• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

a__andreew

Здравейте колеги, аз притежавам Аква ел 650 и също търсих гъба за него, намерих такава от най обикновените филтърчета гъба с камъче за 1,50. Гъбата става без проблеми, като се задръсти на 2 седмици си я сменям ако не става с миене с нова. 

MeTogu

Е не може да не става,аз съм в няколко аквариума с такива и съм много доволен.Мият се всяка седмица при мен защото имам много риби и поради силата на помпата ( 1200 л/ч ) гъбата се деформира леко.Аквариума е невероятно бистър.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

FHM

Здравейте колеги имам едно въпросче . С какво може да се залепи гумената част на помпичка за въздух?  Ако е възможно разбира се .

Caxapa


NO CARRIER

Отиваш в магазина и търсиш нова. Не могат да се лепят или ако стане - кара много малко.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

FHM


Lucio

Както каза NO CARRIER  направо нова. Имал съм такъв проблем. Беше отдавна, но доколкото си спомням на пазара си намерих нова.

dr_lukanov

Здравейте, направих си нов малък аквариум за гупи с размери 55х25х30 (д:ш:в), с полезен обем около 35-36 литра. Подсигурих се с 6 мм стъкло и надлъжни горни разпънки от 4мм стъкло, залепен е със силикон на Церазит за аквариум.
Понеже нямам място да го поставя на шкаф, бюро и т.н.. единственото "удачно' място е фризера, като съм му подсигурил подложка от фибран.
Интересува ме според Вас, има ли опасност от вибрациите при отварянето и затварянето на фризера да стане някоя беля? И още един въпрос относно нагревателя и филтъра, кои бихте ми препоръчали като оптимално съотношение цена:качество (едни ми препоръчват немските и съответно скъпи, а други китайски и евтини)? Извинявам се за лаишлите въпроси :-[!

Благодаря предварително!

hanuman

Колега ти си го направил железен бе, какво очакваш да му се случи :-D. Аз моя 160л го лепих с 6мм. Кофти ще е за рибите, ако се отваря и затваря често фризера.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

dr_lukanov


shek0

Аз да попитам за 20-25л. аквариум колко W-тов нагревател ми трябва? В момента съм сложил един 75 , но нещо ми се струва гнила работата... сложих го на 25 градуса , легнах си , сутринта ставам и гледам - 20,5 някъде бяха градусите! В стаята беше изключено отоплението и температурата беше към 15 градуса ( според дигиталния в стаята).Сега го нагласих на 29 градуса обаче водата си стой 25 - свети му лампичката , че е пуснат и си работи - като го пипна наистина си е топъл , но не достига 29 градуса.. в стаята в момента е 19-20  *mislia*

ЕДИТ: сега като го позагледах ... 2 минути работи , след това изключва за около 5-6 сигурно и пак така.. въобще не може да достигне желаните от мен градуси :/
Ето снимка как са разположени всичките неща :


Извинявам се за лошото качество :|

nikolaytoshev

Вземи си друга марка нагревател - аз съм имал големи проблеми с фирмата на която е твоя нагревател Shark. Ето ти една тема за тази марка нагреватели.
Аз лично препоръчвам Sera.

shek0

Ех , да бях потърсил първо информация за тия "Шарк" , но така или иначе нямаше друг в магазина , а в Кюстендил просто НЯМА НИКАКЪВ ибзор - единствената марка нагреватели.Повече не пазарувам нищо от Кюстендил - само по интернет или като имам до някой по-голям град :/

ПС: а иначе добре ли е сложен нагревателя ? Смисъл до помпата , която уж да отнася нагрятата водя към другия край.

Caxapa

При мен награветелите ги слагам противоположно на помпата. Но имам един аквариум който съм му монтирал и помпата и нагревателя в едниния ъгъл и пак е добре.

Асен Евгениев

В два малки аквариума имам същите нагреватели като твоя и работят безотказно вече
три години. С тази фирма всичко е въпрос на късмет.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8310

21105

Публикации: 1
Прегледи: 3036

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4193

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13543