• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Nikoo

Здравейте колеги,
имам следния въпрос:
От вчера водата ми стои като "мъгла" в аквариума.
Просто има един такъв синкав оттенък , и си личи , че е нещо мътна.
Дали е свързано с аерацията или е нещо друго.

NO CARRIER

Здрасти.
Напиши какво направи преди да стане такава. Дай информация - колко ти е голям аквариума, колко често и по колко вода сменяш, и други такива неща.
Можеш сам да отидеш чрез бутончето Търси и да напишеш "мътна вода" без кавичките и да погледнеш какво има писано по въпроса.

Ако е обичайното - не прави нищо, водата сама ще се избистри.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

mimka

Искам да питам: Sera fil 380 ще ми свърши ли работа в точно 66 литров аквариум :-[ :-[ ?

N.Nobs

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

mimka


pipita

Здравейте,

след кратката радост от новия аквариум започнаха и първите проблеми  :-(. Вече имаме едно умряло сомче, като още едно е на път.

Явно сме отровили несъзнателно водата в аквариума по следния начин - няколко дена подред намалявахме външния филтър (Ехаим 2026) докрай като сме се заблудили че просто намаляваме обема на филтрираната вода. Вечер го пускахме да поработи на макс. за около 1-2 часа. Не знам как точно сме го проверявали този  режим на работа като пускахме аквариума, но белята стана. Оказа се че намаляването всъщност спира тотално циркулацията на водата, нищо че филтъра си бръмчи.

Въпроса ми е как мога в момента да проверя дали сме прецакали пълнежа на филтъра и дали има нужда от смяна.

Вече сменихме около половината от водата на аквариума.

Всякакви предложения и мнения са добре дошли.

Pipita

MeTogu

Абсурд да сте го прецакали.Обаче внимавайте с големите смени на вода.Много сте смели.Колко време го правите това спиране?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

pipita

Цитат на: MeTogu - 04.01.2008 20:47
Абсурд да сте го прецакали.Обаче внимавайте с големите смени на вода.Много сте смели.Колко време го правите това спиране?

Това спиране го правихме в рамките на 2-4 дена, в момента не мога да се сетя колко точно. Пак да кажа че на ден е работил по 1-2 часа, останалото време е бил без вода, явно филтъра успява да изхвърли това което е вътре при спиране.

Има ли начин утре с тестове да проверим дали има живот във филтъра?

MeTogu

Има си спокойно.Добре че помпето не е изгоряло.Това с каква цел го правихте и защо не се консултирахте преди да го направите?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

pipita

Цитат на: MeTogu - 04.01.2008 20:52
Има си спокойно.Добре че помпето не е изгоряло.Това с каква цел го правихте и защо не се консултирахте преди да го направите?

Много тъпа цел - да намалим течението в аквариума, тък като растенията бяха полегнали  :-|

MeTogu

Течението в аквариума се намаля с така наречената флеита.Дебита си остава същият.Флейтата представлява тръва с надлъжни на нея дупчици.Не мисля че сомчето ти е умряло от това че не е имало аерация.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

pipita

Цитат на: MeTogu - 04.01.2008 20:59
Не мисля че сомчето ти е умряло от това че не е имало аерация.

А каква може да е причината? Нямам други рибки... аквариума е на 1 седмица, така че едва ли е от това, че не съм сменяла водата. Единственото, което ми хрумва е отравяне и то заради неработещия филтър...

MeTogu

Е може би от това че е прекалено нов аквариума.То има ли от какво да се отрови!
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

assensi

Трябваше да изчакаш поне 10 дена след като си пуснала аквариума, даже повече. Рибката  ти се е натровила с азот, който се отделя от растенията. Когато започват да се вкореняват, някои коренчета изгниват. Избързала си да пуснеш рибките преди да се е заформил какъвто и да било "азотен цикъл". Още повече и от спирането на филтъра в този момент. За филтъра немога да ти кажа, дали е прецакан, защото не съм работил с такива. Пробвай с по-чести смени на водата - 10% през 2 дни (с малки суми, но редовно :) )
Успех!

Similar topics (5)

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13185

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26810

1405

Публикации: 53
Прегледи: 15338

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4731

24403

Публикации: 2
Прегледи: 3479