• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 06:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

15 литра Необходима ли е аерация

Започната от sheytan, 05.01.2009 15:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sheytan

Пуснах малък аквариум преди повече от 2 седмици. Взех Атман ф301 вътрешен филтър, но почна да ми прави проблем с аерацията. Нещо се затруднява. Като разкача трабичката от която тегли въздух работи нормално. А с нея постепенно спират балончетата и намалява дебита. Дали ще е проблем за няколко неонки, които смятам да гледам да работи само на филтъра.

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

sheytan


daria.eli

Здравейте,преди няколко дни си взехме аквариум(36л.),взехме и вътрешен филтър(атман ат ф 302),но и при нас има същия проблем с аерацията-изобщо никакъв въздух не вкарва.Маркучето се пълни с вода.Като увелича мощността се получава силно течение и рибките се затрудняват с плуването(2 малки златни,2 малки скаларии,1 гупа малка,2 малки сомчета).Въпросът ми е може ли да си живеят така,получават ли достатъчно О2 от въртенето на водата или да връщаме филтъра(още е в гаранция).Благодаря!

zambo

Въздух не е нужно да вкарва филтъра . Лошата комбинацията и самите риби са ти проблема .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

daria.eli

Лоша комбинация на рибките ли имаш предвид?Ако е така,съгласна съм-избързахме със златните,за съжаление след като взехме аквариума се зачетох в интернет и открих форума.Незнам какво да ги правя златните,пространството ще им е малко,а нямам възможност за по-голям.Ако намеря на кого да ги подаря или разменя,ще е най-добре!Май ще е по-добре да гледаме гупи,бети.Благодаря за отговора!

zambo

Комбинацията от златни и скаларии е лоша .Скалариите ще закусят с гупата . И аквариума е малък и за златни и за скаларии.
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

daria.eli

Нали знаете че на продавачите стоката им е за продаване и начинаещи,неинформирани като мен са им добре дошли.Но както и да е,това е извън темата.Засега ще ги гледаме така пък да видим докъде ще стигнем,а междувременно ще търся друг дом на скалариите. :-)Може би трябва все пак да засиля малко оборотите на филтъра и да сложа някоя от приставките за насочване струята в др.посока,за да е по щадящо за рибките?!?

zambo

Използвай флейтата на филтъра .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

daria.eli

Предполагам флейтата е s -образната приставка?Или греша?!Много ти благодаря за насочващите отговори :-) ;-)

zikzuk

Моят вътрешен филтър също не пускаше въздух, малко игра с маркуча и гледай да си го сложила правилно.
Ако трябва духни в него за да изкараш водата.
Другото, което ми казаха, е че ако го потопиш по-надълбоко му се намалява силата.
Това е засега, поздрави от мене!
www.wowforum-bg.com - Форум за World of Warcraft
www.forum.film-studio.eu - Всичко за видео заснемането и монтажа
:):):)

daria.eli

Благодаря за съветите,ще опитам всичко каквото е възможно!Поздрави,ще се срещаме из форума занапред ;-) :-)

Similar topics (5)

56981

Публикации: 6
Прегледи: 2876

39558

Публикации: 4
Прегледи: 3003

27243

Публикации: 7
Прегледи: 4190

12357

Публикации: 5
Прегледи: 3875

4184

Публикации: 14
Прегледи: 9193