• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MeTogu

Подуене.Там вече ще си питаш при кого.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

silent


borracho

колеги днес забелязах че ув лампата не свети постоянно а примигва все едно не може да запали, както луминесцентна лампа с изгорял стартер, която не може да запали. дали е изгоряла или проблема е в електрониката? и къде се продават резервни лампи? става въпрос за атман 11 вата
: 19.02.2011г 21:09ч
явно е дефицит тая лампа... поръчах си по ибей, 29 лв. дано да не е от нещо друго а да си е изгоряла и като я сменя да се оправи това примигване
бъди сеяч, а не разбирач!

Dinko

Вече си стабилизирах аквариума но сега се чудя дали да му правя CO2 за растенията.аквариумът ми е 35л а имам 9 рибки и затова не мога да реша.Надявам се че ще ми дадете савет.Прилагъм и някоя снимка




paolo6481

Още нямаш нужда от СО2.Малко са ти растенията.А какво ти е осветлението?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Caxapa

Аз бих добавил още нещо. Като препоръка.  Грунда е много малко. Не е достатъчно дебел слоя за да се развие нормално кореновата система на растенията. И е маалко едър. И още нещо! Подложка на аквариума, че направо на този  линолеум  ми се изправя косата. Препатил съм не веднъж от такива случаи и някои са били доста трагични та за това така всеки един  напътствам за подложки под аквариумите. Анциструса и калхита се нуждаят от укрития. Все едно да подложиш някой ескимос на слънце в пустинята. Тези риби са нощни и  се крият повечето време от денонощието под корени, хралупки и камъни. Колкото до СО2 ти е рано  да пускаш макар две от растенията ти да го изискват. Скаларията в скоро време трябва да е махнеш от аквариума както и калхита понеже растат и им трябва повече пространство. Следващата рибка е анциструса-тя също иска големи водни пространства.

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Dinko

Грунда съм го изтеглил назад заради растенията посредата е около 3-4см. отзад става 5см осветлението ми е 3 8w едня 640 една 765 една 840 все още експериментирам с лампите заради алгиите но сега нещо друго ме притеснява преди 3 дена си сменях водата и след това сложих за алгите algizit  na тетра но май сгреших защото сега като се прибрах забелязах че на Лимнофилата ми старите листа за започмали да стават кафеви и да клиумват дали наистина е от algizita?

vanko853

Искам да попитам има ли проблем да пусна CO2 ,като имам новоизлюпени. И дали ще им стане нещо.

lexmaul

Аз съм нов и искам да попитам - ако не отглеждам водни растения, трябва ли ми CO2 система?

dafil

Цитат на: lexmaul - 24.02.2011 22:27
Аз съм нов и искам да попитам - ако не отглеждам водни растения, трябва ли ми CO2 система?
Не ти трябва!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

stilista

Цитат на: Dinko - 24.02.2011 19:05
Грунда съм го изтеглил назад заради растенията посредата е около 3-4см. отзад става 5см осветлението ми е 3 8w едня 640 една 765 една 840 все още експериментирам с лампите заради алгиите но сега нещо друго ме притеснява преди 3 дена си сменях водата и след това сложих за алгите algizit  na тетра но май сгреших защото сега като се прибрах забелязах че на Лимнофилата ми старите листа за започмали да стават кафеви и да клиумват дали наистина е от algizita?
Ако знаеш ква красота ще стане ако смениш пурата 640 с синя *BRAVO*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Dinko

Всъщност имам и синя пура и като я сложих наистина е много красиво но ме достраша да не повлияе на растенията.Вие какво ще ме посаветвате?

stilista

Цитат на: Dinko - 01.03.2011 21:29
Всъщност имам и синя пура и като я сложих наистина е много красиво но ме достраша да не повлияе на растенията.Вие какво ще ме посаветвате?
Значи бялата е в средата ,жълтата е зад нея .....синята остава отпред и не би трябвало да имаш проблеми с растенията,но нека се изкажат специалистите ,че аз вече съм цихлидар *privet*
Пс; при тая комбинация е най красиво  *THUMBS UP*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Joro Vn

ЦитатАко знаеш ква красота ще стане ако смениш пурата 640 с синя
Цитати не би трябвало да имаш проблеми с растенията,но нека се изкажат специалистите ,че аз вече съм цихлидар
Редно е, след като се ангажираш със съвет, да дадеш по-изчерпателен отговор по въпроса на човека, а не да свириш веднага отбой!

Similar topics (5)

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8212

21105

Публикации: 1
Прегледи: 3028

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4178

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13195

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26813