• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ТОП филтър за цихлиди

Започната от PVV, 24.01.2015 15:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

PVV

В крайна сметка сглобих това. Остава да залепя частите и да ги подвържа с гъвкав маркуч. Филтъра пасна идеално под капака на аквариума. Остава да пробия покривното стъкло за да може да подведа изходящата вода от филтъра под нивото на водата в аквариума за да не шуми. Ще побере приблизително около 4 литра медия. Мисля да го набухам със сипоракс и керамични пръстени , а под тръбата вата.
Изработи го едно приятелче от плексиглас, а тръбите са от магазин за ВИК най-малкия размер 20 мм


Penta

Ауу , то станало като купешко. Браво!

PVV

Не знам дали ще се загрява много от лампите под капака. Чудя се дали да не го облепя с коркова обвивка.

danielm

Цитат на: PVV - 09.03.2015 21:28
Не знам дали ще се загрява много от лампите под капака. Чудя се дали да не го облепя с коркова обвивка.
Поне кухнеско фолио. Така и светлината ще е по-малко.

Mirobg

Цитат на: PVV - 09.03.2015 21:28
Не знам дали ще се загрява много от лампите под капака. Чудя се дали да не го облепя с коркова обвивка.

Неби трябвало да загрява кой знае колко,все пак постоянно ще се сменя водата от помпата. Проблем ще е светлината. Ще зеленясваш много бързо...
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

PVV

10.03.2015 13:07 #20 Last Edit: 11.03.2015 20:40 by PVV
   За зеленясването е ясно ,че трябва да се облече филтъра, но мислех и изолация да правя, но май няма нужда. Като се замисля, то всичко се загрява отгоре. Май ще мина с едно фолио.Като пусна филтъра ще пусна снимки.

Публикациите са слети: 11.03.2015 20:40

Облепен е вече с кухненско фолио и медията е приготвена. Направих проба на флейтата и се оказа, че пръска много добре. Шум от изтичаща вода също не се чува. Изходящата тръбичка е потопена 3 см. във водата. Жълтия маркуч обаче ще го сменям ,защото едно ,че е жълт и второ -трудно се огъва и не може да се нагласи хубаво системата под капака.Трябва ми нещо доста по повратливо с нужния диаметър.


koifish

продават се силиконови гофрирани маркучи по железариите- отвътре са гладки отвън гофрирани аз съм с такъв от 2 години
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

_Kirilov

Еми станало е :)
Но не виждам къде и как ще сложиш гъби или вата. Доста си се отклонил от първоначалната идея. Точно за цихлидите мисля , че на първо място трябва да ги е механичната филтрация защото са си прасенца.
Направи видео или снимки на самия аквариум как стои  *privet*

PVV

Работи вече няколко дена. Струята, която пада в аквариума обаче е доста силна и дори е изровира грунда, както се вижда от видеото. Мисля да сложа едно коляно на 90 градуса и струята да се плъзга по предното стъкло по дължина. Така ще се получи и кръговрат на водата.Сега от където взема вода помпата ,там се връща и водата от филтъра. Ватата е събрала доста боклуци, но отдолу керамиката е чиста. Мисля да пера ватата като сменям водата и ще се получи.Отгоре на филтъра има капак от плексиглас и капака го затваря съвсем. Не си личи ,че има филтър в капака като го затворя.
Видео споделяне / VBOX7





koifish

вместо коляно сложи дъга/45градуса/
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Similar topics (5)

39971

Публикации: 5
Прегледи: 5641

2177

Публикации: 31
Прегледи: 14483

32563

Публикации: 19
Прегледи: 10081

23357

Започната от Borko7


Публикации: 12
Прегледи: 5839

15073

Публикации: 25
Прегледи: 15216