• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 12:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

achkar

Добре мерси. Иначе прост пример - на ъгъла срещу макдрайв, там рибите изглеждат много по-красиви и цветовете изпъкват някак си. А пък в нас на обикновената пура са с нормален цвят :)

kapacitet

ЦитатА пък в нас на обикновената пура са с нормален цвят

Не забравяй, че влияние върху цвета на рибите оказва и с каква храна ги храниш и много важно е здравословното състояние. Под здравословното състояние визирам и стреса, който може да се натрупа поради много фактори. Оф, те нещата май са доста навързани  :-)

achkar

Цитат на: kapacitet - 02.03.2009 23:38
Не забравяй, че влияние върху цвета на рибите оказва и с каква храна ги храниш и много важно е здравословното състояние. Под здравословното състояние визирам и стреса, който може да се натрупа поради много фактори. Оф, те нещата май са доста навързани  :-)
Е да, това ми е ясно. Но наистина например хелерите изглеждат по-червени , сякаш са с лампичка вътре в тях :) Иначе като взема например риба от там и я пренеса до нас просто цвета не е толкова бляскъв.  Гаден рекламен трик!  *CRAZY* :D 100% съм сигурен, че е от лампата. Нали все пак рибките отразяват светлина.

kapacitet

Е това е от лампата. Просто попитай каква е, не вярвам, че ще ти откажат отговор.  *THUMBS UP*
Ако разбереш каква е, сподели моля те.  :-)

daimler77

някой може ли да ми изясни, какво точно прави този филтър и какво се включва в него http://www.miazoo.com/show-%F1%E5%F0%E0_%E2%FA%F2%F0%E5%F8%E5%ED_%F4%E8%EB%F2%FA%F0_L_60.html/474

FHM

Цитат на: daimler77 - 08.03.2009 19:03
някой може ли да ми изясни, какво точно прави този филтър и какво се включва в него http://www.miazoo.com/show-%F1%E5%F0%E0_%E2%FA%F2%F0%E5%F8%E5%ED_%F4%E8%EB%F2%FA%F0_L_60.html/474
Цитат: "Много тих модел филтър на Сера, с висока производителност, и подходящ за аквариуми до 60 литра. Работи добре с аераторна помпа - Sera Air 110. Въздуха се разпръсква много добре на малки мехурчета, за по-добра разтворимост във водата. Гъба с висока пориозност, която предоставя добри условия за живот на нитрифициращите бактерии, а същевременно задържа и най-малките частици. Филтъра е подходящ за аквариум в който отглеждате своите подрастващи малки рибки."

Ant0n86

Цитат на: FHM - 08.03.2009 19:06
Цитат: "Много тих модел филтър на Сера, с висока производителност, и подходящ за аквариуми до 60 литра. Работи добре с аераторна помпа - Sera Air 110. Въздуха се разпръсква много добре на малки мехурчета, за по-добра разтворимост във водата. Гъба с висока пориозност, която предоставя добри условия за живот на нитрифициращите бактерии, а същевременно задържа и най-малките частици. Филтъра е подходящ за аквариум в който отглеждате своите подрастващи малки рибки."


Не знам от къде е този цитат, но този филтър не разпръсква въздуха на малки мехурчета. Той просто се свързва с аераторна помпа (например sera air 110...) и чрез налягането на въздуха се изкарва вода през горния край на филтъра, която се засмуква долу от гъбата. Когато той се постави над нивото на водата (може да се удължава) става един вид като малка чешмишка. Това е принципа му общо взето.  ;-)

daimler77


FHM

Цитат на: Ant0n86 - 09.03.2009 09:16
Не знам от къде е този цитат, но този филтър не разпръсква въздуха на малки мехурчета. Той просто се свързва с аераторна помпа (например sera air 110...) и чрез налягането на въздуха се изкарва вода през горния край на филтъра, която се засмуква долу от гъбата. Когато той се постави над нивото на водата (може да се удължава) става един вид като малка чешмишка. Това е принципа му общо взето.  ;-)
Цитата беше от онлайн магазин ама не му помня името .

onyxman

Реших да си направя нано-аквариум с микрорасборки.Съда ще е между 10 и 20 литра (То не е много нано с тези обеми).Както и да е. Просто искам малък аквариум в който да ги отглеждам.Въпросът е може ли да сложа вътрешен филтър на Tatrapet 200 l/h.Зная че расборите са малки и може да ги засмуче филтъра, но мога да му направя ситна мрежичка на всмукателните отвори.Предпочитам варианта с вътешен филтър отколкото с гъба, и тъй като този филтър е само с гъба като пълнеж, може ли да я срежа наполовина и отгоре да поставя пакетче Сипоракс МИНИ.
Осветлението може ли да е с Т5 пури от най малкия размер (мисля че имаше 9W) в зависимост от обема на аквариума и  броя им.

zambo

Личното ми мнение е , че ще направи невероятна въртележка вътре . Течението ще е ужасно . По-добре аераторче с гъба да използваш .
Тук има интересни писания - http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,16445.msg190565/topicseen.html#new
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

barabata

Ако се изведе струята през флейта няма опасност от силно течение. В 20 литров акваиум  Atman F200 се справя много добре със флейта. Без флейтата наистина има голямо течение.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

onyxman

Задължително ще е с флейтата.Аз на 63 литровия съм с филтър 700 л/час , сложил съм флейтата и всичко си е ОК.

П.П.    Ето за този филтър става въпрос
http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id=7638&cikk=TAT0069
Даже пише, че е за аквариуми от 20 до 50 литра.

Marrin

Купих си УВ лампа "TETRA 400",която успях с доста зор да монтирам в капака на аквариума.Сега проблема ми е,че около нея се образува доста конденз и се притеснявам да не стане някой фал.Температурата на водата е 30 градуса,защото гледам Дискуси.В шкафа под аквариума няма място защото канистъра и СО2 системата са там.
Дайте съвет или препоръки.Предварително благодаря. Някой наблюдавал ли е промяна в поведението на рибките си след инсталиране на УВ лампа.Имам Лимонени тетри и нещо не е наред.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi631.photobucket.com%2Falbums%2Fuu40%2FMarrinn%2FNew%2520Aquarium%2FDSC00098-1.jpg%3Ft%3D1252314601&hash=f55d4067128157863ab9b00779cba17ca0807c94240 лтр;EHEIM PRO3 2180;Phillips Aquarelle 39WT5-2 бр;Sylvania Grolux 39WT5-1бр;СО2-Ferplast;UV-Tet

daimler77

22 балончета CO2 в минута добре ли е за средно залесен акваруим от 110л и 0.5w/l

и попринцип колко трябва да са балончетата средно

Similar topics (5)

27266

Публикации: 0
Прегледи: 4178

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13195

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26813

1405

Публикации: 53
Прегледи: 15338

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4732