• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

20.10.2019 06:06

Новини:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!

Акваскейпинг конкурс
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Ексима
  • Killiman Ltd

Смяна на в&#

Започната от Асен, 26.05.2004 16:04

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

77

и каква вода :?:  и по колко :?:

Raven

взимам вода от извора срещу халите , до цум , обаче какъв и е състава точно не знам , не е много силна, в началото слагах по малко но сега сипвам половината от количеството което сменям .сменям 35л.всяка седмица от тях 15 са минерална вода.

Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

dido

То лошото на минералната вода е, че вътре има съединения на флуора, а той е едно ужасно активно и гадно нещо - от него правят повечето БОВ-ове...:-) За сулфатите да не говоря...

Иначе вътре си има Ca, K, Na, понякога и Mg - течен тор...

Raven

според препоръките които съм чел трябва да се сипва всяка сутрин по 200гр.но става въпрос за грузинска минерална вода боржоми с естествено растворен СО в нея.и това ежедневно добавяне се прави заради СО-то.аз сипвам 20л. поне 2 пъти в месеца за да не ми се вдигне твърдоста прекалено, преди като гледах криптокорини сипвах по редовно но сега нямам време да ходя за вода.
мисля че има ефект , но аз слагам и други неща , така че не съм сигурен.

miTko

"Михалково" е естествено газирана, обаче другите съставки?
Пък и трябва май да живеем там... :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ 

Vlado

Цитат на: "dido"То лошото на минералната вода е, че вътре има съединения на флуора, а той е едно ужасно активно и гадно нещо - от него правят повечето БОВ-ове...:-) За сулфатите да не говоря...

Иначе вътре си има Ca, K, Na, понякога и Mg - течен тор...

И според мен има доста гадости в минералната вода.

martinis

Хора, та аз живея до минералния извор , до Цум! И да не знам, че става тая вода за аквариума???
Че тя ако наистина има качества и се препоръчва, хм, що да не си пусна един маркуч до нас?  :lol:  :lol:  :lol:
Може, даже да бутилирам и на съботния пазар да продавам ха-ха...
днес съм в настроение, но сериозно си поставям въпроса за минералната вода - става ли за аквариума?

Raven

по добре питайте някой по осведомен за минералната вода , аз не мога да гарантирам че е полезна.
това е много стар номер на акваристите отпреди 15-20 години когато нямаше тетра сера и прочие химия и единствения начин да си добавиш малко минерали беше този, а какъв точно е ефекта не знам .
корифеите на руската акваристика го препоръчват този метод , но пак казвам това са виждания  от време оно.

Vlado

По добре недей!

dido

Аз позагледах етикета на една бутилка Хисаря. Тя за освен за вдигане на твърдост за друго май не става. Вътре е фрашкано с карбонати. Освен това има доста флуор и сулфати - лошо. Не видях да пише, че има желязо  и други микроелементи.

danchoto

Колко често трябвя да се сменя водата? Разбрах вече че 1/5 трябва да се сменя... Тук във форума чета че често трябва да се сменя, на други места пише че може с месеци да не се сменя...  Зависи ли колко риби има и колко растения?

Radi

Цитат на: "martinis"Хора, та аз живея до минералния извор , до Цум! И да не знам, че става тая вода за аквариума???
Че тя ако наистина има качества и се препоръчва, хм, що да не си пусна един маркуч до нас?  :lol:  :lol:  :lol:
Може, даже да бутилирам и на съботния пазар да продавам ха-ха...
днес съм в настроение, но сериозно си поставям въпроса за минералната вода - става ли за аквариума?

Братле ако искаш да си избиеш рибите за няколко дена давай. И аз един път като бях на някакви си 12-13 години се изхитрих като си взема няколко туби по 10л минерална вода, за 4 лв нито чакаш да се махне хлорта нито си губиш времето. Есктра ама не :!:
 :arrow: След няколко дена всичко измря. С изключение на фосилиса, който за мен е най-коравата риба. Наистина водата беше кристална, но все пак минералната вода съдържа какви ли не минерали. Ти да си виждал някакви рибки да живеят в минерален извор :?:  По-добре недей да си преебаваш рибите...това е съвета ми

веско

Цитат на: "danchoto"Колко често трябвя да се сменя водата? Разбрах вече че 1/5 трябва да се сменя... Тук във форума чета че често трябва да се сменя, на други места пише че може с месеци да не се сменя...  Зависи ли колко риби има и колко растения?
По колко и колко често се сменя част от водата всеки си е приценил сам за себеси с оглед на това рибите и растенията да се чустват добре.Аз лично имам 3 различни по големина аквариуми (40,100 и 330 литра),и на трите подменям 30% от водата през 5 дни.Не казвам че постъпвам правилно но така съм преценил че е най-добре за мойте рибки.

Mario

Цитат на: "веско"
Цитат на: "danchoto"Колко често трябвя да се сменя водата? Разбрах вече че 1/5 трябва да се сменя... Тук във форума чета че често трябва да се сменя, на други места пише че може с месеци да не се сменя...  Зависи ли колко риби има и колко растения?
По колко и колко често се сменя част от водата всеки си е приценил сам за себеси с оглед на това рибите и растенията да се чустват добре.Аз лично имам 3 различни по големина аквариуми (40,100 и 330 литра),и на трите подменям 30% от водата през 5 дни.Не казвам че постъпвам правилно но така съм преценил че е най-добре за мойте рибки.

Как не те мързи  :wink:

miTko

Мързелът е двигател на прогреса, обаче напоследък много често взех да сменям водата, направо ми омръзна.Водя неравна битка с водораслите... :?
Разни мои АКВАРИУМИ