• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 08:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как да чис&#

Започната от Newby, 01.07.2004 17:10

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Newby

Как да чистя фекалийте, останала храна.. ае въобще такива нечистотии? в смисъл с кво да ги.. ъъ премахвам

VassetZ

Значи, както разбрах вече, че твоя аквариум е 40 литра, взимаш от най-близкия зоомагазин маркуч с дължина 1,5-2 метра, пъхаш единия край във  водата, а другия го поставяш на по-ниско положение спрямо първия, ок? След това си взимаш леген или кофа, или квото ти душа иска, засмукваш малко и топиш в легена. Механизма е на принципа на скачените съдове. Ае успех и гледай да не гълташ много вода :lol:  :lol:  :lol:

Newby

:P ооо ставам добър.. сам се сетих, че ще стане така ама реших да питам първо.. след някоя друга година и аз ще съм дорър акварист и ще давам съвети.. еееееееее :o

VassetZ

ами какво да ти кажа...ако имаш желание си сядаш на задника и четеш каквото намериш :D
Ако го беше направил нямаше да питаш, шото това вече описано във този форум или в дира, а може и  на двете места...вече не си спомням
Ама споко... :D  :D  :D  :lol:  :lol:  :lol:  :D  :D  :D
и мене много ме мързи :D

Boby_

VassetZ, кога стана калайджия, кога ти почерня задника.  :lol:
С тоя номер с маркуча без накрайник ще изчисти едно голямо нищо - грундът ще си остане пълен с лайна. За да има някакъв ефект, трябва сифон. С други думи трябва нещо като фуния в онзи край на маркуча, който ще почиства грунда. Може да се използва половинлитрова бутилка от Кока-Кола например, като се отреже дъното и, пробие се капачката и маркучът се пъхне в дупката на капачката, така че да се подава няколко милиметра вътре в бутилката. Ако дупката е направена добре, няма да има нужда от нищо допълнително, в противен случай може да се поуплътни с малко силиконче. Мисля, че инструкции за ползването на така полученото устройство не са нужни

VassetZ

ок, Боби ти си прав :lol: ама в тия 40 литра как ще пъхне тая половинлитрова бутилка, ъ?
Ако има много растения има да я умотава, абе...
ако е по-прецизен и му се занимава ще стане и без накрайник :wink:

Newby

има и малки бутилчици... 10х за съвета

Boby_

Цитат на: "VassetZ"ок, Боби ти си прав :lol: ама в тия 40 литра как ще пъхне тая половинлитрова бутилка, ъ?
Ако има много растения има да я умотава, абе...
ако е по-прецизен и му се занимава ще стане и без накрайник :wink:
Точно в момента съм седнал - неудобно е да се пише прав, но това е друга тема.  :wink:
Та на въпроса - растенията наистина усложняват нещата, но само с маркуч просто няма как да изкара достатъчно много от утайката в грунда. А и наистина има по-малки бутилки, както Newby правилно отбеляза.

П. П. Не се заяждам, просто те бъзикам.  :P

VassetZ

Мене ли бъзикаш или Ню? А също и да попитам какви са тези по-малки "бутилчици" и от къде мога да намеря :wink:  :roll:

Boby_

Цитат на: "VassetZ"Мене ли бъзикаш или Ню? А също и да попитам какви са тези по-малки "бутилчици" и от къде мога да намеря :wink:  :roll:
Естествено, че теб бъзикам.  :lol:
А по-малки бутилчици можеш да си намериш твърде лесно - само виж рафта за кетчуп и разни сосове в някой супермаркет и ще си харесаш размер, форма и даже вид на капачката. Изборът е голям.  :wink:

Newby

кво ще го праввиш тоя кетчуп... вземи си едно пътронче...  :D ама не чисти аквариума веднага щом 'изпразниш'.. въпросното шишенце.. хахс.. може да стане инцидент....  :P

Similar topics (5)

7665

Започната от niki929


Публикации: 6
Прегледи: 3511

24399

Публикации: 8
Прегледи: 4802

9093

Започната от beonedge


Публикации: 15
Прегледи: 7556

6598

Публикации: 5
Прегледи: 3283

4214

Публикации: 8
Прегледи: 4890