• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 17:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Стар аквариум - рискове?!

Започната от twist69, 01.03.2015 22:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

twist69

Здравейте!
Тези дни приятел ми предложи 2 скаларии. Ентусиазирах се и изрових от тавана един стар аквариум (30л. - 50х22х30/д-ш-в/). Като гледам оръфаните му стъкла и неравномерните шевове, най вероятно е опит за самоделка на баща ми от едно време. Напълних го с вода и от единия ъгъл сълзеше. Реших да го залепя с едно универсално лепило (цък). После реших да го позакрепя. Изчагърках  надигнатите шевове от вътрешната страна с нокът и минах с лепилото и там.
Та въпросът ми е - има ли опасност този стар аквариум да се отлепи от един път и да ми наводни стаята или по принцип подават някой друг сигнал преди това да се случи?
Ясно ми е че сигурно съм в разрез с всички правила и за ентусиасти като вас, това изглежда абсурдно, но планирам скоро да си направя нов аквариум и този ще е временно докато ми остане време и заделя някой лев.

Благодаря предварително!


vanko77777

Този направо го изхвърли и си вземи по голям,  щом тече и без това е малък за скаларии
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

twist69

Да, това и ще направя, но моя приятел е на зор, че си е купил други риби, а скалариите ги ядат. За първо време дали представлява опасност? Касае се за месец, месец и нещо най-много. Докато се организирам да си конструирам един хубав аквариум с качествени материали.

Caxapa

Решението си е лично твое. Рисковета от наводнение също. Съвети са ти дадени а и в толкова малко литри ще мъчиш рибите дори и да стоят в него една седмица.  За другите фактори по добруването на рибите е излишно да пиша в момента.

Similar topics (5)

21784

Започната от danislav


Публикации: 3
Прегледи: 3417

6214

Публикации: 21
Прегледи: 13359

9916

Публикации: 1
Прегледи: 4991

50057

Публикации: 7
Прегледи: 4180

4395

Публикации: 10
Прегледи: 4647