• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 17:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аерация

Започната от Хунта, 06.12.2004 09:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хунта

Предполагам, че това е доста тъп въпрос, но ...


Имам аквариум 100л.
-помпа aquaEl fan2

Имам нужда от допълнителна аерация, какво е най-удачно да избера?
Дпълнителна въздушна помпичка + камък .... или има и по-добри варианти?

Boby_

Цитат на: "Хунта"Предполагам, че това е доста тъп въпрос, но ...


Имам аквариум 100л.
-помпа aquaEl fan2

Имам нужда от допълнителна аерация, какво е най-удачно да избера?
Дпълнителна въздушна помпичка + камък .... или има и по-добри варианти?

От допълнителна аерация (както и от аерация изобщо) определено нямаш нужда. Имаш нужда от още филтрация.

Хунта

ммм ... значи понеже пуснах 3 дискуса ... и ми казаха, че им трябва много кислород :) та аз за това .... реших, че трябва ...

Иначе ако е по-добър варианта с допълнителното филтриране ... мога да си взема още една помпа ...

niky

По-принцип, 100 л за дискуса е много, много малко. Но...може да опиташ.

Проблема с дискусите е, че изискват доста висока температура. А при по-висока температура кислорода във водата е по-малко.

За 2 помпи пък 100 литра  - то съвсем няма да остане място за рибите.
Според мен, най-добрия вариант в тая ситуация е да си вземеш един нов, по-мощен филтър. :lol:

Хунта

:) Niky, благодаря за съвета ... мисля точно така да направя.

В момента температурата я държа на 30 градуса

Ще си закупя един външен филтър ... понеже съм далече от мисълта да им стеснявам още жизненото пространство. Иначе знам, че е малък съда, но за момента с това разполагам :) а и като спомена за по-голям аквариум в къщи настава една "дискусия" :) не си е работа ....


П.С.

ще съм много благодарен ако дадете съвет, на какъв фъншен филтър да се спра :)

niky

По принцип външен филтър за 100л аквариум не е много рентабилно.
Вземи си филтъра на СЕРА, гледам че го предлагат за около 100 лева, което е много много добре.

http://www.petshop1.com/?m=f&a=14&e=view&d=555

Пък и ще ти служи за в бъдеще за по-голям аквариум (по характеристики до 240 литра).

Хунта

Ок ;) мерси пак ще послушам съвета, дори мисля да инвесирам в малко по-големия модел защото ако ми позволят ъпдейт мисля да взема нещо към 300л.

discus

Цитат на: "Хунта"ммм ... значи понеже пуснах 3 дискуса ... и ми казаха, че им трябва много кислород :) та аз за това .... реших, че трябва ...

Иначе ако е по-добър варианта с допълнителното филтриране ... мога да си взема още една помпа ...

Дискусите спокойно можеш да ги гледаш и при 28 градуса.Но ти имаш други два основни проблема. Първо не знам колко са ти големи рибките но дискусите са стадни рибки и е хубаво като се взимат да са минимум 6-8 броя зашото след известен престой в аквариума ти ще почне подялба на територията и при 3 броя си представи каква гонка ше има срещу набелязаните. Другия проблем е пространството в 100 литра можеш да гледаш възрастна двойка, но никак не е препоръчително за подрастващи дискуси или просто да кажем че трябва да е за много кратко.
За аерацията това е пълна ала-бала едно вътрешно филтърче с насочена струя към повърхността ще осигури достатъчно кислород а те дори имат възможността да вкарват и мехурчета но това е излишно.
Щом си се захванал с дискуси трябва да знаеш че най доброто което можеш да направиш за тях това е ежедневна смяна на част от водата.

Similar topics (5)

43541

Публикации: 8
Прегледи: 5404

3383

Публикации: 9
Прегледи: 6772

59751

Публикации: 1
Прегледи: 1382

4419

Публикации: 10
Прегледи: 6185

35931

Публикации: 5
Прегледи: 2924