с флейтата се разпределя потока и се премахва ефекта на пералнята.
Малко по горе ти писах принципа на дебита на външните филтри и реалното въртене.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

click

Цитат на: salamandar - 02.03.2011 19:56
Тоя ли да е за 100л,понеже гледам че го дават за 150-300л?
На тия предписания не им обръщай чак такова внимание. В 20л. съм с филтър, препоръчван за 50-110л и си е бомба. Визирам HL-BT400. Проблем е, ако е с малък дебит. Големия винаги можеш да го намалиш.
There is no place like 127.0.0.1

salamandar

Да видях,но няма да е растителен,ще гледам зеброва цихлазома във 100л.

Асен Евгениев

Гушкай го и със здраве да си го ползваш. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

salamandar

Мерси,само да намеря тук в магазините и веднага го вземам.

mirata

Здравейте.
Препоръчайте ми ТИХА водна помпичка (аератор) за 400л. аквариум?
Има ли такова животно, което да не вдига шум, че 2 съм сменил и не се стои в стаята?
Спрял съм се на Eheim air pump 3704 400l/h или Ferplast Airfizz 400l/h.
Готов съм и на други предложения, стига да е възможно най-безшумната помпа.
Благодаря!

anasarka

Какво мислите за eheim ecco pro 200 http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index.jsp?key=liniendetail_32311_ehen Няма много мнения във форума за него. Някакви впечатления или щом е ехайм значе е добър. :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Mirobg

Колеги знаете ли дали някаде се продават резервни стъклени лули за нагреватели/minjiang
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Similar topics (5)

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4759

24403

Публикации: 2
Прегледи: 3512

49074

Публикации: 10
Прегледи: 5586

27987

Започната от Genadig


Публикации: 10
Прегледи: 5721