• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 14:54

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Скаридарник за 10 мин.

Започната от Асен Евгениев, 07.02.2010 16:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

От това положение,

за 10 мин. /почистване на ръбовете на стъклата с ацетон, нанасяне на силикон и сглобка/
се получи това. Малко оплесках със силикона, но като за първи път... Като захвана по-големите
ще лепя хартиена лента. *THUMBS UP*

Размери:
50/30/30 , 45 л., 4 мм. стъкло
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Vannkata

аз бих използвал черен или прозрачен силикон и хартиено тиксо...

dandy

Има специални силикони за стъкло и аквариуми, силно се надявам и твоят да е такъв /нали пише на опаковката ти, че е за тези цели/. Добре е станало, но защо не си купиш прозрачен или най-добре черен. Ще изглежда дваж пъти по-добре

Асен Евгениев

07.02.2010 17:30 #3 Last Edit: 11.02.2010 12:24 by akapulko
Цитат на: dandy - 07.02.2010 17:23
Има специални силикони за стъкло и аквариуми, силно се надявам и твоят да е такъв /нали пише на опаковката ти, че е за тези цели/. Добре е станало, но защо не си купиш прозрачен или най-добре черен. Ще изглежда дваж пъти по-добре
Мислех да лепя с Dow Corning 881, но само днес намерих време, а в неделя в кварталната железария
имаше само това /поне е за аквариуми/. А за хартиеното тиксо просто ме домързя. Поне има кой
да чисти после. :-D
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

santah

Интересно ми е с какво придържаше/подпираше стъклата в процеса на лепене?

Асен Евгениев

Цитат на: santah - 07.02.2010 17:51
Интересно ми е с какво придържаше/подпираше стъклата в процеса на лепене?
С нищо. Сложих силикон по четирите страни на дъното /страничните стъкла лягат на него/.
След това сложих силикон по късите страни на предното стъкло. Поставих предното и едното
странично стъкла, нямат нужда от подпори, крепят се едно друго / по страничното стъкло
не се слага силикон, използва този от дъното и предното/. Следва второто странично стъкло,
като стъпи в силиконо на дъното и се опре в предното няма нужда от подпиране. Накрая
се слага силикон по късите страни на задното стъкло и се поставя. От двете страни аквариума
го пристегнах леко с тиксо, да натиска предното към задното стъкло. Това е една от тренировките,
които ще проведа преди да се захвана с 350 литровия. Тогава обаче ще си направя специалната
стойка за лепене на аквариум. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

santah

Дъното вписано ли е или стените са залепени върху него?Мислиш ли да го подсилваш допълнително?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Опс, ти си споменал за дъното,но аз сега забелязах...

nikolaytoshev

Браво *BRAVO*
Добре си се справил. *privet*

kamos

Изчакай два дни и задължително тестове в банята :-)
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

miTko

Много цапаш! Човека е прав, прозрачен силикон и хартиено тиксо...Марката на силикона няма значение за такъв аквариум, не се вживявайте толкова.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Асен Евгениев

Може да съм го направил ургулешката /набързо и през пръсти/ , но от три дни е пълен и
няма течове. Като за първи опит е задоволително. *THUMBS UP*

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (3)

25568

Публикации: 6
Прегледи: 6530

26813

Публикации: 8
Прегледи: 6212

8796

Започната от botan


Публикации: 7
Прегледи: 6592