• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

каскаден 

Започната от aquabg, 05.06.2004 17:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aquabg

Значи мисля си понеже имам два канистъра да ги вържа последователно. Изхода на първия отива на входа на втория. Първия ще го направя за механична очиска а втория за био филтрация.
Не знам само дали няма да се прецакат помпите нещо

77

ако са приблизително с еднаъв дебит няма да имаш проблем :lol:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

aquabg

единия е 800л/ч а другия 600л/ч
Идеаята ми е да, се отдели механичната филтрация в отделна кофа за да се почиства само тя без да ми се налага и керамиката да вадя всеки път, също така обема че се увеличи два пъти.

Интересно дали някой е пробвал нещо подобно и какъв е ефекта? :shock:

Boby_

Цитат на: "aquabg"единия е 800л/ч а другия 600л/ч
Идеаята ми е да, се отдели механичната филтрация в отделна кофа за да се почиства само тя без да ми се налага и керамиката да вадя всеки път, също така обема че се увеличи два пъти.

Интересно дали някой е пробвал нещо подобно и какъв е ефекта? :shock:

Не ми се вижда много добра идея. Вярно е, че ще увеличиш обема, но ще ползваш дебита на по-слабия от двата филтъра. Резултатът ще е далеч по-добър, ако просто пуснеш и двата по отделно в един и същ аквариум - пак сборния обем, но този път и сборния дебит.  :wink:

aquabg

Проблема ми е че много начесто трябва да го отварям и да го чиста. Ако са два вързани паралелно или с отделни тръби пак ще си остане същата работа. Ако са два и единия е само за механична филтрация ще се удулжи експлоатацията на дадения пълнеж щото ще е в по голямо количество. Единственото което ме притеснява е да не изгори някоя от помпите. Въпреки че не виждам причина да стане така.