• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 14:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

митко

A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Antuni

Цитат на: Mirobg - 14.02.2013 20:19
   Някой да знае от къде в София мога да си купя нова 7w UV лампа?


Аз също имам. Ако не си намериш пиши. *THUMBS UP*
0899808552


Mirobg

Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Genadig

След като сложих въздушна стена в аквариума дали може да намаля наличието на амоняк?  :-D
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

Mirobg

Цитат на: Genadig - 23.02.2013 17:01
След като сложих въздушна стена в аквариума дали може да намаля наличието на амоняк?  :-D

Не
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

aleks7373

Цитат на: Genadig - 13.02.2013 22:14
Моля кажете как да придобия същия ефект в акварума като този от клипа
[/Ефекта ще е 3в1-силно течение,което урудливите рибки няма да понесат дълго,както се видя-повечето храна отиде в канистъра,исъщо много въздух във филтъра,което значи шум и намален капацитет.Ако пък гониш ФЪН-ШУЙ ефект-двата симетрични анубиаса в купички са супер *JOKINGLY*quote]
Когато искаш,намираш начин,когато не искаш-намираш оправдание!

_Kirilov

Като допълнителен филтър на 170л. аквариум - чисто вода около 150л. кое ще е по-добре

http://www.megazoo.bg/bg/item/3375-kombiniran-filtyr-black-knight-2-top-1000-l-/
http://zoomagazin-bg.com/okachwaemi-filtri/36--okachvaem-filtyr-hbl601.html

В момента съм  с Тетта ЕХ600 със сипоракс и субстрат про на 90л. , като след около 1-2 седмици ще взема новия аквариум и искам да засиля  филтрацията.

Antuni

Цитат на: _Kirilov - 10.03.2013 00:11
Като допълнителен филтър на 170л. аквариум - чисто вода около 150л. кое ще е по-добре

http://www.megazoo.bg/bg/item/3375-kombiniran-filtyr-black-knight-2-top-1000-l-/
http://zoomagazin-bg.com/okachwaemi-filtri/36--okachvaem-filtyr-hbl601.html

В момента съм  с Тетта ЕХ600 със сипоракс и субстрат про на 90л. , като след около 1-2 седмици ще взема новия аквариум и искам да засиля  филтрацията.



От първия линк топ филтрите са изчерпани. А от втория линк няма как да си го поръчаш. ;-)
Да засилиш филтрацията е много общо.
0899808552

_Kirilov

Цитат на: Antuni - 10.03.2013 01:10


От първия линк топ филтрите са изчерпани. А от втория линк няма как да си го поръчаш. ;-)
Да засилиш филтрацията е много общо.

Искам да разбера кой от 2-та е по-добър като допълнение на Тетра ЕХ600 пълна със сипоракс и субстрат про за аквариум ~170;л .

Все някой от моделите все ще се намери сигурно някъде ....

dalgia

Окачваемите филтри се задръстват бързо.Според мен са по подходящи за растителен аквариум.По добре сложи някакъв вътрешен щом искаш да засилиш механичната филтрация.

колешански

Относно окачваемия филтър не бих казал че се задръства бързо.Имам такъв във скаридарника и единствената забележка към него ми е че просто не осъществява добра циркулация на водата.Може би ако бях взел същия но с по-голям дебит всичко щеше да е  *THUMBS UP*.Говоря за филтъра от втория линк.Абе земи си по-голям филтър и смени сегашния.

_Kirilov

Цитат на: dalgia - 10.03.2013 06:51
Окачваемите филтри се задръстват бързо.Според мен са по подходящи за растителен аквариум.По добре сложи някакъв вътрешен щом искаш да засилиш механичната филтрация.

Имам окачваем който на "сифона" (вътре в аквариума) съм сложол едропореста гъбичка като предфилтър , а с самия филтър съм сложил на изхода на главата вата и е пълен до горе с керамика. Ефекта от това е - на 2 седмици леко позаплаквам гъбата като я видя , че се е напълнила а парчето вата сменям директно на около месец-месец и малко .

trolazol

Добър ден. Искам да попитам дали някой е ползвал керамични пръстенчета от електрически нагревател за филтърен пълнеж. Пръстенчетата са чисто нови, 6-7 мм в диаметър и 10 мм дължина. Става въпрос за малък вътрешен филтър - ще се поберат около 15-20 бр.

Благодаря.

stanislav89

Днес занесох да ми изследват чешмяната вода. Уреда показа, че концентрацията на нитрати е 0.42 ппт. Попитах ги за mg/l но не можаха да ми кажат колко е. Някои може ли да помогне?

Similar topics (5)

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13352

33892

Публикации: 72
Прегледи: 26888

1405

Публикации: 53
Прегледи: 15370

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4758

24403

Публикации: 2
Прегледи: 3488