• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 23:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

система за co2 с киселина и сода

Започната от petyo, 24.03.2013 22:43

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

stanislav89

Пропуска системата от някъде.

unior

Стигнах до същия извод, оставих системата изключена и сутринта налягането беше паднало наполовина. Явно епоксидната смола не е е подходяща в случая за залепване и уплътняване.


stanislav89

Моята е със силикон и държи. Но свършва бързо  :-D

evgeni200

unior - каноколит за ускорител сода за хляб :-)

unior

Работи , ама не баш :-D пак има някъде теч.
Почвам да се заинатявам и докато не го подкарам нема да се дам ако трябва с него ще спя :-D

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2Fab1hdt.jpg&hash=819e32f21aa014965a411ac8e7a9ea5ae6ddf67a

stanislav89

С толкова много рязания на маркучите и свръзки, нищо чудно да изпуска от там.

unior

Гарантирам че не е от тях, използвам ги от много време и са многократно проверени.
Проблема е присъединяването към капачките на бутилките, когато вдигне 0.5 до 1 бар се издуват и фъсссс малко ама достатъчно  :-), но пък ми е забавно :-D

Георги

Топни я във ваната за 10 минути.

unior

Първи закон на Мърфи за пневматиката: Винаги изпуска от където си сигурен че не изпуска...
В случая дефектни връзки на ел. клапана, махнах го докато намеря решение на проблема и системата работи и поддържа налягане вече два дена *YAHOO*
И да попитам , трафа с който захранвам клапана много грее, признавам че хванах първия непотребен на 12V  който ми се изпречи в килера,та при вас как е?

hunter

Не знам при другите как е ама аз да ти кажа че овен законите на Мърфи има и други свързани е ел.техниката  :-D Погледни си каква мощност ти е бобината и колко ампера е и съответно и на трафа Какъв му е изходния ток и мощност да не се окаже че нещо му дава зор.

stanislav89

Абе какви кранове използвате за спиране на системата през ноща?

unior

Подозирах съществуването на тая велика сила, помня че имаше един индивид който се подвизаваше под никнем Ом и все ме пращаше у дОма :-D
Според скромните ми сметки ми трябва траф 1А а моя е 500mA  :-)

Цитат на: stanislav89 - 22.04.2013 20:32
Абе какви кранове използвате за спиране на системата през ноща?

Колега аз го правя за сега ръчно с иглен вентил, с него регулирам и подаването.На снимката в ляво под ел. клапана.

stanislav89

Питам другите как я спират, теб те знам от снимките  :-D. Питам защото тия кранчета за кислород като ги натегна и се къса крана, понеже са пластмасови и ..

miTko

Unior, тия фитинги, на бутилките от къде ги доби?
Разни мои АКВАРИУМИ 

SDB

Различни такива елементи и кранове може да намерите в фирми които продават
оборудване за пневматични с-ми
Станиславе ако се интересуваш конкретно в Стара Загора
обади ми  се ще ти обясня къде има аз от там си купувах връзки маркучи, маслени филтри,кранчета
за въздуха към лазера!

Similar topics (5)

18543

Публикации: 7
Прегледи: 5690

12233

Публикации: 5
Прегледи: 3733

12910

Започната от Атанасов


Публикации: 3
Прегледи: 4744

3956

Публикации: 7
Прегледи: 7178

48048

Публикации: 26
Прегледи: 9931