• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум 11 литра оборудване

Започната от goldstar94, 02.06.2009 19:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

goldstar94

Здравеите  :-) Вчера си направих 11 лирово аквариумче с далжини ( дължина 29 см , ширина 20,2  и височина 19,5) и вапроса ми е какъв чифт рибки мога да сложа в него

Вътре ще има 1,2 см грунд и някакво растение .

Предложете някакъв чифр рибки  :-[
: 02.06.2009г 18:06ч
ае пишете ве  :coffee:

bigbeer

Браво! Изчакай сега 2-3 седмици и тогава ще ти кажем какви рибки да си пуснеш.  *THUMBS UP*

goldstar94

кажете сега де аквариума е стартиран и кам петак ще купя рибките  @}->-- само искам да знам какъв чифт рибки да сложа тътре  :-)

Андрей Бобев

Отговорът на BigBeer не е шегичка! Прочети го внимателно и се съобрази с него, ако искаш рибите ти да оживеят.

goldstar94

02.06.2009 20:17 #4 Last Edit: 02.06.2009 20:22 by goldstar94
нее аз искам по барз отг. защото ще отивам в ПЛОВДИВ затова  *YAHOO* и на прибиране може да зема такъв чифт ако има  :coffee: затова питам  :-)

Андрей Бобев

Кое не ти е ясно в отговора?
Стартираш аквариум - чакаш 2-3 седмици. През това време вътре не пускаш риби. Никакви риби. Нито спешни, нито неспешни, нито пловдивски, нито марсиански, нито никакви.
Рибите не се интересуват кога ще ходиш до Пловдив и колко ти е спешно. Те или живеят, или умират.
Или изчакай необходимото време, докато аквариумът поне малко от малко се балансира (това са 11 литра, какво ще правиш, не ми се мисли!), или си чупи главата на своя отговорност.
Нито един човек, който наистина харесва и обича рибите, няма да ти препоръча риби за еднодневен аквариум, щом отказваш да изчакаш необходимите санитарни срокове.

valnata

Колега аз в 10 литра не смея да пусна 5 бебета гупи а ти чифт търсиш =-O

BOJO

Колега Андрей Бобев не си прав, ама изобщо не си прав. Има едни рибки които ще се чустват прекрасно в нов, 11 литров аквариум ..... Видях ги в магазин тук в София, предполагам и в Пловдив ще се намерят. Не са скъпи , по 1.8 лева бяха. От тях колегата дори може да вземе поне 5 чифта различни цветове. Плуват добре и заемат горния и средния слой на аквариума ..... ПЛАСТМАСОВИ са.

След 3 седмици , според мен, ако тези му омръзнат може да се пробва колегата с 1 бета.

zoro40

Всичко което са казали колегите е вярно, но все пак ако искаш бързо да пуснеш някакви риби , пусни такива , които не са капризни - например гупи. Първите 2- 3 седмици сменяй по - често водата ( през ден през два по 1/3 от водата в аквариума) и не ги храни много обилно. В малък аквариум трудно се поддържа биологично равновесие, но ако поддържаш чистота в аквариума и не се престараеш с осветлението мисля , че няма да имаш проблеми.

goldstar94

гупи ми е ясно че мога нещо друго  *CRAZY*

Андрей Бобев

Две скумрии.
На скара.
С картофена салата.  ]:->

valnata

 Гупи ти е ясно =-O После за родилка ще питаш дали става чаша от 200 грама щото те са много малки рибките :-D Според мен си вземи четири астронотуса големи аз така бих направил *CRAZY*

BOJO

goldstar94 : Каква филтрация си предвидил за аквариума?

goldstar94


Joro Vn

      Темата не е за "Оборудване"- заглавието е подвеждащо спрямо въпросите. И се изписаха доста глупости вътре. Затова смятам да приключим до тук!

Similar topics (5)

16000

Започната от kamenov


Публикации: 0
Прегледи: 3186

42777

Започната от vonn


Публикации: 1
Прегледи: 2453

21296

Публикации: 4
Прегледи: 5323

13613

Публикации: 15
Прегледи: 7259

35226

Публикации: 2
Прегледи: 2852