• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 17:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нов аквар

Започната от веско, 11.08.2004 19:08

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

веско

Привет на всички които се навъртат във форума.Аз ще ви кажа как си подготвих новия аквариум,пък вие ще ми кажете добре ли съм постъпил.Та значи-аквариума е втора употреба затова основно го измих и след това го напълних с 0,2%разствор на калиев перманганат.Така престоя 24 часа ,след което го изпразних и отново го изплакнах.Със грунда постъпих по същия начин.Напълних аквариума преди три дни ,днес пуснах филтъра и сложих малко храна.Мисля да пусна рибетата след 10 дена.Кажете добре ли съм постъпил :)
2

sho

можело е да не слагаш храна щом имаш 10 дни търпение:) ама не е грешка(споре мене), ако ше слагаш рсастения засади и тях сегa!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

niky

Да, растенията може да ги сложиш, но трябва и да пуснеш лампите.
По 10-12 часа на ден.
Колко е голям тоя аквариум?
Какви риби ще пускаш?

веско

Ами,аквариума е 300 литра.За рибите-сребърни акули ,ама още не съм решил с какво да ги комбинирам.

niky

O, браво. Сериозен аквариум.
И не забравяй, че тия акули стават доста големи. Иначе са страхотни, и аз имам.
И трябва да имаш поне 2,3, защото те всъщност са барбуси и са стадни.
Успех.
Чакаме снимки  :lol:

веско

Започнах сериозно да се притеснявам,мина вече повече от седмица ,а водата неще да се избистря.Това нормално ли е и ако не е какво да правя.

Raven

какъв е филтъра?
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

веско

Във момента съм със два вътрешни Акваел Фан-2.

Raven

това си е механична филтрация,и да имаше био филтър пак щеше да ти трябва време да се задейства-така че надали е от това.засади максимално растения-дъбче ,лимнофила, ричия-те растът най бързо -после винаги можеш да ги изхвърлиш.дали не си сложил повече храна.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

sho

Цитат на: "веско"Започнах сериозно да се притеснявам,мина вече повече от седмица ,а водата неще да се избистря.Това нормално ли е и ако не е какво да правя.
ми тебва вече да почне да се избистря 5-7 ден би трябвало( по книга:)), ама има много субективни фактори  почакаи още ден два пък ако резултата е същия ше го мислиме :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

aqua

Здравей Веско,
Причина за забавеното избистряне понякога може да е засилената циркулация на водата в съда.
Понеже не познавам схемата, по която си монтирал двата филтъра в твоя аквариум препоръчвам да огледаш струите, които излизат от тях.
Виждал съм случаи, когато силната струя предилвиква раздигане на "ил" - най-фини частици от дъното, особено ако фракциите, с които е покрито не са добре промити. Ако твоят случай е този не му бери грижа. Лесно се оправя само с пренасочване на струите.
Питане - добре ли ти е промит пясъка и чакълчетата по дъното?

веско

Доста си играх да промивам грунда ,така че мисля че не е там проблема.Ще изчакам още 2-3 дни и ако не се оправи ще ви потърся за съвет.

веско

Наи-после водата се избистри и мисля утре да пусна рибките.Параметрите ги докарах до ph 7 твърдост 11 ,температура 25 .Мисля че за акулките е добре ,но още не съм решил с какво да ги комбинирам.Даите някакви идеи.

Raven

твърдост 11 е височка за повечето растения,но пък добре ще ти вървят ехинодориусите или лимончето.сигурно такава ви е водата от водопровода.ако искаш да я омекотиш за да гледаш растения ще трябва да си пуснеш СО.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

веско

Твърдоста на водата от водопровода е 7-8 и затова сложих малко ClCa2.От растенията си засадих хилядолистник.

aqua

На първо място честит нов дом за рибите!
Много се радвам, че при теб всичко върви добре.
По долу ще ти приложа едно списъче с риби, съвместими ПО ПРИНЦИП с твоите сребърни акули. Това последното предполагам, че е "Balantiocheilos melanopterus" или известен, като "Barbodes melanopterus".
Само от теб и твоите предпочитания зависи какво ще купиш (ще ти дадат) за попълнение.
Има една уговорка, че съвместимите риби не винаги са съвместими. Вероятно новите ти риби ще са отрасли екземпляри с оформен характер. В зависивост от това как и къде са били отглеждани може да се окажат доста свадливи и нападателни някои от тях. Просто бъди подготвен за евентуални изненади нищо повече.

семейство
 латинско име;          популярно име;              
Loricariidae
Ancistrus dolichopterus;   Анциструс;
Cichlidae
Altolamprologus compressiceps;
Anomalochromis thomasi;  Афр. пеперудова цихлида;
Apistogramma cacatuoides; Папагалова цихлида;
Apistogramma nijsseni;
Apistogramma panduro;      Синя апистограма;
Archocentrus sajica;            Т-цихлида;
Cichlasoma salvini;              Трицветна цихлида;
Astronotus ocellatus;           Оскар, речно куче, астронотус;
Cyprinidae
Barbodes schwanenfeldii;     Калайдисан барбус;
Chela caeruleostigmata;      Летящ (скачащ) барбус;
Cyprinus carpio carpio;        Кои;
Danio aequipinnatus;           Гигантско данио;
Epalzeorhynchos frenatum;  Червеноопашата акула;
                                       у нас му казват Лабео
Callichthyidae
Corydoras metae;               Маскиран коридорас; или Зоро (по варненски), въобще повечето коридорас стават за дънна компания
Characidae
Exodon paradoxus;
Gymnocorymbus ternetzi;    Черна тетра;
Metynnis hypsauchen;          Сребърен долар;
Helostomatidae
Helostoma temminckii;         Целуващо гурами;
Belontiidae
Trichogaster trichopterus;     Гурами, трихогастер;
Melanotaeniidae
Melanotaenia fluviatilis;        Меланотения; виж всички меланотении
Apteronotidae
Apteronotus albifrons;          Индийски нож;

Стига толкова, че ще задръстя темата, а и най-вероятно ще се затрудниш в избора си.
Ако приемаш съвет от непознат - засели с нещо, което ти харесва и си наясно как да го гледаш и има кой да те съветва. Например нещо от близък на теб.
Аз например в твоя случай бих добавил към акулите ти опалисциращ (мраморен) трихогастер + сребърен долар + меланотения + сомчета за дъното.
Наслука в избора!

веско

Благодаря,предоставими много материал за размисъл.Засега ще сложа 4 терниции,4 мозаечни трихогастера и анцитруси.

Boby_

:) Написал си много готин постинг и има доста интересни видове. Обаче не съм убеден, че са съвместими помежду си. Давам прост пример - нека си представим един аквариум с 30-сантиметров астронатус и добавим в него 3-4 черни тетри или апистограми. Какво ще се случи? Няма да влизам в подробности, само ще кажа една дума: АМ!  :wink:

Similar topics (5)

32131

Започната от tomatomov197


Публикации: 9
Прегледи: 6305

35999

Публикации: 12
Прегледи: 4588

43142

Публикации: 15
Прегледи: 8678

18866

Публикации: 14
Прегледи: 12433

25062

Публикации: 19
Прегледи: 9687