• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 19:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бързи въпроси на тема "Оборудване" - питайте.

Започната от Longanlon, 08.03.2007 22:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Там където ти е риПката ще измериш дължината  на капака или там каквото е  и с тази дължина ще се съобразиш, че трябва да поместиш на този размер фасунги и пура. Освен това трябва да предвидиш и къде ще бъде трафото на лампата.

Nikiengi

Цитат на: iafko69 - 08.01.2013 12:20
Там където е рибката ми е по удобно да сложа пуричка, ама се чудя дали не трябва да е някаква специална?
И все пак, знаете ли какви са стандартните дължини?

Ето един вариант, има си и запалване в тялото: http://dev.elbulgaria.com/c15/p15084/luminiscentni-osv-tela-60021-ambilux.html
:-)

iafko69

Цитат на: Nikiengi - 08.01.2013 12:36
Ето един вариант, има си и запалване в тялото: http://dev.elbulgaria.com/c15/p15084/luminiscentni-osv-tela-60021-ambilux.html
:-)
Това ми е идеално! :) Ама  значи ли, че няма значение каква е пурата? За рибите нали се гледа интензитета на светлината?  Бетите май не са много претенциозни?

Цитат на: Caxapa - 08.01.2013 12:24
Там където ти е риПката ще измериш дължината  на капака или там каквото е  и с тази дължина ще се съобразиш, че трябва да поместиш на този размер фасунги и пура. Освен това трябва да предвидиш и къде ще бъде трафото на лампата.
Там където е риПката :) мога да сложа пура с дължина максимум 45 см.

Nikiengi


icebg

Цитат на: Caxapa - 08.01.2013 12:19
Зависи с какви финанси разполагаш. На твое място бих си взел канистър който отговаря на литража. Ако няма такъв бих взел възможно най-големия дебит  който мога да намеря и после да намалям  посредством крановете ако е много сумарния на двата канистъра. От повече може да се намали но от малък дебит, няма как да го направим +

Мерси ,

Ще си взема още един външен с по голям дебит. Още от както спрях да се занимавам с акваристика преди 12-13 години си казах , че някои слънчев ден ще си направя само едина аква , но ще е по учебник и сега му е дошло времето  :-) За съжаление нямах търпение  избързах и пообърках доста неща в началото (осветление, филтрация и грунд ...  :duvar:  ) Сега ще трябва да досаждам из форума докато си ги оправя , но аз съм си виновен , че се доверих  прекалено много на хората по зоомагазините *DRINK*

joro_123456

Здравейте,
Исках да ви попитам какъв филтър (колко л/ч) да си взема за аквариум 120 л?
Мерси предварително  :-)

maiorazzz

окло 500-600 l/h ще ти върши идеална работа

Nikiengi

Цитат на: joro_123456 - 11.01.2013 18:41
Здравейте,
Исках да ви попитам какъв филтър (колко л/ч) да си взема за аквариум 120 л?
Мерси предварително  :-)

Поне 800 л/ч.  :-)

joro_123456

Значи около 600-800 л/ч,мерси за отговорите много  *THUMBS UP*

donboiko

Здравейте, имам малък проблем с течението в аквариума - струва ми се прекалено силно.Имам 90л. аквариум с вътрешен филтър SUNSUN 800 л/ч .Прочетох доста мнения, но не разбрах горе-долу колко трябва да е дебита на филтъра.
Впоследствие сложих едната флейта с дупките към стъклото, но пак ми се стори много силно.След малко ровене в нас намерих стар филтър с цилиндрична гъба с дупка през нея.Та я наденах на флейтата на по-късен етап ще я позамаскирам с растения, но сега пък се опасявам да не би да не се пречиства водата както трябва.Ще съм благодарен за мнения и съвети от по-опитните и изпатили акваристи.

Асен Евгениев

Цитат на: donboiko - 22.01.2013 22:59
Имам 90л. аквариум с вътрешен филтър SUNSUN 800 л/ч .
Като поработи известно време, всичко ще си дойде на мястото. Освободи си флейтата.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kriss

изгоря ми лампата на аквариума и не мога да намеря такава. 18W, 30см и завършва с Е27. някаква идея къде може да намеря или с каква да я заменя?

Георги


rollon

Колеги искам да ви попитам някой от вас ползвал ли е нещо подобно и има ли някаква видима полза.Идеята мисля,че е ясна на всеки,но все пак :

Георги

Биофилтър с аеробен процес е идеята. Но в Бг не съм видял да се продава тази медия по магазините. Върши работа - слагаш на входа на помпата предфилтър за едрите частици и си готов.

Всъщност точно тази реализация не е толкова ефективна. С въздушни мехурчета и вертикално шише се получава много бавно въртене на медията. Тази тук прекалено бързо минава водата.



Трябват около 3 седмици докато "узрее" и заработи ефективно.
: 29.01.2013г 13:01ч
Каква е разликата между eheim 2213 и eheim classic 250?

Similar topics (5)

41427

Публикации: 11
Прегледи: 4761

24403

Публикации: 2
Прегледи: 3549

49074

Публикации: 10
Прегледи: 5610

27987

Започната от Genadig


Публикации: 10
Прегледи: 5736