• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

търся съвет

Започната от LekoBaceLeko, 04.04.2014 22:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

LekoBaceLeko

Здравейте. От  около 2 месеца гледам малко рибки в едно аквариумче :) което по необясними причини ми умалява.
Та съм решил да позалепя малко "джамове" за получаването на един 140 литров водоем.
Това към което съм се насочил е размер 80/50/35 , 6мм дебело стъкло със опцията вертикалите да стъпват върху дъното. Изгледах бая клипчета и изчетох бая статии по темата, но все още се двоумя дали съм подбрал правилното стъкло и методика на слепване (Дали да мажа със спринцовка, дали да пердаша със силиконовия пистолет и тиксо което не знам как да поставя за да не мацам на далеко и т.н.)
Та бих замолил всеки който е правил и има опит с лепене на аквариум да ми сподели мнението си и евентуално опита.

ПП
Не съм закупил все още стъклото поради това, че не мога да се реша кое е правилно и кое не.
Евентуално ако може да кажете как се лепи тиксото и как се маже , ако има нужда след премахването на тиксото.

qoke2

Здравей, моят съвет е, да не се заминаваш с глупости и да си го поръчаш на някой, който е залепил стотици аквариуми. Разликата в цената на която взема той стъклото и на която ще ти го дадат на теб, ще изравни крайната цена и ще излезе, че си се мъчил за няма нищо, както направих аз преди време ... :) Освен ако не искаш да се гордееш сам с произведението си де!  Инъче 6мм мисля, че става, но аз бих се застраховал с 8. Помисли да е клеър вижън .. ще разбереш след време защо.

LekoBaceLeko

Цитат на: qoke2 - 05.04.2014 00:34
Здравей, моят съвет е, да не се заминаваш с глупости и да си го поръчаш на някой, който е залепил стотици аквариуми. Разликата в цената на която взема той стъклото и на която ще ти го дадат на теб, ще изравни крайната цена и ще излезе, че си се мъчил за няма нищо, както направих аз преди време ... :) Освен ако не искаш да се гордееш сам с произведението си де!  Инъче 6мм мисля, че става, но аз бих се застраховал с 8. Помисли да е клеър вижън .. ще разбереш след време защо.

23 лв. стъклата + 3 лв. силикона = 26 лв.
В единствения за града ни магазин на 100 % за рибки 58л. аквариум струва 22 лв.
Както и да го смятам ми излиза по евтино,  и не пречи човек да научи "нещо" в повече.
И само да отбележа няма да ми е 1-вия аквариум но ще ми е 1-вия с такива размери и затова искам да стане от раз и сравнително чисто от към "клепаница" . Та въпроса е не дали да си го правя сам или да си го купя, а как да си го направя.

Caxapa

Моята препоръка е да се обърнеш към  местният майстор на аквариуми- http://aquariumbg.com/forum/profile/?u=9020 Това е майстора, който е от Търново и прави аквариуми  с форма която дори не си си мечтал.

vanko77777

Послушай Caxapa майстора наистина е добър
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Similar topics (5)

57464

Публикации: 5
Прегледи: 3643

38142

Публикации: 18
Прегледи: 11014

22064

Започната от vali7447


Публикации: 10
Прегледи: 7549

1590

Публикации: 2
Прегледи: 2769