• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 16:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

pipita

Цитат на: assensi - 04.01.2008 21:34
Рибката  ти се е натровила с азот, който отделя от растенията.

Ясно. Това беше и моето предположение. Но ние сложихме нитрифициращи бактерии(извинявам се, ако не съм го написала правилно) и пуснахме сомчетата след 2 дена. В магазина ни казаха, че няма проблем за тях... Утре ще взема тестове за азот. А има ли някакъв шанс за все още живите сомчета? Освен смяната на част от водата и пуснат на мах филтър, мога ли да направя нещо за тях?

NO CARRIER

pipita, не изключвай вероятността да са ти били продадени болни рибки.
Предполагам сте прочели, че когато донесеш рибките от магазина, трябва да поставиш първо затвореното пликче в аквариума, за да се изравнят температурите, а след това да го допълниш внимателно с вода от аквариума и бавно да изсипеш рибките от него, за да не се стресират?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

pipita

Цитат на: NO CARRIER - 04.01.2008 21:49
pipita, не изключвай вероятността да са ти били продадени болни рибки.
Това мисля, че е мноого малко вероятно. Рибките са от доста хвален тук магазин, а и имах възможност да установя лично коректността на хората там. Може би има вероятност да съм донесла нещо с растенията, но как мога да разбера?

Цитат на: NO CARRIER - 04.01.2008 21:49
Предполагам сте прочели, че когато донесеш рибките от магазина, трябва да поставиш първо затвореното пликче в аквариума, за да се изравнят температурите, а след това да го допълниш внимателно с вода от аквариума и бавно да изсипеш рибките от него, за да не се стресират?
Това не го направих. Прочетох за него по-късно  :-(


миа


А защо тогава пише че си от София?
Цитат на: NO CARRIER - 04.01.2008 21:49
Предполагам сте прочели, че когато донесеш рибките от магазина, трябва да поставиш първо затвореното пликче в аквариума, за да се изравнят температурите, а след това да го допълниш внимателно с вода от аквариума и бавно да изсипеш рибките от него, за да не се стресират?
Аз това никога не го правя :-[.Обаче докато се преоблека,докато видя нещо тук-там минават 30мин. и водата в пликчето става със стайна температура, а температурата в аквариума е малко по-висока от температурата в стаята.

Joro Vn

   
ЦитатВъпроса ми е как мога в момента да проверя дали сме прецакали пълнежа на филтъра и дали има нужда от смяна.
Прецакали не е точната дума. Предполагам, че се касае за пореста керамика. За няколко дни от стартирането на филтъра едва ли ще е имало големи колоний от бактерий в порите и. Дори и да си използвала закваска. Не би трябвало да има и много органични отпадъци от риби, които да започнат  да се разлагат анаеробно в "мъртвия" обем на канистъра. Отравяне с амоняк и/или метан може да се получи, ако при спирането на движението на водата /достъп на кислород/ се стигне до много мъртва органика в този обем, включително и от полезните бактерии. На самата керамика няма какво да се случи, ще се "завъдят" нови колоний от бактерий.

NO CARRIER

pipita, мия - не напразно обнових връзката към онова филмче за начинаещите.  8-)
Дори да не разбирате руски, само картинки да гледате, ще ви стане ясно за какво иде реч. Вижте го. Ако не от температурата, рибите може да се стресират от рязка промяна и на pH, наскоро имаше подобна тема. За това се препоръчва бавното смесване на водата в плика с аквариумна.

Ето я темата с филмчето:
http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,5366.0.html
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

pipita

Цитат на: NO CARRIER - 05.01.2008 09:35
Дори да не разбирате руски, само картинки да гледате, ще ви стане ясно за какво иде реч.
Благодаря за филмчето, беше ми много полезно. Явно съм допуснала основни грешки при пускането на сомчетата и несъзнателното спиране на филтъра :-(

Цитат на: миа - 04.01.2008 22:33
А защо тогава пише че си от София?
Не съм от София, но това е местонахождението ми последните десетина години. Нямам желание да влизам в спорове с кореняк софианци, нито пък имам претенции да се наричам софиянка  ;-)

миа

Не,не,не просто видях че беше написала че си от Пазарджик и става малко объркване.Нямам нищо против нашествието от хора от другите градове и села,въпреки че бабките на кирковския пазар злорадстват ]:->.

mimo73

Здравеите,имам 250 литра чисто вода и сам с вътрешен филтър 1400 л/ч,аквариума е на 2 месеца..забелязвам че на седмица дебита на филтъра намалява много,вадя само ватата и я пера във вода от аквариума,имам и керамика и дунапрен.Излиза ужасна матилка,дебита се засилва като нов и след ден водата поматнява:(..и така седмица докато се оправи,но филтара пак се затлачва,и ако я изпера пак ще помътнее..Какво е решението?

igenov

Може би имаш риби (като някои сомчета), които много ти ровят грунда и вдигат мътилката. Аз имам в двата аквариума калихти и въобще не сифонирам, защото те вдигат боклуците и филтрите ги улавят.

mimo73

Цитат на: igenov - 09.01.2008 09:24
Може би имаш риби (като някои сомчета), които много ти ровят грунда и вдигат мътилката. Аз имам в двата аквариума калихти и въобще не сифонирам, защото те вдигат боклуците и филтрите ги улавят.
Говоря за биолагично поматняване,не за разматване от сомчета...

sandokan92

Искам да попитам сички, как мога да се извиня затова дето го направих неска ??? Какво трябва да направа за да се неми се ядосват сички и за да не ги дразна вече ???? Благодаря на сички дето ще ми отговорат на отговора. :-[

миа

Какво си направил?Посочи поне къде.

ogogogo

Ами първо пробвай когато напишеш коментар преди да го
публикуваш да го провериш за правописни грешки.Този ти
пост също е пълен тях!
А за притеснението ти,мисля,че не е станало нещо чак
толкова лошо.Просто вече ще знаеш какво се толерира
и какво не в форума.Ако говориш за днешната  статия
разбира се.
Пожелавам ти успех. *THUMBS UP*
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

миа

Аха-видях-спокойно,не се обиждай,не приемай нещата много навътре.Ти не си обидил или изгонил никой-не бива да ти тежи.Просто внимавай повече ;-).

Similar topics (5)

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13390

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26908

1405

Публикации: 53
Прегледи: 15371

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4759

24403

Публикации: 2
Прегледи: 3500