• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Aqua El - мрън-мръ

Започната от bubanka, 23.06.2004 09:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Boby_

Това горното съм си аз, само дето нещо пак ми прави мизерии с логването.

VassetZ

ОК , Боби, мерси за пореден път... :D

miTko

Аз пък отдавна се избавих от този проблем с нагревателите като си направих външно устройство за контрол на процесите.В аквариума съм топнал един термодатчик, свързан с устройството и така си карам с най-обикновени и евтини нагреватели (нерегулируеми), комутира ги устройството. :) В същото устройство съм натъпкал и часовника за светлинния цикъл и други неща. Абе "направи си сам".
Разни мои АКВАРИУМИ 

VassetZ

Цитат на: "miTko"Аз пък отдавна се избавих от този проблем с нагревателите като си направих външно устройство за контрол на процесите.В аквариума съм топнал един термодатчик, свързан с устройството и така си карам с най-обикновени и евтини нагреватели (нерегулируеми), комутира ги устройството. :) В същото устройство съм натъпкал и часовника за светлинния цикъл и други неща. Абе "направи си сам".
Тогава защо не напишеш за творението си именно там? :D

miTko

Нямаш проблем! :) Мислех , че на друг не му се занимава и няма интерес...Иначе бачка 5  години безотказно. По празниците ще изровя схемите и ще сканирам,  тогава  ще ги пусна. :)
Разни мои АКВАРИУМИ 

VassetZ

Понеже старият ми филтър се прецака сега ще си купувам нов( Акваел- кво да правя, че стипендията е 20 кинта?!)и се чудя и мая кой модел да бъде- МИНИ или МИКРО...на първия пише, че е за 3-50 литра, а вторият е за 30 до 60 литра...ааа да ,за 43 литра аквариум.

NikolaV

Абе зависи и какво ще гледашв вътре. В момента съм пренаселил аварийно един 35-литров (след спукване на 100-литров  :( ) и един FAN-1 едвам се справя. След седмица работа едвам работи. По-добре се презастраховай със същия. Някой тук казваше, че прекалена филтрация няма...

VassetZ

Да де, ама да не стане голяма центрофуга с FAN 1? :?

NikolaV

Не мисля. Не е чак толко мощен. А и винаги може да го намалиш до край, да го насочиш към стена и тн.

Similar topics (5)

25080

Започната от mazalqk


Публикации: 3
Прегледи: 2595

15628

Започната от stefanD


Публикации: 1
Прегледи: 2638

919

Започната от Пепи


Публикации: 21
Прегледи: 11462

45311

Публикации: 7
Прегледи: 4903

15568

Публикации: 10
Прегледи: 4569