• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

igenov

Ако е достатъчно твърда водата и да го оставиш няма да пречи. В противен случай , ако го оставяш включвай аерация.

bay_milee


MeTogu

Ако ти е голям аквариума (на 120 литра) може и да не го спираш.Все пак според някой (мая+захар) е "ташак" работа и не е нищо сериозно.  :-D Не се занимавай да го спираш.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Enzo_01

Хм... незнам как да започна, затова ще питам направо.

Мъжката сребърна молинеза плюе, пък женската златиста седи до повърхността и щрака и цъка.

Има им нещо на мойте риби, по принцип рибите могат ли да страдат от шизофрения или нещо от тоя род. Мъжкия ходи до повърхността поема си въздух и слиза по дъното плюе накякви ситни балончета и пак същото, имам чувството, че се кефи да ме нервира, женската пъл шаврантия се кефи най-много кат легна да спя и им изгася лампата, тогава направо пльока, все едно няма въздух или съм им сипал храна и така цял ден.

Случвало ли ви се е и на вас да попаднете на такива откачалки, и нормално ли е това ?  *dontknow*


P.S. Това не е майтап!

ogogogo

Да не би да има липса на кислород в аквариума?
Обикновенно така правят при намалено съдържание.
Но пък щом хората страдат от шизофрения защо и
рибите да не могат?
Сега сериозно, смени част от водата и ги наблюдавай. *THUMBS UP*
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Enzo_01

Струва ми се, че не е от кислорода, имам доста растения и два филтъра които движат водата сериозно, а и само тия двете риби така правят, другите са си наред. Според мен е някаква лудост и съм готов да ги освитеделствам ;)  *ROFL*

миа

Аз преди имах такъв сом който излудяваше направо!Като изключа осветлението и почва да удря нагревателя в аквариума за да не мога да спя!Или пък се качва отгоре и търси храна,в грунда се вре и освен че вдига мръсотия и  шум,драска и дъното!Според мен това е лудост,трудно ще ги усмириш.Аз като купих къщичка въпросния сом много я хареса и вече не излизаше от нея,само вечер леко подрънкваше нагревателя да напомни че е тук ;-).
: 15.01.2008г 19:07ч
Аааа!Благодаря за отговорите-сега ще го видя дали е такъв.
: 15.01.2008г 19:07ч
Значи сега го разгледах по-подробно,оказа се,че той не е на петна,а на по-тъмни и по-светли шарки!Тогава какво е?В гугъл вече написах птеригоплихт,но ми изкара едни сомчета,същите по телосложение като моето,но на петна.

миа

Чакайте,чакайте-анциструсите като се залепят за нещо и като се движат да са им окапали перките,а при птеригоплихта перките са изпънати,наперени,така ли е.Ако е така-мъртва съм,оказва се че едното сомче е анциструс,а другото май птеригоплихт.

milenrod

Здравейте,имам аквариум СанСан с вграден филтър.Аерация няма.От 2 седмици съм го напълнил,но се появи мазна ципа.На какво се дължи и какво трябва да направя.

MeTogu

Ами едно обикновенно аераторче с камъче (може и без гъбичка) ще ти свърши работа.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

stilista

Цитат на: milenrod - 08.02.2008 17:38
Здравейте,имам аквариум СанСан с вграден филтър.Аерация няма.От 2 седмици съм го напълнил,но се появи мазна ципа.На какво се дължи и какво трябва да направя.
Просто отведи водата от филтъра към надупчена флейта така че да "пада като дъжд върху водата" и си готов
Пс:не стои ли по скоро като мазно петно?
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Gad_Man

Вътрешен филтър Atman AT-F301 ще ми свърши ли работа за 50 литра уж растителен аквариум с размери 57х40х22х ?

kamos

Дават го с дебит 300 литра на час-става
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Gad_Man

Дебита му е 250 литра поне така пишеше на кутията 250l/h и с две години гаранция го дават цена 15 лв. мисля утре да го вземам ама все пак да чуя някакви мнения преди това :)

anonto

Някои има ли представа по колко взимат на литър за аквариум от 6 мм стъкло по софийските стъклари или магазини за акваристика. Става въпрос за 100ина литра аквариум.

ПП: Този въпрос не е много за филтрация, но като прегледах темата назад и имаше и други такива та затова питам тук.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg58.imageshack.us%2Fimg58%2F9057%2Faf2ck5.th.jpg&hash=85ebd098ed0cca62675dd280ef689eeb20f85b3b

Similar topics (5)

1405

Публикации: 53
Прегледи: 15338

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4730

24403

Публикации: 2
Прегледи: 3479

49074

Публикации: 10
Прегледи: 5559

27987

Започната от Genadig


Публикации: 10
Прегледи: 5704