• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

veselintomov1970

Помпата за въздух нужна ли е?Или е атракция?

MeTogu

Задължителна е!Атракция е така наречената въздупна стена.Трябва да има циркулация на водата и горния слой да се движи за да се осъществява аерирането на водата.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

barabata

Ако нямаш вътрешен филтър (електрически - не е задължително да поема въздух и да пуска мехурчета  - просто трябва да движи водата) е задължително да си направиш такъв от помпа за въздух и дунапренов филтър.

За предпочитане е вътрешния ел. филтър понеже е много по-безшумен отколкото бръмчилника който помпи въздух. Ти през деня не го чуваш много ама нощем като намалеят всички звуци от деня как бръмчи - не е истина. Обикновено човека закупил си такова компресорче за въздух почва да го спира всяка вечер и се обезсмисля цялата идея. Едно филтърче е 12-15 лева около 350 литра/час (с флейта в комплекта) за около 50 литра аквариум е идеален. За сравнение едно компресорче за въздух е около 8 лева + маркучите и гъбения филтър идва пак около 10-12 лева.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Иво Катрафилов

25.04.2009 00:41 #423 Last Edit: 25.04.2009 09:34 by Иво Катрафилов
Трябват ми powerheads  с дебити 1500 l/h - 3000 l/h. Всичко което ми върши работа са фонтанни помпи, но входовете са им някакви решетки, а на мен ми трябва да се включи в тръба.
Препоръчайте ми марка/модел, предпочитам нещо марково с гаранция и резервни части(тъй като ще купувам 5-6 броя), но в краен случай и нещо китайско ще ми свърши работа стига дебита да е реален, а не само на опаковка.

Иво Катрафилов

25.04.2009 15:42 #424 Last Edit: 27.04.2009 10:12 by Иво Катрафилов
Някой виждал ли е да се продават подобни стелажни сглобки:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquarienbastelei.de%2Fimages%2FAquarien%2FVerbinder.jpg&hash=34f06722a9e09c5aac0bccbadcc0cfb6dd7c36cc

plant

Здравейте банда,

Абе някой да знае от къде мога да си намеря роторче за Eheim 2213 в София ?


Благодаря ви предварително!

iek


NO CARRIER

Такива сглобки съм виждал да се ползват в комарниците, които слагат по алуминиевите дограми.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Иво Катрафилов

Цитат на: iek - 07.05.2009 21:24
http://www.aquariumline.com/catalog/index.php?cPath=323_505&osCsid=11e6b6364089869c220419d8f7d3d45e
Благодаря, но цените са меко казано непосилни. В българия все още не мога да намеря, а в чужбина не са за простосмъртни.

Цитат на: NO CARRIER - 07.05.2009 21:37
Такива сглобки съм виждал да се ползват в комарниците, които слагат по алуминиевите дограми.
Дребосъци се намират, но когато трябва да носят стелажи с аквариуми, удрям на камък.

mitacheee

Искам да попитам този филтър на sera
   
"sera fil 120 - вътрешен филтър за аквариуми до 120 литра"

  ще ми поддържа ли добре аквариума макар че е до 120 литра,а моя ще е 133 литра реални?

MeTogu

Разбира се.Не се притеснявай от някакви си 10-15 литра.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

barabata

Всичко зависи от това какво ще има в аквариума , а не колко му е обема.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

mitacheee

Ами ще има две лъвски глави (полово зрели),2 анциструса,2 хипостомуса,2 преригоплихта 2 коридорас палеатус.Растения: анубиас,валиснерия,а забравих и 10 ампуларии.

Лора

А като пораснат?
Този аквариум е недостатъчен за сомовете ти. Няма да имат място да плуват, па камо ли да се обърнат. В аквариума, ще има бой и от сега ти казвам, че анциструсите, ще бият хипостомусите- личен опит.

Насочи се към други риби. Анциструси с коридораси, забрави за хопостомусите и птеригиплихтите!
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

dulgiapich

Здравейте,

искам да ви питам как да си наредя пълнежите на канистъра за да е 100% ефективен,защото имам приятел който ми каза да го пренаредя и не знам дали е правилно?
за целта черните топчета ги махнах и активния вуглен също

канистъра е ТЕТРА и е нареден така:
отдолу на-горе
1.едра вата
2.сепоракс
3.йонообменна смола
4.пак вата
5.най-ситната вата и върху нея торф


Similar topics (5)

41065

Публикации: 17
Прегледи: 8208

21105

Публикации: 1
Прегледи: 3028

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4177

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13182