• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

въпрос относно аквариум

Започната от PITBULL, 03.02.2007 10:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

PITBULL

Здраверите.Значи пичове от много време чета форума ви обаче скоро се регнах.Значи искам да попитам следното , решил сам  да си направя аквариум 85х35х40 ДхШхВ но стаклата с които разполагам са 6 мм.Ще издържи ли или може да се получи да се сабудя някоя сутрин и да плувам с рибите  *bg* А и още нещо понеже видях тук че пишете за някакви разпънки дали да не му  сложа за по голяма здравина да не стане беля.Във саита видях за размери 100х40х40 с 6мм затова реших ,че няма да има проблем и се пак исках да се допитам до вас щото като гледам има  доста сериозни хора измежду вас.

anonto

Преди година и половина си лепих сам аквариум с размери 85/45/45 с 6мм стъкло. За сега нямам никакъв проблем с него. Даже ми изглежда доста здрав. Така че според мен може да лепиш смело. Все пак е добре да сложиш и разпънки. Прочети в форума има теми където е обсъждано достатъчно за тях за да придобиеш представа как се слагат. И ако стъклата са ти стари ги прегледай добре дали не са одраскани някъде.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg58.imageshack.us%2Fimg58%2F9057%2Faf2ck5.th.jpg&hash=85ebd098ed0cca62675dd280ef689eeb20f85b3b

PITBULL

03.02.2007 12:07 #2 Last Edit: 03.02.2007 12:12 by PITBULL
Стъклата ми не са стари от някакви стъклопакети за алуминиева дограма са.И не са надрани въобще,а за разпънки прочетах доста теми и ми стана ясно как се правят и с каква цел мисълта ми е дали 6е издържи и без разпънки

DarKness

85/30/45  от 6мм без разпънки би трябвало да издържи, но лично аз обичам да се подсигурявам и бих сложил разпънки
160л.
M. esterae
L. hongi
L. caeruleus

Георги

Направи го 80x35x40 щом е 6 мм. и без разпънки.

PITBULL

03.02.2007 17:43 #5 Last Edit: 03.02.2007 17:52 by PITBULL
мерси пичове за съветите понеделник отивам при стакларя да ми реже стъклата.
Подготвил сам си 100 ватов нагревател с реле и потапящ филтър зелен 600л на час мисля 4е 6е му е голяма за този аквариум но такава ми испадна затова 6е сам като за начало с нея.
като го залепя ше пусна снимки мисля последно да го направя както каза колегата 80х35х40

DarKness

Цитат на: Георги - 03.02.2007 15:16
Направи го 80x35x40 щом е 6 мм. и без разпънки.

45 е множко за 80 дължина
160л.
M. esterae
L. hongi
L. caeruleus

PITBULL


Joro Vn

  Направи си го и с твоите първоначални размери, даже може да го удължиш с още няколко сантиметра, ако решиш да сложиш луминисцентни пури Т5, 39 W. За тези размери може и без разпънки, но по- добре сложи. Не знам защо искаш да няма. Достатъчни са две по дължината на големите стъкла, без напречна м/у тях. В противен случай стъклата леко ще се издуят, особено в горната част. Ако там трябва да "легне" бъдещ капак, ще е кофти. Неустойчива стойка също може да се отрази. Ако по някаква причина чукнеш горната част на стъклата, където са най- големи напреженията, може да тръгне пукнатина, особено ако се нарани стъклото. С разпорки може да се избегне подобна ситуация. 

doncamillo

Със сигурност ще се издуе без разспънки.Ако не искаш успоредни на предното и задното стъкло можеш да сложиш само една перпендикулярна на тях 12-15 см в средата на аквариума и ще свърши работа
420л Малави М'буна F1
400л Малави Утака
190л Танганайка

PITBULL

батка там е работата че аквариума ще лежи на 80х35 и няма как да го направя по дълъг или широк ;)
Като го направя пак 6е пиша за някои съвет.

Joro Vn

  Ми сложи върху тези 80 х 35 втори плот с размерите на дъното, батьовото :-P. Освен ако не се пъха в секция или друг мебел. Не е толково тежък аквариума и обикновено ПДЧ би свършило работа. Напречната разпънка ще ти пречи повече при обслужване. А иначе може и да къпеш бебе в него, ако решиш да се откажеш от акваристиката  8-).

PITBULL

ок утре отивам да ми режат стъклата прая го последно 85х34х45 с разпънки по дължината на аквариума.И последен въпрос за аквариума сиг ви умръзна да се занимаате с мен сорка ама сам начинаещ още , начи разпънките 6е ги направя по дължина на целия аквариум 6те ги залепя на горната част на предното и задното стъкло там кадето ще бъде 85, а да сложа ли и на страничните и отдоло е въпросът ми 6тото видях 4е и отдоло слагат някои а не сам запознат много много.И благодаря на всички за адекватните отговори. *privet*

DarKness

отдолу не са ти нужни толкова, особенно ако дъното ще е вписано
м/у другото, да не залепиш разпънките горе и за страничните стъкла...остави 1см отпред и малко повече отзад, че нали там ще влизат и кабелите за нагревателя и филтъра
160л.
M. esterae
L. hongi
L. caeruleus

Joro Vn

  Дръпни още малко дължината, не се скрънзи ;-)! За луминисцентни пури Т5:
  - луминисцентна пура PHILIPS /Т5, дължина 863 мм/         - 39 W, 3500 lm;
  Странични разпънки не са ти необходими за "заздравяване" на аквариума. Ще имат смисъл евентуално като опора на покривни стъкла.
Цитатда не залепиш разпънките горе и за страничните стъкла...остави 1см отпред и малко повече отзад
Може и повече- до около 5 см. Прецени колко см ще ти са необходими.

Similar topics (5)

889

Започната от defekt


Публикации: 8
Прегледи: 5761

22921

Публикации: 8
Прегледи: 5617

60102

Започната от Noev__


Публикации: 8
Прегледи: 1261

12745

Започната от Ermak


Публикации: 10
Прегледи: 7187

47521

Публикации: 6
Прегледи: 5497