• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум 1200 литра

Започната от sig84, 16.12.2009 23:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

panchopan

Колега, аквариума ми е висок 65 см и всеки ден се чудя на лакомията си за какво го направих толкова а не 55 см както го мислех първоначално.
Все пак 65 могат да се обслужват, макар и малко трудно.
Тея 110 дето си ги измислил не знам какво ще ги правиш.
Не знам какво ще сложиш вътре нито пък с какво ще му светиш.

Ако искаш скатове мисли за дъно.
Един скат = един квадратен метър.
Пък за дълбочина им дреме на опашката.

Дискуси и барбуси... Тая комбинация я зарежи. Всъщност дискуси на 110 направо го зарежи като идея. Аквариума ще ти заприлича на блато а никога няма да можеш да го изчистиш. Поне ако храниш дискусите нормално. Ако искаш да не ти се цапа аквариума иди в Мегалан и виж там дискусите на какво приличат за да е чист аквариум с подобни на твоите размери.

Без да се сърдиш, но според мен целия "проект" е супер неадекватен. Сума ти народ ти казва че не е добра идея, ти си продължаваш.
Искрено се надявам накрая да не съжаляваш. И съседите ти да не съжаляват.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

dido 1

Напълно подкрепям мнението на panchopan , аз съм имал аквариум на 60см височина и знам какво катерене и кълчене е да бръкнеш от единия до другия край без да си потопиш главата във водата.
Отделен въпрос е, че ако го пуснеш на по малка дълбочина, дебелината на стъклото ще ти се намали, примерно с 10-12мм стъкло ще минеш, а това определено ще ти намали доста цената на аквариума
544л. Малави

Лора

На тази височина бих се възползвала от тази оферта:
Цитат на: akapulko - 20.12.2009 23:45
Като гледам тия височини /дълбини/, чудя се дали да не пусна водолазното си
оборудване под наем.

Както съм 150см... :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

BOJO

Цитат на: dido 1 - 21.12.2009 09:18
Напълно подкрепям мнението на panchopan , аз съм имал аквариум на 60см височина и знам какво катерене и кълчене е да бръкнеш от единия до другия край без да си потопиш главата във водата.
Отделен въпрос е, че ако го пуснеш на по малка дълбочина, дебелината на стъклото ще ти се намали, примерно с 10-12мм стъкло ще минеш, а това определено ще ти намали доста цената на аквариума

Напълно съгласен с Панчопан и Дидо1. Моят е 150/50/60  и доста трудно стигам до задния край на аквариума. Имам цихлиди. Наистина смятам че в моя случай 200/50/50 е по добро решение.
Повечето рибочета искат дължина за плуване а не дълбочина. мисля си че 150/70/50, съответно Д/Ш/В, е много приятен размер. Има и дълбочина и дължина и ширина. 
На басейна който си предвидил трябва да помислиш и за последващо обслужване.
Каква филтрация ще сложиш на дълбочина 110 см, как ще аерираш долните слоеве на водата? Ами седмичните смени на вода? Аз сменям 50% седмично а понякогаи 2 пъти седмично. Сам си сметни какво ще ти струва. Как ще осветиш дълбочина 110 см? Как ще стигнеш до дъното да подредиш камъните и тревичките? Как ще почистваш ? Ще пуснеш русалки или ще вземеш акваланга на Акапулко?
.....
Иди се поразходи малко по добрите акваристични магазини. Има какво да видиш. При това хората са професионалисти и са изготвили не един или два големи аквариума за платежоспособни клиенти.




77

Цитат на: iek - 20.12.2009 23:35
Направи го тогава 1.80, какво се плицикаш в тези 1.10.
iek е прав.
то 1.10 нито да се гмурнеш ,нито да го чистиш от горе *CRAZY*
на 1.80 си влизаш с водолазното обурудване и си почистваш аквариума *CRAZY*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Лора

Може почистването да не е включено в сметките. :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

sig84

да ви кажа чесно вече е касто утре го лепят но хората които го правят са едни от най добрите околомен и моя аквариум е един от малките на 1.10 височина до 1.80 правят и сам ги виждал.И те казаха че ще е по турдно за обслужване но си имало атрибути за тази работа и абонамент те да идват да се тормозят :)
И да ви кажа както споменах вече мястото не ми позволява за дължината а на 1.50 с  50 височина ще е като лиген  :-D
То не само с аквариума е така и кола да си вземеш порачкова обслужването е по трудно и скапо но кефа е друг и красива жена да имаш си иска нейното и .......

Ивайло Гиздов

с абонамента си го измислил,ма мие интересно как ще го качите по тълбите до вас това чудовище.един такъв аквариум го качвахме до четвъртиа етаж отвън през терасата с важета и с кола го дърпахме

discus

Цитат на: rapundzel - 21.12.2009 12:59
с абонамента си го измислил,ма мие интересно как ще го качите по тълбите до вас това чудовище.един такъв аквариум го качвахме до четвъртиа етаж отвън през терасата с важета и с кола го дърпахме

Това се лепи само на място.

@sig84 единственото което не разбрах е защо питаш разни неща, като според мен не си склонен да приемеш и половин съвет. :duvar:

dido 1

Аз вече няма да се обаждам в тая тема, то и файда няма, колегата пита ама си прави това дето си е наумил, дано няма проблем с това странно корито :-)
150/50 щял да бъде като лИген...!!! колега аз съм виждал 200/50/55 и аквариума изглежда перфектно ти как реши, че ще е като лИген незнам.
Ами тоя дето ти го прави има файда да ти го направи така, защото ще вземе повече пари, пък от там нататък ти ще си биеш главата. Много ми е интересно, коя е тая фирма, на която почти всички аквариуми са минимум 110см високи??? пък даже и 180см?? такива аквариуми само и единствено съм виждал по разни заведения и т.н. там където позволява слагането на подобно съоръжение, но в жилищна сграда.......
Колко ще ти е висока стойката, на която ще седи аквариума????
544л. Малави

ogogogo

21.12.2009 13:30 #40 Last Edit: 22.12.2009 00:16 by 77
Без да се сърдиш, но според мен целия "проект" е супер неадекватен-Напълно прав си panchopan.

Човека е абсолютно НЕразбиращ от растения,риби,води,грундове,аквариуми и т.н. *CRAZY*
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

dido 1

По скоро може да го даде в магазини метро на рибния щанд, там където плуват шараните и сомовете, макар, че като се замисля и там са по ниски аквариумите, че тоя зад щанда ще трябва цял ден да гони рибите
544л. Малави

BOJO

sig84 : Би ли споделил кои са тези хора най-добрите околотеб, за да можем и ние да ползваме услугите им.  Може и на ЛС. Интересно ми е колко е месечната такса за обслужване на аквариума. 
...
Това за жената и колата е вярно, ама нали знаеш ... мерак со пари се гаси :)
Аре със здраве  :coffee:

Живко

Ееее, изедохте го човека.
Въпросът беше дали ще издържи пода.
Най-малкото го притеснихме и той проучи внимателно нещата. От там нататък....
Вкус другар няма и мерака с пари се гаси.
Има си хора и хора. Едни обичат да гледат аквариума от дивана, а други да плуват в него и то не заради липса на средства. Тук повечето сме плуващи :-D  Не можем да искаме всички да са запалени, като нас.

Това може и да стане хубав аквариум. С големи скали в двете страни и големи риби. Виждал съм подобни снимки в нета. Е, няма да е за скатове вероятно, но.... Нещо като морски риф. А защо не и морски аквариум ;-)
Само да не е вода стъкло и риби. Ще е като в рибарски магазин.
Никой не се е родил научен.

panchopan

Хора има доста аквариуми високи по 100 - 200 см.
Пецата е правил няколко такива.
В Мегалан аквариума, във фитнес центъра в младост.
Ама това е трагедия.
Изкуствени растения, потънали кораби, жалки изгърбени от глад риби ...
Нема нужда, както се казва.

Той си знае за гърбенето, поддтъжката и естетиката.
Дори мога да си представя красив аквариум с подобни габарити.
Не ме и притеснява че ще му го залепят добре. Има кой.
Мен продължава да си ме съмнява теглото.
Дано всичко да свърши добре.

Колеги, моля ви, не му давайте съвети за скали и "рифове".
Съвсем ще утече тоя "проект".
В буквалния смисъл на думата.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Similar topics (5)

42342

Публикации: 2
Прегледи: 2351

12328

Публикации: 36
Прегледи: 15610

39558

Публикации: 4
Прегледи: 2991

2949

Публикации: 6
Прегледи: 4473

29345

Публикации: 16
Прегледи: 8817