• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 18:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Външен фи

Започната от NikolaV, 17.11.2004 11:14

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

u-taka

значи меря доста почесто от колкото чистя
амоняк=0 нитрити=0 нитрати=15мг/л фосфати=0

Boby_

Цитат на: "u-taka"значи меря доста почесто от колкото чистя
амоняк=0 нитрити=0 нитрати=15мг/л фосфати=0

В такъв случай ме успокояваш наистина - аз не съм чистил от около 4 месеца, пък не меря.  :lol:

NikolaV

Абе за филтърът май пари няма да има. Само за филтър... :)
Харесах си тези два модела на Hagen.
Този го дават за 300 л. аквариум:
http://www.hagen.com/usa/aquatic/product.cfm?CAT=1&SUBCAT=107&PROD_ID=01002100020101
И този за 400 л.:
http://www.hagen.com/usa/aquatic/product.cfm?CAT=1&SUBCAT=107&PROD_ID=01002150020101
Мога ли да се доверя на кутията. В смисъл като пише за 300 л., ще се справи ли наистина? Или да се презастраховам с по-големия ако не много по-скъп?

Boby_

Размерът определено има значение (за канистрови филтри говоря, де), така че винаги взимай ПО-ГОЛЕМИЯ.  :lol:

discus

взимай Fluval 404 дори и да е верен дебита който пишат, той се отнася само за самата помпа  т.е. като добавиш пълнежите дебитът обикновенно пада, като се поизцапат пълнежите дебитът отново пада а както стана въпрос за чистене можеш да увеличиш точно тази периодичност.

u-taka

е това да не ви дава повод да ''заебете'' филтрите
на около година трябва да се подменя 1/2-1/3 от био медията

Longanlon

да подменяме? че защо? ако е вата някаква - съгласен съм, ама ако е керамика - тя не се изменя по никакъв начин с времето - не гние, не се разгражда...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

discus

Цитат на: "Longanlon"да подменяме? че защо? ако е вата някаква - съгласен съм, ама ако е керамика - тя не се изменя по никакъв начин с времето - не гние, не се разгражда...

ако е пореста керамиката с течение на времето порите се запушват а от там пада съответно и площта която е имала като нова.

dido

Тя ('керамиката') се задръства, затова и трябва да се обслужва. Но да се сменя няма нужда. Твърдят, че изваряване за 30-на минути и след това обилно измиване върши работа. Така се отпушват микропорите, в които се заселват бацилите.

u-taka

значи вечни са само био-сферите или онова кото бе споменал
някои от форума за нарязани сламки но те главно се ползват за
wet/dry за  другите порести историй като керамика, лава просто се затлачват и гадовете вътре умират чувал съм че става с изваряване но не съм пробвал

u-taka

дидо дане си бачкал печатар не моем да се вреди бре (шегичка)

dido

:lol:

В момента бачкам за такава 'фирма'  :wink: Явно съм прихванал...

Boby_

И аз мисля, че преваряването е достатъчно, за да се пребори със задръстването, не е нужно да се подменят. Във всеки случай аз моята керамика не съм я сменял изобщо досега, а спад в ефективността на филтрирането нямам (поне видим такъв, разбира се).

scroll_lock

точно такава тема щях да поуууствам. Значи проблемата е следната. Купих си външен филтър. Канистър.. кофа дет му се вика. Сакем... много поздрави на Боби  :D  "маратон2000"  Бачкаше шумно в началото заради въздуха вътре, но след ден се оправи и стана много тих. Обаче от вчера почна да дрънчи странно.. издава много странен точно дрънчащ дразнещ звук.. Аз спя в тая стая да му.... Какъв е проблемъ според вас ?

Boby_

Цитат на: "scroll_lock"точно такава тема щях да поуууствам. Значи проблемата е следната. Купих си външен филтър. Канистър.. кофа дет му се вика. Сакем... много поздрави на Боби  :D  "маратон2000"  Бачкаше шумно в началото заради въздуха вътре, но след ден се оправи и стана много тих. Обаче от вчера почна да дрънчи странно.. издава много странен точно дрънчащ дразнещ звук.. Аз спя в тая стая да му.... Какъв е проблемъ според вас ?

Щом дрънчи, има някаква механична повреда. Отвори го и виж.

Similar topics (5)

33893

Публикации: 8
Прегледи: 5409

1783

Публикации: 3
Прегледи: 2812

13155

Публикации: 1
Прегледи: 2460

59473

Започната от radiwwww


Публикации: 3
Прегледи: 3024

29195

Публикации: 6
Прегледи: 6558