• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 11:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с &#

Започната от MAKAPOB, 12.01.2005 00:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

Най-вероятно са колония от няколко различни вида.

tishovsx

Да и имат навик да папкат храната на рибите, на мене ми ядяха някога тубифекса
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

miTko

Нали вече уточнихме ,че живородките я консумират отчасти...
Разни мои АКВАРИУМИ 

Живко

Цитат на: "dido"Най-вероятно са колония от няколко различни вида.
доста пъти попадам на тази тема и не можах да разбера как да се справя с един такъв евентуален проблем.
raven обясни евентуални причини за появяването.
щом са бактерии явно се хранят с нещо органично.ако са един вид е по-лесно да разберем какви са и с какво се хранят,съответно да им спрем кранчето.но щом са колониите са от няколко вида може да се хранят с различни храни макар че се съмнявам.
затова струва ми се,една гладна диета може би ще помогне?
от друга страна третирането на целия аквариум с лек разтвор от калиев перманганат би трябвало да изтрепе повечето бактерии,може би и някой полезни.
това са изводите които аз си правя.
много е вероятно всичко това да са глупости..!!! как мислите?
Никой не се е родил научен.

dido

Хранят се най-вероятно с прахоляка, дето пада на повърхността на водата и органиката, дето изплува оттдолу.

Каквито и да са видовете, най-вероятно условията са благоприятни за всички от тях.

Стамен

Пласта на повърхността на водата се причинява от прекомерно развитие на камшичести водорасли. Премахва се чрез затъмняване на аквариума. Но за да се ограничи растежа на водораслите е важно отстраняването на органичните вещества, като за целта се поставя активен въглен във филтърното устройство. Е по-добре се пречиства водата ако има разпенител. Тъй като в този слой се развиват и много бактерии и инфузории поради нарушения кислороден обмен е целесъобразно използването на ултравиолетова лампа или озон за дезинфекция. Количество 0,5-1,5 мг/ч, концентрирано във филтъра е достатъчно.
Между другото виждал съм да се образува такава ципа поради не добре промит пясък.
А и някой, ако няма пари за озонатор, но има желание да си направи сам имам доста елементарна схема

discus

Цитат на: "Стамен"Пласта на повърхността на водата се причинява от прекомерно развитие на камшичести водорасли. Премахва се чрез затъмняване на аквариума. Но за да се ограничи растежа на водораслите е важно отстраняването на органичните вещества, като за целта се поставя активен въглен във филтърното устройство. Е по-добре се пречиства водата ако има разпенител. Тъй като в този слой се развиват и много бактерии и инфузории поради нарушения кислороден обмен е целесъобразно използването на ултравиолетова лампа или озон за дезинфекция. Количество 0,5-1,5 мг/ч, концентрирано във филтъра е достатъчно.
Между другото виждал съм да се образува такава ципа поради не добре промит пясък.
А и някой, ако няма пари за озонатор, но има желание да си направи сам имам доста елементарна схема

Кое по точно е "Количество 0,5-1,5 мг/ч" че нещо не разбирам :shock:

dido

Озона може би.

discus

абе и той май не се измерва така :D  :D  :D

Стамен

Ако нямаш плаващи растения слоя много лесно се маха с лист хартия. Листа да е с площ колкото на аквариума ти. Поставя се да легне на повърхността, след което започваш да вдигаш листа нагоре с една от тясните му страни. Всичкия повърхностен слой полепва без проблеми по листа. По принцип за този проблем може да се ползват и химически средства, но тяхното дозиране е трудно.
А също може да използваш и водни бълхи те дават голям ефект срещу водораслите, пък и рибите има какво да си похапват.

dido

Цитат на: "discus"абе и той май не се измерва така :D  :D  :D


Верно бая факир трябва да си да го дозираш в грамове от самоделката озонатор :-)

discus

е който го може го може :D  :D  :D

Raven

камшичести водорасли :?:
ципата е бактериална -няма водорасли.
активният въглен помага ,но трябва и да се просифонва дъното по активно и по чести смени на водата ,защото после пак се връща в изходно положение.
УВ лампа може да я премахне ако  с пеноуловител изсмуква ципатаот повърхноста  и я прекарва през лампата-и това е вариант ,УВ лампата е универсален стерилизатор.
а за озонатора самоделка четох една статия от която останах с впечатление че е доста опасен,видях и схемата - наи общо казано ток преминава през кислород - не ми прозвуча здравословно :lol:
използват озонатори в аквариуми с дискуси основно.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

discus

Цитат на: "raven"камшичести водорасли :?:
ципата е бактериална -няма водорасли.
активният въглен помага ,но трябва и да се просифонва дъното по активно и по чести смени на водата ,защото после пак се връща в изходно положение.
УВ лампа може да я премахне ако  с пеноуловител изсмуква ципатаот повърхноста  и я прекарва през лампата-и това е вариант ,УВ лампата е универсален стерилизатор.
а за озонатора самоделка четох една статия от която останах с впечатление че е доста опасен,видях и схемата - наи общо казано ток преминава през кислород - не ми прозвуча здравословно :lol:
използват озонатори в аквариуми с дискуси основно.

е по често се ползва UV при дискусите :D .озонатора е гадно нещо поне така съм чел

DicH

а актижниа жуглен не лисхажа ли и растениата от нуйните им органинцхни жесхтестжа - откакто го слойих ножите листа жзеха да излизат едни бледи поцхти жулти

Similar topics (5)

57487

Публикации: 5
Прегледи: 2287

10575

Публикации: 9
Прегледи: 4428

5293

Публикации: 5
Прегледи: 3765

52213

Публикации: 10
Прегледи: 3693

45894

Публикации: 2
Прегледи: 3175