• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

На тези не им трябва обезвъздушаване.  Точил съм вода до последна касета и пълня отново аквариума. Пускам филтъра и си тръгва без проблем. Условието е да  е потопен целия под водата като може само вентила-крана  за регулиране на водната струя да се подава малко над водата.

mirata

Да. Сега работи нормално, но вентила леко се показва.
Като го потопя целия и започва да прекъсва.
До сега не беше така. Целият си беше потопен и нямаше проблеми.

Caxapa

Прекъсва вероятно само въздушния поток който пак повтарям не е от такова значение. Иначе филтъра си работи нормално и водата си циркулира. Правете разлика между въздушен и воден поток. Водата щом циркулира значи има филтрация. А въздушния поток се образува на изхода  на филтъра -там където филтрираната и пречистена вода излиза от филтъра и се влива в аквариума.  Въздушния поток обагатява  малко повече водата с кислород и само това... нищо повече. Важно е да има добра филтрация или с две думи добър воден поток.

mirata

Воден поток и филтрация имам в излишък. Ползвам и канистър 2228 с потопена флейта - не вкарва въздух (въздушен поток). Този вътрешния е предимно да обогатява водата с кислород и пак казвам, че за 2 дни непълна работа накара 40 неона да стоят на повърхноста и да дишат тежко.
Незнам защо така пренебрегваш въпросния въздушен поток, след като при мен си е от голямо значение...или поне до този извод стигам.

paolo6481

Ако водния поток от изхода на филтъра е близо до повърхноста и прави достатъчно раздвижване на водата то обогатяването с кислород би трябвало да е същото(да не казвам и по-добро)от въздушните мехурчета.Да не би да има друга причина за тежкото дишане на неоните?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Caxapa

Не пренебрегвам въздушния поток. В моите аквариуми съм с  външни канистри  и  допълнително подавам нонстоп въздух с аератори.  Имам около 10 неона съжителсващи с гупи и хелери в един 120 литров. Нямам проблем с животинките (освен натравянето им с храна ) и си дишат нормално  Причината при теб може да е в несменена вода1/3 на седмица или нещо такова. Може да е от високи нитрати, нитрити. Но за да не гадаем повече може да опишеш аквариума си  като литри, кога сменяш вода и какви са обитателите му. Също така колко и с каква храна храниш питомците си.

mirata

Аквариума е супер натоварен.
Освен неонките имам и 6 дискуса в 130л. :-[
Храня с кайма, артемия, jbl diskus, tetra diskus.
Чакам 400 литров и местя дискусите, но за сега това е положението.
Сменям вода всяка седмица по 40%.
Имам големи стойности на нитрати и фосфати, предполагам от замразената храна.
Старая се поне филтрацията да е на ниво.

bluefire

а СО2 подаваш ли ? има ли разтения в аквата ?

mirata

Цитат на: bluefire - 18.02.2011 12:48
а СО2 подаваш ли ? има ли разтения в аквата ?
СО2 не подавам. Растения - ехинодорус-3бр., валиснерия и много людвигия.

danislav

Имам следния проблем.
Трябва ми вътрешен филтър за скаридарник 9л. В момента съм с аераторна помпа, но е доста шумна и вече ме подлудява. Спрял съм се на Aqua El FAN Mikro, дали няма да прави силно течение, пише , че е от 3 до 50 л/ч. Ако имате други предложения ще се радвам да ги споделите, че жена ми се закани да изхвърли помпата заедно с аквата.
Живеем в свят, който се самоунищожава...Нека спрем това!

MeTogu

Идеална е.Даже един колега от форума сега продава такава.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

За 9 литра всеки малък филтър ще ти свърши работа.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

silent

Някой да знае от къде могат да се вземат гумички за Океан "чакъровка" !? Благодаря предварително :-[

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

silent


Similar topics (5)

1405

Публикации: 53
Прегледи: 15338

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4730

24403

Публикации: 2
Прегледи: 3478

49074

Публикации: 10
Прегледи: 5559

27987

Започната от Genadig


Публикации: 10
Прегледи: 5704