• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 23:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hammer

Благодаря за помоща :) Ще им набавя по-голямото аквариумче и ще го снабдя с необходимите екипировки, та да живуркат спокойно и щастливо :)

Seiji

Намирам се в канистровата джунгла, моля за помощ.
Четох теми във форума за Сън Сън филтри, както и в чуждестранни форуми.
Търся канистър, който да работи тихо.
За Сън Сън-а повечето казват, че е безшумен, но има и такива с обратното мнение.
Вариантите са ми "Външен филтър HW303" на Сън Сън, или "Eheim External Filter Proffesional 1 2226", или "Eheim External Filter Proffesional 2 2026" за 330л. аквариум.

Проблемът ми е, че гледах филмче в youtube за "Eheim External Filter Proffesional 2 2026" и съм шокиран от нивото на шума.
Ако са толкова шумни ще си изям ушите от яд, че съм дал толкова пари за такава моторна резачка.
За съжаление няма филмчета за Сън Сън филтрите и нивото на шум при тях.

Хелп?

hanuman

Аз имам Ехайм 2073. Работи абсолютно безшумно. Имай в предвид, че ще получиш различни мнения за едни и същи канистри. В крайна сметка сам ще трябва да прецениш, като основен фактор според мен е бюджета.  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Seiji

Не може ли някой да направи едно 15 секундно клипче със  Сън Сън филтър?
Или ако може да сравните шума от Сън Сън с този от това клипче:

През цялото време се чува шума от Eheim канистъра, а в края на клипа е просто смешно...

Ивайло Гиздов

В момента клип немога да направя,но съм със СЪН СЪН 1400Л/Ч.
Няма никакъв шум,работи много тихо.

Seiji

Цитат на: rapundzel - 14.07.2010 17:47
В момента клип немога да направя,но съм със СЪН СЪН 1400Л/Ч.
Няма никакъв шум,работи много тихо.
Ще съм ти задължен, ако все пак направиш едно бързо клипче когато ти е удобно.
Не ми се дават толкова пари за бръмчащ Eheim, но още по-малко ми се дават за нещо, което ще бръмчи много повече.
rapundzel, от колко време ползваш сън сън-а?

iek

Ихайм правят филтри от 1949г. и все още има такива, които са в действие. Ти си видял един, за който дори не се знае дори дали е обезвъздушен и правиш генералния извод, че ихайма бил шумен.

Seiji

Цитат на: iek - 14.07.2010 21:21
Ихайм правят филтри от 1949г. и все още има такива, които са в действие. Ти си видял един, за който дори не се знае дори дали е обезвъздушен и правиш генералния извод, че ихайма бил шумен.
Как да разбера кое е шумно и кое не?
На някои хора и трактор да им бръмчи в стаята не им пречи, и ще пишат, че е тихо.Или са си сложили канистъра в дневната, а при мен ще е в спалнята.
Ясно ми е, че Eheim филтрите са нъмбър уан, но ако Сън Сън-а е по-тих, нямам нищо в против да си купувам по един всяка година, вместо Eheim, който да ми бръмчи 10 години.
Ако Сън Сън бръмчат повече, естествено ще си взема Eheim.
За това питам колегите тук, и ако имат възможност да пуснат по едно клипче, още по-добре!
Даже може да отворите една тема в този раздел "Око да види, ръка да пипне" и да пускаме клипчета с техника  :-)

Относно генерализацията ми, не генерализирам, но именно този модел от клипа е за моят аквариум.
Даже има още един клип от същият човек, и на него пак бръмчи така.
С други думи може всички останали модели на Eheim да са страхотни, но този да е шумен.
Склонен съм да експериментирам с 130лв. играчка, но не и да дам 400лв. за Eheim, който да бръмчи с една идея по-малко от този за 130...

skDn

здравейте мисля да си взимам 35-40 литра аквариум може ли да ме посъветвате какъв филтър да си взема и дали е проблем ако сложа на дъното малки камъчки и миди от морето дали ще навредят на анциструса с остри ръбове например . мерси  :-)
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

tomatomov197

   По- добре само камъчетата сложи. А относно постовете за канистър, аз имам ехайм 2224 и когато е обезвъздушен не се чува въобще , все едно не работи.
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

skDn

Публикацията е цензурирана.

Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

puppyy

Колеги, интересувам се дали по някакъв начин ще навреди на рибките и въобще на живота в аквариума ми , ако си сложа една UV лампа на Sylvania,  при останалото ми осветление (Сега съм с 3х 18в Grolux и 2х 18в aquastar).  Мисля евентуално да замена едната Grolux с  една UV пура, какво мислите добре ли ще се получи и дали ще има смисъл от това ми начинание. Не ми се занимава да купувам нови канистри или проточни ув лампи, затова мисля да го направя по този начин(най-мързеливия и евтин начин :d )
Благодаря предварително.

stilista

Цитат на: puppyy - 03.09.2010 23:28
Колеги, интересувам се дали по някакъв начин ще навреди на рибките и въобще на живота в аквариума ми , ако си сложа една UV лампа на Sylvania,  при останалото ми осветление (Сега съм с 3х 18в Grolux и 2х 18в aquastar).  Мисля евентуално да замена едната Grolux с  една UV пура, какво мислите добре ли ще се получи и дали ще има смисъл от това ми начинание. Не ми се занимава да купувам нови канистри или проточни ув лампи, затова мисля да го направя по този начин(най-мързеливия и евтин начин :d )
Благодаря предварително.
Ув лампите не влиаят благоприятно на рибите и растенията затова по добре недей  *NO*
Или си вземи канистър с ув или проточно такова.Такава лампа можеш да ползваш ако имаш съмп!
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

borislav

Тази лампа,която ти може да сложиш на мястото на другата  тръба и  казват black light ,и става само за ефект,като тези в дискотеките.Може и да се получи ефектно .ако имаш неони,но няма да има бактерицидното действие на UV-C лампите,които са със съвсем различен спектър и се използват със защитна облицовка .
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Caxapa

Днес се сдобих с бутилка за СО2 с вентилите. Какво още е необходимо освен маркучета и реактора? Прилагам и снимка на придобивката за  по нагледност. Четох за иглени и магнитни вентили. Наистина ли са толкова значими в цялата тази система или може и без тях?

Similar topics (5)

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8280

21105

Публикации: 1
Прегледи: 3032

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4182

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13358

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26889