• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 07:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум за стена

Започната от Lasho, 06.06.2013 11:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lasho

Здравейте,

някой дали има някое от тези чудеса  http://vikiwat.com/akvariumi.html

Моля линка да не се приема за реклама, просто на друго място не намерих такива аквариуми. Скъпички ми се струват, а се чудя дали стават за нещо въобще. Решил съм да се захвана с отглеждане на рибки и понеже нямам много място за стандартен аквариум един такъв ми се струва че ще ми върши работа  :-)
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

tolbuhinskiq

Какво мислиш да гледаш в тези 10-15 литра вода?

Ivan_S

Аз не бих си купил такъв  *NO*. Дизайнът им ми е кичозен. С тази форма рибите ще изглеждат неествени, а и самите те могат да се деформират. Под аквариум аз разбирам паралелепипед, куб или обърнат трапец. "Дизайнерските" изпълнения може да са ефектни за някого, но по мое мнение по никакъв начин не пресъздават естествената природа, нещо което май е идеята на акваристиката. Ако пък толкова много ти харесва такъв аквариум, взе ми си. Може да стане интересно нано само с растения ... лично аз риби в такъв съд не бих държал.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Lasho

Ами 5-6 малки рибки. Гупи, хелери... Някакви по непретенциозни  :-) Изчетох доста от статиите на сайта  и ми се ще да си взема нормален аквариум, но поради липса на достатъчно място разглеждам и този вариант. Просто никъде не намерих отзиви за това китайско чудо, а 100 лв. са си 100 лв.  :-)
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

Ivan_S

Цитат на: Lasho - 06.06.2013 12:06
Ами 5-6 малки рибки. Гупи, хелери...

Хелерът не попада в групана на дребните рибки. Прочети за него колко голям става. В 15 л. вода може да гледаш с уговорки 2 хелера. За такъв обем по-скоро скариди. В 20 л. примерно можеш да пуснеш 4-5 Tanichthys albonubes (Кардинал), но тя е пасажна риба и няма да е много ефектно с такава бройка. В същия обем можеш да гледаш 4-5 гупи също така.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

kaminski

14.06.2013 00:41 #5 Last Edit: 09.12.2013 11:59 by Георги
Моят си е на стената и много му се радват гостите.След изработката на дъската всичко ми костваше един ден и около 40лв.
http://i39.tinypic.com/2ze9k03.jpg

Similar topics (5)

54432

Публикации: 1
Прегледи: 2029

17550

Публикации: 34
Прегледи: 14363

45064

Започната от stoyan


Публикации: 2
Прегледи: 2263

50440

Публикации: 3
Прегледи: 2295

13613

Публикации: 15
Прегледи: 7296