• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

филтер EHEIM

Започната от РОСЕН, 19.08.2004 20:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

РОСЕН

Преди 2 седмици си купих филтърче EHEIM liberty150 за едно  70 литрово аквариумче и всички проблеми които имах с водорасли други такива изчезнаха. но сега смених аквариума с по-голям 110л. и ми се струва че филтрчето не си върши работата като хората ,а параметрите са му "up to 130liter PUMPS 570 liter per hour" а водата си седи "прашна".Дали е от не достстъчно добра филтрация или е от нещо друго?Ако е от филтера какво да го правя чисто нов е? :(

niky

Ами ако аквариума ти е от скоро, няма какво да се притесняваш, още не е в равновесие.

Смятам, че точно EHEIM няма да лъжат за обема на аквариума.
Стига да нямаш много цапащи риби.

РОСЕН

Маи неса много цапащи :), ще почакам да видя какво ще стане.Аквариума наистина е отскоро . Благодаря.

РОСЕН

Не знам какво да правя вече много се дразня.Минаха повече от 2 седмици откакто пуснах в експлоатация новия си аквариум и водата още си седи "прашна".Купих си още един филтър Aqua El  FAN - 1,  и работата си остава все същата.Как да я избистря тая вода много е грозно.Мисля че всичко му е наред на моя аквариум и не мога да разбера от какво идва тоя проблем.Моля помогнете ми вече почвам да се отчайвам :( В същото време имам едно помалко аквариумче което е със савсем обикновен дунапренен филтер и там водата е от бистра по бистра :?:
Каква е тая работа незнам?
Благодаря предварително.

Boby_

Нещо май нямаш търпение. Спокойно, азотният цикъл има нужда от две до шест седмици, за да се формира. Изчакай още малко, преди да се притесняваш.

РОСЕН

Значи ме съветваш да поизчакам още малко?Дано да си прав , защото поне според моито скромно мнение успях да си направя много приличен аквариум и много си ме кефи, а тези бели неща дето плуват из него много го загрозяват и ми развалят удоволствието а предполагам и това на рибките  :)
А принципно ако не е това какво друго може да е? Дали не пропускам нещо?Или някаде да не правя нещо както трябва?

РОСЕН

А и според вас грешка ли съм направил като съм си купил още един филтър?

Boby_

Цитат на: "РОСЕН"А и според вас грешка ли съм направил като съм си купил още един филтър?
:lol: Не само, че не си сбъркал, като си си взел още един филтър, ами си направил много добре. Според мен няма такова нещо като твърде много филтрация.  :wink:
Ако правиш всичко както трябва (не прекаляваш с храната, аквариумът не е пренаселен и сменяш редовно достатъчно количество вода и почистваш филтрите и грунда), нещата ще се оправят. Имай търпение.

РОСЕН

И аз така си помислих че още един филтер едва ли би бил излишен.Другите всички неща ги правя и то доста стриктно.Значи започвам пак да чакам. :D Колкото и да е неприятно явно без търпение няма да стане :D

NikolaV

Един тъп принципен въпрос:
Ако сложа повече (по-мощни) филтри ще може ли по-рядко да сменям водата?

РОСЕН

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Filion.hit.bg%2FDMC_0010.JPG&hash=ca02ae6e88c34f82bece446aa5535a019fbf00bf Е това е въпросния аквариум де то ме тормози :D

VassetZ

Брово, според мен изглежда супер! :D
Но сега чакай критиките за термометъра... :oops:

Raven

хубав ти е аквариума  и растенията не са лоши обаче са малко разбирасе :D само този каспичански варовик дето си го хакнал отпред да не ти върже номер .моите дискуси като ги взех бяха същите ,ама бързо поеха към порцелановия аквариум :(
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

РОСЕН

:) Ако под каспичански варовик имаш предвит каманаците ми със сигорност ти казвам че не са варовикови - много са тежки за да са такива. :D А за растенията съм сагласен че са малко но никаде не мога да намеря някакви по-готини растения и на пазара в събота нищо няма.Ако знаеш някое друго място в София кажи, ще съм ти благодарен.
RAVEN Твоите Дискуси какво им се случи? Аз моите ги имам от около 1-2 месеца и маи всичко им е O.K.

Raven

може и да греша за камъните,за растенията по магазините е пълна скръб-все пак виж в синьото фургонче на сточна гара/на спирката за люлинските рейсове/имат отлична акватика, синема и разкошна червена барклая-собствено производство са ,гледат ги под гро лукс и са наистина класни растения.за други магазини не се сещам-почти никой няма собствено производство само прекупуват от пазара.а дискусите ми бяха същите -сини диваци -тюркоаз.взех си осем/това беще грешка/ищест умряха в рамките на 5 дни.сега са ми останали 2 станаха големи-около 10 см.но трябва да ги махна защото не съм за такива рибки ,аз слагам много химия ,минерали,торове-дискусите са много чувствителни в това отношение-те затова и умряха.много красива рибка иначе но многокапризна,много обичат смяна на водата.все пак това са най непретенциозните дискуси дано да нямаш проблеми :D в магазинчето на стария цирк също вадеха хубави растения преди време-сега незнам.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

46504

Започната от asito


Публикации: 4
Прегледи: 3006

11189

Публикации: 16
Прегледи: 9208

40191

Започната от crxx


Публикации: 57
Прегледи: 19595

6681

Започната от nikiyd


Публикации: 10
Прегледи: 5562

34946

Публикации: 3
Прегледи: 3581