• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

филтер EHEIM

Започната от РОСЕН, 19.08.2004 20:24

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

77

а бе варовикови са си :D ти защо мислиш че варовиковите камъни не тежат :?: в търново такива камъни бол ,затова съм сигурен :D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

веско

Ники-ПОМОЩ :!: Появиха ми се Диатомови водорасли(кафеви)и с Боби стигнахме до извода че трябва да сменя лампите и филтъра.За лампите ще помогне 77.За филтъра реших да си взема EHEIM и понеже винаги си ги припоръчвал реших да попитам теб.Та въпроса ми е къде ги има и колко пари да приготвя :) Аквариума е 330литра.

discus

Цитат на: "веско"Ники-ПОМОЩ :!: Появиха ми се Диатомови водорасли(кафеви)и с Боби стигнахме до извода че трябва да сменя лампите и филтъра.За лампите ще помогне 77.За филтъра реших да си взема EHEIM и понеже винаги си ги припоръчвал реших да попитам теб.Та въпроса ми е къде ги има и колко пари да приготвя :) Аквариума е 330литра.

Не съм Ники ама ще се опитам да ти отговоря ,щом имаш кафяви водорасли явно осветлението е слабо за тези литри може спокойно да сложиш 4-5 лампи за вида избора е твой можеш да сложиш 2 акуастар и два гролукса като най-ефтин вариант от фирмените лампи,а за филтъра ако ще го взимаш от Бг трябва да видиш какво има тук за този обем ,ако ще го поръчваш да ти го донесат вариантите са доста.

веско

За лампите -ще ги взема от Велико Търново(само трябва 77 да ме информира по подробно за местонахождението на магазина)Филтъра ми трябва спешно и затова се нуждая от информация.

discus

Цитат на: "веско"За лампите -ще ги взема от Велико Търново(само трябва 77 да ме информира по подробно за местонахождението на магазина)Филтъра ми трябва спешно и затова се нуждая от информация.

Щом ти трябва спешно има два варианта единият е магазина на Краси,той държи обикновенно няколко филтъра а другото място на което съм виждал е на пазара.

niky

Първо да ти кажа за филтъра - единствения дето предлага тия филтри е Краси. Магазина му е в София, на ул. Крум Попов.

За съжаление, той им слага едни много интересни цени. Особено на новите модели :(
Аз моя си го взех от Германия. Същия такъв тук беше 300 долара (аз го взех за 350 марки)

Но...има от старите модели на EHEIM които са се доказали с години. А те са около 250 лева някъде. Разбира се, без пълнителите.

На пазара се предлагат аналози на EHEIM (уж) на подобна цена.
Ако аз нямах възможност и исках да си купя филтър (и не съм мутра де) щях да си купя този модел - стар, ама доказал се.

Обаче...това с водораслите. Защо не започнеш с лампите. То и аз имам подобен проблем при анубиасите :o  
И съм решил да сменям всичко с гролукс и аквастар.
Е, бих си взел и хаген, ама...като не ми се падна тая шестица мамка му  :lol:

Boby_

Че лошият спектър и слабата светлина са една от причините за появата на кафеви водорасли, е факт. Обаче ако само увеличи светлината, рискува да ги замени със зелени. Затова според мен най-добре е освен смяната на лампите, да има и допълнителен филтър - Веско май е пропуснал да спомене, че говори за 330 л. аквариум, филтриран САМО от два вътрешни филтъра.

77

Цитат на: "Niky"
И съм решил да сменям всичко с гролукс и аквастар.
Е, бих си взел и хаген, ама...като не ми се падна тая шестица мамка му  :lol:
недей съжеляда за хагеновските лампи,преди време взех пробно една флора гло нищо по различно от гро лукс,според мен двете лампи вършат еднаква работа
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

РОСЕН

След близо 2 месеца чакане водата в новият ми аквариум най-накрая  се избистри, сега е савсем друга работа, много съм щастлив.И рибите ми  са в добро здраве и си растът-супер. :D Само с фауната не се разбирам много, ама... :) едно по едно

Similar topics (5)

46504

Започната от asito


Публикации: 4
Прегледи: 3007

11189

Публикации: 16
Прегледи: 9211

40191

Започната от crxx


Публикации: 57
Прегледи: 19602

6681

Започната от nikiyd


Публикации: 10
Прегледи: 5564

34946

Публикации: 3
Прегледи: 3583