• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 10:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stupid_boy

масово въпросите са за филтри, аз пък искам да попитам за въздушна помпа.
изискването е да е максимално тихо. дебита ще е много малък при относително ниско налягане. замислям един експеримент, но шума е основната причина за сега да го отлагам. ( имам една, 240 литра/минута при 8 атмосфери, ама бучи с над 100 децибела гадината  *ROFL* *ROFL* ). моля, кажете към какво да се ориентирам.

Joro Vn

Цитат( имам една, 240 литра/минута при 8 атмосфери, ама бучи с над 100 децибела гадината    ).
Сигурен ли си в тези данни!?  =-O И аквариумно изпълнение ли е? Ако тези данни действително са такива, дай малко повече инфо за нея.
     Общо взето всички компресорчета за въздух шумят. Спасението е да ги затвориш в нещо /кутия, шкаф и т.н/ и/или да ги поставиш върху подложка, която поема вибрациите- например опаковачно фолио с въздушни камерки, дунапренова гъба, нещо надуваемо. Може и да се окачат- на много гъвкава пружина или каучукова връчка.

barabata

Ако не се лъжа над 120 децибела се появява болка и нагоре вече може да ти причернее даже. 100 децибела даваха на старите излитащи руски самолети дето тресяха цели квартали ...
Моя опит с компресорче за въздух е закупуването на 10 метра маркуче за 5-6 лева и един кабел захранващ от някъде и изритваш бръмчилника някъде на терасата (звука още може да се намали ако компесорчето виси окачено на нещо, а не да е поставено на нещо). За стата остава само звука от балончетата *THUMBS UP* .

Това 8 атмосфери трябва да помпи автомобилна гума като едното нищо  *CRAZY*
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

NO CARRIER

Sera имаха много безшумен модел аератор.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

FHM

Мойта помпичка е на тетра и е доста безшумна. Компютъра бучи повече от помпчката

kamos

аз ползвам шампион - много съм доволен.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Stupid_boy

Цитат на: barabata - 27.09.2008 00:01
Ако не се лъжа над 120 децибела се появява болка и нагоре вече може да ти причернее даже. 100 децибела даваха на старите излитащи руски самолети дето тресяха цели квартали ...
Това 8 атмосфери трябва да помпи автомобилна гума като едното нищо  *CRAZY*

става въпрос за голям компресор ейнхел. като нов му дават 98 децибела, ама с времето става по-шумен. покрай него седя само с антифони. а ми е на балкона *CRAZY*

значи ще гледам за сера и тетра, дано намеря къде да ги сравня.

rollon

Хора защо филтъра ми,когато го пуснах пускаше много силна струя,а след 5-дни намаля до нормално(поне за мен).Като смених обаче водата пак почна направо да ''шурти''

миа

Заразна ли е водянката?Мисля,че не,но не съм сигурна и затова питам.

rollon

Въпроса ми кой е най-простия начин за подаване на СО2 в аквариума.Съществува ли нещо подобно на тъблетки и т.н.,които се разтварят и как се определя подаването на самия СО2(количеството)

kapacitet

ЦитатВъпроса ми кой е най-простия начин за подаване на СО2 в аквариума.

И аз си го задавах дълго време този въпрос и накрая хванах бутилката от кола, маята и захарта. Таблетки има, но те са също толкова неконтролируеми както е самоделката. Аз заредих бутилка от 1,5 литра и вече четвърта седмица пуска мехурчета. Разликата във външния вид на растенията е видима, е и на водораслите  *CRAZY*

rollon

Защото чета за 1 продукт на сера устройство по-скоро,което действа на принципа на дифузията.Май зе залепва за стъклото и се пуска хапчето като впоследствие на дифузията съдържимото се изпуска малко по малко и ми се стори доста хитро за хора като мен които нямат опит

kapacitet

Без да има значение на коя фирма е продукта, всичко което е различно от нормална система за подаване на CO2 е предназначено, в повечето случаи, за аквариуми до 60 литра. И тъй като на мен не ми се даваха 160 евро, а и не бях сигурен дали съм готов да се справя с такова нещо, предпочетох самоделка.

meshov

здравейте,
ще може ли да ми кажете разликата между:
/кой е по нов или какво повече има, от надписите разбирам че някой са за по голям аквариум, но например сера fil 120 и F400 :( /

-> Sera fil 60/120
-> Sera fil 380
-> Sera филтър помпа F 400/700
-> Sera вътрешен филтър L 60
-> Tetratec IN 800L/h
-> BluCompact 02

трябва да си харесам някакъв за около 75литров аквариум /нямам външен. в момента имам един китайски но вече искам по хубав и с гаранция не съм много доволен от настоящия.

Благодаря Ви за съветите предварително.
In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil.

Ant0n86

Специално за Сера мога да ти кажа, че модела 380 се спира от производство и може да ти е малко трудно да го намериш. Иначе новите sera fil 60/120 са с възможност за био-филтрация, което е голямо тяхно приемущество според мен.
От Тетра и Ферпласт нямам преки впечатления, но при всички положения, щом търсиш качеството, ще го намериш и при тях.  :-)

Similar topics (5)

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13351

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26885

1405

Публикации: 53
Прегледи: 15370

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4758

24403

Публикации: 2
Прегледи: 3487